Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις ο Εθνικός

Ακόμη μία καλή εμφάνιση έκανε η ομάδα του Εθνικού στο πρωτάθλημα της Α γυναικών, παίρνοντας την έκτη του νίκη στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Ο Εθνικός επικράτησε του Ρεθύμνου με 14-9 στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο Εθνικό κολυμβητήριο Πειραιά. Το παιχνίδι κρίθηκε στην πρώτη κιόλας περίοδο όταν ο Εθνικός προηγήθηκε με 6-1 ενώ φρόντισε να κρατήσει το προβάδισμα και μετά το ημίχρονο επικεντρώθηκε στην άμυνα. Αυτή ήταν η 6η νίκη του Εθνικού σε εφτά αγώνες ενώ το Ρέθυμνο, μετά από αυτή την ήττα, παρέμεινε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Οκτάλεπτα: 1-6, 3-2, 4-5, 1-1.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Βασίλης Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Κυριακάκη 4, Γαβαλά 2, Τσιουγκρή, Φραγγελάκη 2, Παναγιωτάκη, Λαμπαθάκη, Λιμπιτάκη, Χρυσοβέργη 1.
ΕΘΝΙΚΟΣ (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Λαλούση, Κωνσταντοπούλου, Ελληνιάδη 4, Μαμόγλου 4, Μπερίκου 2, Χατζηκυριακάκη 1, Λογοθέτη, Πεττα, Δούλη, Μπιτσάκου 1, Γκάτζια 1, Ζαφειράκη, Καραμπέτσου, Χέλμη 1.