Ταλίν 2021 (Κ20): 8η η Εθνική εφήβων στην 4Χ100μ

Η Εθνική ομάδα εφήβων που αποτελείται από τους Κώστα Μίλιο, Γιάννη Καριοφύλλη, Γεράσιμο Καμπίτση και Νικόλα Παναγιωτόπουλο κατέκτησαν την όγδοη θέση στην Ευρώπη, στον τελικό της σκυταλοδρομίας 4Χ100μ, στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 .

Στην απογευματινή τους κούρσα οι τέσσερις Έλληνες σπρίντερ δεν μπόρεσαν να βελτιώσουν την επίδοση 40.72 που σημείωσαν το πρωί και με 41.44 τερμάτισαν στην όγδοη θέση του τελικού. Για τα περισσότερα μέλη αυτής της ομάδας, το συγκεκριμένο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα αποτέλεσε την πρώτη τους συμμετοχή σε μεγάλη διοργάνωση και το Ταλίν, θα θέσει σίγουρα τις βάσεις για τους επόμενους αγώνες, ίδιου βεληνεκούς. Όσον αφορά τους νικητές του αγωνίσματος τον τίτλο του πρωταθλητή Ευρώπης κατέκτησε η Βρετανία με 39.74 και ακολούθησε η Ολλανδία με 40.07 και η Ιταλία με 40.18.