ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ

Στη 10η θέση η Εθνική στο ομαδικό

Η Εθνική ομάδα των κορασίδων στο παγκόσμιο πρωτάθλημα καλλιτεχνικής κολύμβησης που διεξάγεται στο Σαμορίν της Σλοβακίας, κατέλαβε τη 10η θέση στον τελικό του ομαδικού,

Το ομαδικό, απαρτιζόμενο από την Κωνσταντίνα Αγγελοπούλου, την Κωνσταντίνα Φιλέντα, την Ελένη Φραγκάκη, την Κρυσταλένια Γιαλαμά, τη Ζωή Καραγγέλου, τη Μαρία Καραπαναγιώτου, την Ιφιγένεια Κρομμυδάκη και Γεωργία Ζώταλη ολοκλήρωσε την προσπάθειά του στον τελικό, συγκεντρώνοντας 151.6927 βαθμούς. Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο πήρε η Ρωσία με 168.9158 βαθμούς, τη δεύτερη θέση κατέκτησε η Ουκρανία με 162.2653 βαθμούς, ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε η Ισπανία με 160.8445.