Προκριματικά ευρωπαϊκού Κ18: H Εθνική νίκησε και λογικά περνάει

Η Εθνική ομάδα βόλεϊ των παίδων (Κ18) νίκησε με 3-1 τα Σκόπια κι εφόσον η Ιταλία πάρει δύο σετ από το Ισραήλ (στις 20:00 το πρώτο σερβίς) θα προκριθούμε μαζί στα τελικά.

του Δημήτρη Τυχάλα

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα ήταν εξαιρετικό στα δύο πρώτα σετ, αλλά στο τρίτο επήλθε χαλάρωση με αποτέλεσμα οι αντίπαλοι μας ανεβάζοντας την απόδοση τους στην επίθεση και εκμεταλλευόμενοι τα 10 λάθη που κάναμε μείωσαν σε 2-1.
Στο δ’ σετ ήταν μέσα στο ματς μέχρι το 8-8, αλλά εκεί ένα επιμέρους σκορ 2-8 έφερε τη διαφορά στο +6 με την ομάδα μας να φτάνει εύκολα στη νίκη.