ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Στην παράταση η ΑΕΚ

Για μία ακόμη φορά φέτος η ΑΕΚ απέδειξε ότι δεν αφήνει τίποτα να πάει χαμένο…

Η ΑΕΚ νίκησε στην παράταση τον Ποσειδώνα Λουτρακίου με 23-27, στον δεύτερο αγώνα για την τρίτη θέση και έτσι στέλνει τη σειρά σε τρίτο ματς, το Σαββατοκύριακο στην Αθήνα. Η Ένωση έκανε την ανατροπή και αφού αρχικά ισοφάρισε 20-20 στην κανονική διάρκεια του ματς, από 20-18 που ήταν πίσω στο σκορ, στην παράταση έλεγξε το παιχνίδι και το πήρε με 27-23.

Τα πεντάλεπτα 1-1, 2-2, 4-4, 4-6, 5-9, 9-9 (ημχ.), 11-11, 13-12, 15-13, 16-16, 18-17, 20-20 (κ.α.), 22-24, 23-27.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Νίκος Γραμματικός) Βλαχογεώργος, Βαμβακάς, Πέρρος 3, Χερουβείμ 5, Τοκατζόγλου, Οικονόμου 2, Μπάρμπας, Βούκοβιτς 1, Τρουμπέτας 3, Μελετάκος 4, Βασιλειάδης 5, Παπαδόπουλος, Ρουμελιώτης, Παλαιολόγος.
ΑΕΚ (Γιάννης Αρβανίτης) Μπακαούκας 10, Ακριδόπουλος, Γεωργιάδης 6, Δημοσθένους 1, Νικολαϊδης 4, Κολιούλης, Μπαλάς, Τσαούσης 4, Κατσίκης 2, Παπαδόπουλος Χ., Ξηρός, Πλέχ, Παπαδόπουλος Γ., Τσιλιμπάρης.
Διαιτητές Ανταλής- Τόλιος, Κόκκινη 58:10 Μπακαούκας (απευθείας για εξύβριση- κρατήθηκε δελτίο), δίλεπτα 4-4, πέναλτι 3/5-5/6.