ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

Στην 10η θέση ο Τσιρίκος

Ο Θάνος Τσιρίκος ολοκλήρωσε την συμμετοχή του στον τελικό των 10μ σταθεράς στο διεθνές μίτινγκ της Μαδρίτης και πλέον θα συνεχίσει την προετοιμασία του για την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισιού.

Σήμερα το μεσημέρι ήταν προγραμματισμένος ο τελικός των 10μ σταθεράς και ο Έλληνας πρωταθλητής προσπάθησε να εκτελέσει με τον καλύτερο τρόπο τις καταδύσεις του. Με τους 318.30 βαθμούς που απέσπασε κατέκτησε την 10η θέση και ολοκλήρωσε την παρουσία του στην Μαδρίτη. Στο πρόγραμμά του είχε και τα προκριματικά στα 3μ τραμπολίνο αλλά με την συμμετοχή του στον τελικό δεν ήταν εφικτό να πάρει τελικά μέρος και σε αυτό το αγώνισμα.