ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Στη δεύτερη παράταση

Συγκλονιστικός αγώνας έγινε μεταξύ Ορμής και ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημιτελικό της Α1 γυναικών.

Η Ορμή επικράτησε με 29-28 στη δεύτερη παράταση, μετά από 80 λεπτά συνολικού αγώνα και συμπλήρωσε δύο νίκες που της δίνουν το εισιτήριο για τους τελικούς. Εκεί θα αντιμετωπίσει μία εκ των Νέας Ιωνίας και Αναγέννησης Άρτας (1-1 στις νίκες), ενώ ο ΠΑΟΚ θα παίξει για την τρίτη θέση με την ηττημένη του άλλου ζευγαριού.

Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η Νούλα ισοφάρισε δύο φορές για τον ΠΑΟΚ, η πρώτη στο 59:48 σε 20-20, στέλνοντας το ματς στην παράταση και η δεύτερη λίγο πριν το φινάλε της α’ παράτασης ισοφαρίζοντας σε 24-24 με αποτέλεσμα ο αγώνας να οδηγηθεί σε β’ παράταση.

Τα πεντάλεπτα 1-2, 3-4, 4-5, 5-6, 8-9, 10-9 (ημχ.), 12-12, 14-14, 14-16, 16-17, 18-19, 20-20 (κ.α.), 24-24 (α’ παράταση), 29-28 (β’ παράταση).
ΟΡΜΗ (Στέλιος Σεϊρεκίδης) Χατζηπαρασίδου 8, Τσαουσίδου 2, Πολίτη, Καράγιωργα 1, Κουκουλομάτη, Στράτου 2, Μίλασιτς 9, Χάλα, Μούρνου 5, Καρελά 2, Χατζηαγαπίδου, Πανοπούλου, Παύλου, Μισαήλοβιτς, Καρακίτσου, Καγγελάρη.
ΠΑΟΚ (Γρηγορία Γκόλια): Καβαζοπούλου, Τρύφωνος, Νούλα 5, Παυλίδου, Γκροζντάνοφσκα 3, Ανθίτση, Σελεμίδου, Τζέριτς, Καρσανίδου 4, Ράτσικα, Τσιτλακίδου, Προκοπίδου 2, Παύλου, Παπάζογλου 7, Μάστακα 7, Λαζαρίδου.
Διαιτητές Χρόνης- Καραπάνος, Κόκκινη 79′ Νούλα (τρία δίλεπτα), δίλεπτα 2-4, Πέναλτι 5/6-2/2.