Πρόωρος αποκλεισμός για τον Τσιτσιπά

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεκίνησε το μάστερς του Παρισιού από το Νο2 του ταμπλό και το δεύτερο γύρο του τουρνουά και το αποχαιρέτησε δίχως να κερδίσει αγώνα.

Μετά από αναμέτρησε τριών ωρών και 17 λεπτών, ο Γάλλος Ούγκο Ουμπέρτ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 σετ (7-6, 6-7, 7-6). Ο Ουμπέρτ πήρε το πρώτο σετ 7-6 και στο δεύτερο έφτασε να έχει τέσσερα ματς πόιντ καθώς έφτασε να προηγείται 5-1. Ο Τσιτσιπάς έκανε τρομερή ανατροπή, πήρε το δεύτερο σετ 7-6 και ισοφάρισε.
Όλα κρίθηκαν στο τρίτο σετ και πάλι στο τάι μπρέικ και πάλι με τον Ουμπέρτ να έχει τέσσερα ματς πόιντ. Αυτή τη φορά ο Γάλλος δεν τα σπατάλησε και πήρε τη νίκη.