Στην 3η θέση εδραιώνεται ο ΝΟ Χίου

Σημαντική νίκη με ανατροπή σημείωσε ο ΝΟ Χίου στο Ιωνικό κολυμβητήριο για τη 19η αγωνιστική της Α1 πόλο των ανδρών.

Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν μπροστά στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα φτάνοντας τη διαφορά ακόμη και στα πέντε γκολ λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου (2-7). Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ξεκίνησε η αντεπίθεση των γηπαεδούχων που αν και έπαιξε για τέσσερα λεπτά με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής χωρίς αντικατάστασης του Τεσάνοβιτς, κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή επικρατώντας με 9-8. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Καζάζης με γκολ από το δοκάρι σε παίκτη παραπάνω.
Οκτάλεπτα 2-3, 1-4, 3-1, 3-0
ΝΟ Χίου (Μιχάλης Λαζαρίδης) Καραμπέτσος, Μιμίδης, Ρουστάμοφ 2, Τεσάνοβιτς 1, Καλαργυρός, Καρακάσης, Κανδιόγλου 1, Πανταζόπουλος 1, Παπούκας 1, Μαρουλάς, Καλογεράκος, Πέττας, Αϊβαλιώτης, Σωτηριάνος, Καζάζης 3.
Απόλλωνας Σμύρνης (Γιάννης Κατρουζανάκης) Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς, Μητρόπουλος, Φωκάς, Μοσκόφ 3, Καλλιοράκης 1, Παπαδόπουλος Γεώρ., Λέκιτς, Παπάκος 1, Δερμιτζάκης Δ. 2, Δερμιτζάκης Χ. 1, Καστανάκης, Γιαννουρής.

Σημαντική νίκη για το Παλαιό Φάληρο
Ανεβαίνει συνεχώς στη βαθμολογία του πρωταθλήματος ο Παλαιό Φάληρο και βρίσκεται πλέον πιο κοντά στην εξασφάλιση της συμμετοχής στα πλέι οφ.
Οι Φαληριώτες πέτυχαν σπουδαία νίκη στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου Κρήτης, με 10-5 επί του ΟΦΗ (που δεν θα καταφέρει να αποφύγει την τελευταία θέση στην κανονική περίοδο) και αναρριχήθηκαν στην 5η θέση, καθώς εκμεταλλεύτηκαν και τις ήττες των συνδιεκδικητών του ίδιου στόχου.
Οκτάλεπτα 3-2, 1-3, 0-2, 1-3
ΟΦΗ (Μάκης Βολτυράκης) Τσαβολάκης, Παπανικολάου 2, Κόκκινος, Σιράπογλου, Βασιλάκης 1, Γεωργόπουλος, Καλής 1, Πίσσας 1, Λεονταράκης, Κλήμος, Γιγουρτάκης, Ντάνκαν, Καβουσάνος, Ιερωνυμάκης, Βαλσάνος.
Παλαιό Φάληρο (Νίκος Μαμούρης) Τσαλκάνης, Γωνιωτάκης, Γαρδίκας, Αλαφραγκής, Κουρλιάφτης 2, Θεοδωρόπουλος 1, Κάκαρης 3, Αθανασίου, Τσαχειλίδης, Τρούλος 2, Σπηλιωτόπουλος, Γαβαλάς Ι. 1, Κατσαγούνος, Λιαπάκης 1, Φυτάλης.