ΜΠΑΚΟΥ 2015

Πρεμιέρα με ήττα

Την ήττα γνώρισαν οι Πένυ Καραγκούνη και Πεγιάννα Μεθενίτη στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών τους στους 1ους ευρωπαϊκούς αγώνες. Η ελληνική ομάδα έχασε από τις δίδυμες Φιλανδές Νίστρομ με 2-0 σετ.

Με ήττα ξεκίνησαν στο Μπακού η Πένυ Καραγκούνη και η Πεγιάννα Μπεθενίτη στον τέταρτο προκριματικό όμιλο του μπιτς βόλεϊ. Οι Ελληνίδες αθλήτριες έχασαν με 2-0 σετ από τις δίδυμες Φιλανδές Έρικα και Εμιλία Νίστρομ. Τα λάθη τους στο σερβίς αλλά και το καλό μπλοκ των αντιπάλων τους έπαιξαν καταλυτικό ρόλο για τη νίκη των σκανδιναβών, οι οποίες πήραν το πρώτο σετ με 21-14 σε 18 λεπτά και το δεύτερο με 21-10 σε 13 λεπτά. Επόμενος αντίπαλος για την ελληνική ομάδα είναι σήμερα στις 17:00 οι Βουλγάρες Ανγκέλοβα-Μισόνοβα.