ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πανελλήνιο καλλιτεχνικής: Πρωταθλητής ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης

Ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης κατέκτησε τον τίτλο στο πρωτάθλημα καλλιτεχνικής κολύμβησης που ολοκληρώθηκε σήμερα στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ.

Η ομάδα του ΑΝΟ Μεταμόρφωσης πρώτευσε στην τελική βαθμολογία των συλλόγων με 190 βαθμούς. Τη δεύτερη θέση πήρε ο ΝΟΒΑ με 148 και την τρίτη ο Πανσερραϊκός με 135,5 β.

Οι αθλήτριες του ΑΝΟΜ κατάκτησαν το χρυσό μετάλλιο στο ελεύθερο ομαδικό, με τις Βάγια Σταυρούλα Ελένη, Γεωργία Βασιλοπούλου, Ελένη Ηλιάνα Καραμάνη, Πηνελόπη Καραμέσιου, Δανάη Καριώρη, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Βασιλική Μολώζη, Λυδία Φωτεινή Παπαναστασίου που βαθμολογήθηκαν με 79,7000β. Το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο ΝΟ Βουλιαγμένης με 78,0000β και το χάλκινο ο ΝΟ Χανίων με 77,6000β.

Στο φινάλε των αγώνων και συγκεκριμένα στον τελικό του ελεύθερου σόλο, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Μαρία Έλλη Αλζιγκούζη του ΝΟ Βουλιαγμένης με 85,8333β (που ήταν και το δεύτερό της στη διοργάνωση μετά από αυτό στο τεχνικό σόλο). Το αργυρό πήρε η Ελένη Φραγκάκη του ΝΟΒΑ με 83,1000β και το χάλκινο η Κρυσταλένια Γιαλαμά του Ωρίωνα με 80,6333β.