ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Πρώτος τίτλος για Πλατανιώτη – Μαλκογέωργου

Το ντουέτο της Εθνικής αλλά και του ΑΝΟ Γλυφάδας με τις Ευαγγελία Πλατανιώτη και Σοφία Μαλκογεώργου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον πρώτο τελικό των χειμερινών αγώνων καλλιτεχνικής κολύμβησης που διεξάγονται στο δημοτικό κολυμβητήριο Χαλανδρίου.

Οι Πλατανιώτη, Μαλκογεώργου πρώτευσαν στον τελικό του τεχνικού ντουέτου, εκτελώντας ένα πολύ όμορφο πρόγραμμα που βαθμολογήθηκε με 188,0884 βαθμούς και ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου.
Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι Ισμήνη Βουρκούδη, Όλγα Ιμβριώτη του Ηρακλή με 184,7583 βαθμούς.
Στο τρίτο σκαλί του βάθρου, με χάλκινο μετάλλιο, ανέβηκαν οι Δέσποινα Πέντζα, Σοφία Ρηγάκου του ΑΟΑ Υάδες με  182,5374 βαθμούς.

Στο μείκτό τεχνικό ντουέτο, η μοναδική συμμετοχή ήταν του ΝΟΒΑ με την Μαριέμ Μαμπρούκ και τον Φουσκή Κουκουσέλη που βαθμολογήθηκαν με 125,8292 βαθμούς.

Η ΑΕΚ κέρδισε το τεχνικό στο ομαδικό

Η ΑΕΚ έχοντας στη σύνθεση της τις Γεωργία Βασιλοπούλου, Μαρίνα Βασιλοπούλου, Κωνσταντίνα Γιακαλή, Ευκλεία Λιμάνη, Βαΐα Παπαγιαννάκη, Αικατερίνη Μανασάκη, Αικατερίνη Μπέκου, Ελένη Τάτση κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο τεχνικό πρόγραμμα του ομαδικού με βαθμολογία 196,7542 βαθμούς
Το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο ΑΝΟ Μεταμόρφωσης με τις Γεωργία Ζώταλα, Πηνελόπη Καραμέσιου, Αντριάνα Μισίκεβιτς, Βασιλική Μολώζη, Ζαφειρία Μουρατίδη, Λυδία Παπαναστασίου, Άννα Μαρία Ταξοπούλου, Αθανασία Τσόλα με 188,5458 βαθμούς.
Το χάλκινο κατέκτησε ο ΚΟ Ηρακλείου με τις Μαρίνα Βάγκε, Ευαγγελία Βαρδιαμπάση, Άρτεμη Κουρτάκη, Λουλουδένια Λαμπάξη, Μυρτώ Μαγκαναράκη, Καλλιόπη Παπαγιαννάκη, Μελίνα Σκευάκη, Ειρήνη Μαρία Χαριστάκη με 178,4125 βαθμούς.