ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Στη 13η θέση Καρατσιβής και Δράκος στο ευρωπαϊκό Κ20-Κ23

Ο νέος και ο έφηβος αθλητής ολοκλήρωσαν την παρουσία τους στην πρώτη μέρα της διοργάνωσης με την 13η θέση στο αγώνα αποκλεισμού και στο σκρατς αντίστοιχα.

Το πρωτάθλημα ηλικιακών κατηγοριών ποδηλασίας πίστας ξεκίνησε χθες στο ποδηλατοδρόμιο της Φιορενζουόλα ντ’ Άρντα της Ιταλίας. Ο Πάνος Καρατσιβής μετά το περσινό αργυρό στο πρωτάθλημα των εφήβων συμβιβάστηκε με την 13η θέση στους νέους. Πρέπει να αναφέρουμε όμως ότι φέτος συμμετείχε σε πάρα πολλούς εγχώριους αγώνες τόσο σε πίστα όσο και σε δρόμο και πήρε μάλιστα και τα πρώτα μετάλλια στα πανελλήνια πρωταθλήματα της κατηγορίας των ανδρών. Στην ίδια θέση τερμάτισε και έφηβος Νίκος Δράκος στο σκρατς, ο οποίος κέρδισε σίγουρα σε εμπειρία. Το πρωτάθλημα ολοκληρώνεται την Τρίτη 13 Οκτωβρίου. Ακολουθούν τα αναλυτικά αποτελέσματα στις κούρσες των Ελλήνων: