Το διάστημα 8 με 11 Ιουλίου θα διεξαχθεί στο Ταλίν το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα στίβου κατηγορίας Κ23 στο στάδιο Κάντριοργκ στο οποίο θα παραβρεθούν και θεατές. Η περίοδος επίτευξης ορίων για τους αθλητές/τριες λήγει σήμερα 28 Ιουνίου.
Σε εννέα μέρες η ελληνική 30μελής ομάδα Κ23 θα βρεθεί στο Ταλίν και θα αγωνιστεί για την διάκριση. Πολύ πιθανό η αποστολή να αυξηθεί στην περίπτωση που ο ΣΕΓΑΣ στείλει και σκυτάλη 4Χ100μ νέων ανδρών -γυναικών (διαβάστε εδώ). Ακολουθεί αναλυτικά το τριήμερο πρόγραμμα των αγώνων:
Πέμπτη 8 Ιουλίου, πρωί
10:00 | Δισκοβολία | Γυναίκες | Α γκρουπ |
10:05 | 400μ | Γυναίκες | |
10:20 | Ύψος | Γυναίκες | |
10:35 | Σφαιροβολία | Άνδρες | |
10:40 | 400μ | Άνδρες | |
11:10 | Δισκοβολία | Γυναίκες | Α γκρουπ |
11:30 | 100μ εμπόδια | Γυναίκες | Έπταθλο |
12:00 | 100μ | Άνδρες | |
12:30 | Επί κοντώ | Άνδρες | |
12:35 | Σφυροβολία | Άνδρες | Α γκρουπ |
12:40 | 100μ | Γυναίκες | |
12:50 | Ύψος | Γυναίκες | Έπταθλο |
13:20 | 400μ εμπόδια | Άνδρες | |
13:45 | Σφυροβολία | Άνδρες | Β γκρουπ |
14:00 | 400μ εμπόδια | Γυναίκες | |
Πέμπτη 8 Ιουλίου, απόγευμα
16:25 | Δισκοβολία | Άνδρες | Α γκρουπ |
17:35 | Δισκοβολία | Άνδρες | Β γκρουπ |
17:00 | 3.000μ στιπλ | Γυναίκες | |
17:10 | τριπλούν | Γυναίκες | |
17:45 | 1500μ | Άνδρες | |
18:15 | 800μ | Γυναίκες | |
18:20 | Σφαιροβολία | Γυναίκες | Έπταθλο |
18:50 | 10.000μ | Άνδρες | Τελικός |
19:00 | ΣφυροβολίαΓυναίκες | Γυναίκες | Α γκρουπ |
19:05 | Μήκος | Άνδρες | |
19:35 | Σφαιροβολία | Άνδρες | Τελικός |
19:40 | 200μ | Γυναίκες | Έπταθλο |
20:10 | Σφυροβολία | Γυναίκες | Β γκρουπ |
20:15 | 100μ | Γυναίκες | |
20:40 | 100μ | Άνδρες | |
Παρασκευή 9 Ιουλίου, πρωί
09:30 | Ακόντιο | Άνδρες | Α γκρουπ |
10:05 | 100μ εμπόδια | Γυναίκες | |
10:35 | Επί κοντώ | Γυναίκες | |
10:40 | Ακόντιο | Άνδρες | Β γκρουπ |
10:45 | 110μ εμπόδια | Άνδρες | |
11:25 | 1.500μ | Γυναίκες | |
11:55 | 800μ | Άνδρες | |
12:00 | Ακόντιο | Γυναίκες | Α γκρουπ |
12:35 | 200μ | Άνδρες | |
12:55 | Μήκος | Γυναίκες | Έπταθλο |
13:10 | 200μ | Γυναίκες | |
13:15 | Ακόντιο | Γυναίκες | Β γκρουπ |
Παρασκευή 9 Ιουλίου, απόγευμα
15:00 | Ακόντιο | Γυναίκες | Έπταθλο | Α γκρουπ |
15:50 | 3.000μ στιπλ | Άνδρες | | |
16:15 | Ακόντιο | Γυναίκες | Έπταθλο | Β γκρουπ |
16:20 | Τριπλούν | Γυναίκες | Τελικός | |
16:30 | 20χλμ βάδην | Άνδρες | Τελικός | |
16:35 | 400μ εμπόδια | Άνδρες | | |
17:00 | 400μ εμπόδια | Γυναίκες | | |
17:20 | Ύψος | Άνδρες | | |
17:25 | 10.000μ | Γυναίκες | Τελικός | |
17:45 | Σφυροβολία | Άνδρες | Τελικός | |
18:18 | 800μ | Γυναίκες | Έπταθλο | Τελικός |
18:25 | Μήκος | Άνδρες | Τελικός | |
18:50 | 20χλμ βάδην | Γυναίκες | Τελικός | |
18:55 | 100μ εμπόδια | Γυναίκες | | |
19:15 | 110μ εμπόδια | Άνδρες | | |
19:35 | Δισκοβολία | Γυναίκες | Τελικός | |
19:45 | 400μ | Γυναίκες | | |
20:10 | 400μ | Άνδρες | | |
20:30 | 100μ | Γυναίκες | Τελικός | |
20:47 | 100μ | Άνδρες | Τελικός | |
Σάββατο 10 Ιουλίου, πρωί
10:00 | 100μ | Άνδρες | Δέκαθλο |
10:05 | Μήκος | Γυναίκες | |
10:55 | Σφαιροβολία | Γυναίκες | |
11:35 | Μήκος | Άνδρες | Δέκαθλο |
12:20 | 200μ | Γυναίκες | |
12:40 | 200μ | Άνδρες | |
12:55 | Τριπλούν | Άνδρες | |
13:00 | Σφαιροβολία | Ανδρών | Δέκαθλο |
Σάββατο 10 Ιουλίου, απόγευμα
16:00 | Ύψος | Άνδρες | Δέκαθλο |
16:05 | Σφαιροβολία | Γυναίκες | Τελικός |
16:15 | 400μ εμπόδια | Άνδρες | Τελικός |
16:30 | 400μ εμπόδια | Γυναίκες | Τελικός |
16:45 | 3.000μ στιπλ | Γυναίκες | Τελικός |
17:30 | 1.500μ | Άνδρες | Τελικός |
17:45 | Σφυροβολία | Γυναίκες | Τελικός |
17:55 | 100μ εμπόδια | Γυναίκες | Τελικός |
18:10 | 110μ εμπόδια | Άνδρες | Τελικός |
18:20 | Επί κοντώ | Άνδρες | Τελικός |
18:30 | 400μ | Γυναίκες | Τελικός |
18:45 | Ύψος | Γυναίκες | Τελικός |
18:55 | 400μ | Άνδρες | Τελικός |
19:15 | 800μ | Γυναίκες | Τελικός |
19:35 | 400μ | Άνδρες | Τελικός |
19:40 | Δισκοβολία | Άνδρες | Τελικός |
20:05 | 5.000μ | Άνδρες | Τελικός |
20:35 | 200μ | Γυναίκες | Τελικός |
20:50 | 200μ | Άνδρες | Τελικός |
Κυριακή 11 Ιουλίου, πρωί
9:40 | 110μ εμπόδια | Άνδρες | Δέκαθλο | |
10:30 | Δισκοβολία | Άνδρες | Δέκαθλο | Α γκρουπ |
10:40 | 4Χ400μ | Γυναίκες | | |
11:00 | Τριπλούν | Άνδρες | Τελικός | |
11:10 | 4Χ400μ | Άνδρες | | |
11:30 | Δισκοβολία | Άνδρες | Δέκαθλο | Β γκρουπ |
12:00 | 4Χ100μ | Γυναίκες | | |
12:25 | 4Χ100μ | Άνδρες | | |
12:40 | Επί κοντώ | Άνδρες | Δέκαθλο | |
12:50 | Ακόντιο | Γυναίκες | Τελικός | |
Κυριακή 11 Ιουλίου, απόγευμα
16:00 | Ακόντιο | Άνδρες | Δέκαθλο | Α γκρουπ |
16:20 | Μήκος | Γυναίκες | Τελικός | |
16:30 | Επί κοντώ | Γυναίκες | Τελικός | |
16:45 | 3.000μ στιπλ | Άνδρες | Τελικός | |
17:00 | Ακόντιο | Άνδρες | Δέκαθλο | Β γκρουπ |
17:15 | 1.500μ | Γυναίκες | Τελικός | |
17:30 | 800μ | Άνδρες | Τελικός | |
17:45 | Ύψος | Άνδρες | Τελικός | |
17:55 | 5.000μ | Γυναίκες | Τελικός | |
18:30 | 4Χ100μ | Γυναίκες | Τελικός | |
18:40 | Ακόντιο | Άνδρες | Τελικός | |
18:45 | 4Χ100μ | Άνδρες | Τελικός | |
19:00 | 1.500μ | Άνδρες | Δέκαθλο | Τελικός |
19:35 | 4Χ400μ | Γυναίκες | Τελικός | |
19:50 | 4Χ400μ | Άνδρες | Τελικός | |