Συνεχίζει να βελτιώνεται ο Μακρυγιάννης

Ύστερα από την πολύ πετυχημένη παρουσία του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα της Ντόχα, ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης επέστρεψε στην αγωνιστική δράση σημειώνοντας νέο ατομικό ρεκόρ.

Την τρίτη μέρα του τελικού του πανεπιστημιακού πρωταθλήματος NCAA ο 23χρονος Έλληνας πρωταθλητής συμμετείχε στα προκριματικά των 100 γιάρδων ύπτιο. Εκπροσωπώντας το πανεπιστήμιο της Νοτίου Καλιφόρνιας (USC) τερμάτισε σε 45.95 για να καταρρίψει το 46.62 και στο σύνολο κατέκτησε την 30η θέση. Με αυτή του την παρουσία βελτίωσε την τελευταία εμφάνιση που είχε στο NCAA και ήταν το 2022. Τότε είχε ολοκληρώσει στις 100 γιάρδες ύπτιο 42ος με 46.74. Πρωταθλητής της φετινής διοργάνωσης στέφθηκε ο Μπρένταν Μπερνς του Ιντιάνα με επίδοση 43.86.