09:42 - Καρβουνά η νικήτρια της τελευταίας σειράς
09:39 - Χατζηπουργάνη: «Πήγα καλύτερα από όσο περίμενα»
09:35 - Διπλό όριο η Χατζηπουργάνη στα 400μ εμπόδια
09:10 - Ξεκινάνε οι επικοντίστριες και οι ακοντιστές
09:03 - Επικράτησε στα 110μ εμπόδια δεκάθλου ο Παρασκευάς

Live Feed

12:10

04-07-2021

Επιστρέφουμε στις 16:00

Τελείωσε η τρίτη αγωνιστική του πανελληνίου πρωταθλήματος Κ20 με δύο όρια για το παγκόσμιο πρωτάθλημα στα 400μ με εμπόδια νεανίδων και στη δισκοβολία εφήβων (και παρολίγον πανελλήνιο ρεκόρ εφήβων). Θα επιστρέψουμε στο Καυτανζόγλειο στάδιο στις 16:00 για την τελευταία αγωνιστική.

11:57

04-07-2021

Ατομικό ρεκόρ ο Αντωνακόπουλος

Ο Ανδρέας Αντωνακόπουλος έκανε άλμα στα 7.50μ (+2.0) και βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ για ένα εκατοστό (7.49μ). Εκτός από ρεκόρ η επίδοσή του είναι κοντά και στο όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Ναϊρόμπι 7.58μ, το οποίο θα κυνηγήσει στον απογευματινό τελικό.

11:54

04-07-2021

Έκλεισε θέση για παγκόσμιο ο Μπουζάκης

Στην πρώτη του βολή στον προκριματικό της δισκοβολίας εφήβων, ο Κωνσταντίνος Μπουζάκης έστειλε τον δίσκο στα 58.24μ και εξασφάλισε το όριο για το παγκόσμιο πρωτάθλημα του Ναϊρόμπι (57.00μ). Η επίδοσή του είναι και ατομικό ρεκόρ με το προηγούμενο να είναι 57.98μ.

11:20

04-07-2021

Άκυρο ο Αντωνακόπουλος, 7.13 ο Καράλης

Με άκυρο άλμα ξεκίνησε στον προκριματικό του μήκους ο Ανδρέας Αντωνακόπουλος ενώ ο Σπύρος Ανδρέας Καράλης προσγειώθηκε στα 7.13μ. Στα 7.01μ μετρήθηκε το άλμα του Σταματονικολού.

11:16

04-07-2021

Εύκολα ο Καριοφύλλης στον τελικό

Ο Γιάννης Καριοφύλλης που έχει ήδη διπλό όριο στα 200μ για ευρωπαϊκό και παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20, έτρεξε στην τέταρτη και τελευταία προκριματική σειρά καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση με 21.48. Νικητής της τρίτης σειράς ήταν ο Τζερεμάια Ογουόμπε με χρόνο 22.15.

11:11

04-07-2021

Γρανιτσιώτης: «Το απόγευμα καλύτερα»

Πρώτος ολοκλήρωσε την κούρσα του ο Γιάννης Γρανιτσιώτης στη 1η προκριματική σειρά των 200μ με επίδοση 21.62. Ο χρόνος του είναι πολύ κοντά στο όριο για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 του Ταλίν, δηλαδή 21.53. Ο ίδιος μετά τον αγώνα του δήλωσε στο Sportsfeed : «Στις προπονήσεις έχω δείξει ότι μπορώ να πιάσω όριο όχι μόνο για το ευρωπαϊκό αλλά και το παγκόσμιο πρωτάθλημα. Το απόγευμα στον τελικό θα είμαι πιο ξύπνιος και πιστεύω θα τρέξω πολύ καλύτερα».

11:06

04-07-2021

Γρήγορος και ο Παναγιώτοπουλος

Με 21.70 ο Νικόλας Παναγιωτόπουλος πέρασε στον τελικό ενώ το απόγευμα θα κυνηγήσει και το όριο του 21.53.

11:03

04-07-2021

Πρώτος και κοντά στο όριο ο Γρανιτσιώτης

Σε 21.62 τερμάτισε ο νεαρός σπρίντερ Γιάννης Γρανιτσιώτης στα 200μ, που έφτασε κοντά στο 21.53 που απαιτείται για να προκριθεί στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 του Ταλίν.

10:44

04-07-2021

Τσουκουμά και Χανιωτάκη τις σειρές 3 και 4

Νικήτριες με χρόνους στα 25 δευτερόλεπτα αναδείχθηκαν οι Γκλόρια Τσουκουμά και Περσεφόνη Χανιωτάκη, στις προκριματικές σειρές των 200μ.

10:42

04-07-2021

Σε χαλαρό ρυθμό πρώτη η Εμμανουηλίδου

Τρέχοντας σε χαλαρό ρυθμό και «κόβοντας» στα τελευταία μέτρα η Εμμανουηλίδου τερμάτισε σε 24.41 και πέρασε εύκολα στον τελικό.

10:39

04-07-2021

Με μια βολή στον τελικό η Ντραγκομίροβα

Στον προκριματικό της σφαιροβολιας γυναικών η Αναστασία Ντραγκομίροβα ξεμπέρδεψε νωρίς με το όριο πρόκρισης στον τελικό από την πρώτη και όλας βολή . Με μια βολή περασε στον τελικό και η Τζένγκο με 12.45μ

10:36

04-07-2021

25.06 η Καρελά

Με αυτή την επίδοση η Αναστασία Καρελά επικράτησε στην πρώτη προκριματική σειρά των 200μ νεανίδων.

10:27

04-07-2021

Ματζαρίδης πρώτος στη 2η σειρά

Με 1:59.26 κέρδισε την κούρσα ο Γιώργος Ματζαρίδης και πέρασε στον απογευματινό τελικό των 800μ εφήβων

10:22

04-07-2021

Με 5.77μ η Ποϊραζίδη στον τελικό

Στα 5.77μ προσγειώθηκε η Νικολέτα Ποϊραζίδη στον προκριματικό του μήκους και πέρασε τελικό ενώ στον τελικό προκρίθηκε και η Ράπτη με 5.61μ.

10:20

04-07-2021

Ο Αλερού Σάξες την πρώτη σειρά

Ο Αλέρου Σαξές ξεχώρισε ακ/ι επικράτησε στην πρώτη προκριματική σειρά των 800μ με 1:58.19.

10:15

04-07-2021

Η Γκιβιζίνη τη 2η σειρά

Με 2:17.56 η κορασίδα Άλκηστη Γκιβιζίνη επικράτησε με ευκολία στη 2η προκριματική σειρά.

10:09

04-07-2021

5.48μ η Ράπτη

Ο προκριματικός του μήκος νεανίδων έχει ξεκινήσει, με τη Σωτηρία Ράπτη να κάνει 5.48μ στην πρώτη της προσπάθεια.

10:05

04-07-2021

Η Δεληγιάννη την πρώτη σειρά

Με 2:17.15 και σε χαλαρό ρυθμό η Έλλη Ευτυχία Δεληγιάννη επικράτησε στην πρώτη σειρά των 800μ.

09:42

04-07-2021

Καρβουνά η νικήτρια της τελευταίας σειράς

Με 63.69 η Αναστασία Καρβουνά ολοκλήρωσε την κούρσα των 400μ με εμπόδια πρώτη στην τέταρτη και τελευταία προκριματική σειρά και το απόγευμα θα τρέξει στον τελικό του αγωνίσματος.

09:39

04-07-2021

Χατζηπουργάνη: «Πήγα καλύτερα από όσο περίμενα»

Η Άννα Χαζτηπουργάνη έπιασε διπλό όριο στα 400μ με εμπόδια για το παγκόσμιο και ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 δηλώνοντας μετά την κούρσα της στο Sportsfeed : «Ήθελα να τρέξω κάτω από 61.00 που ήταν το όριο για Ταλίν και πήγα τελικά καλύτερα. Είχα μια δύσκολη χρονιά με πανελλήνιες και τραυματισμό στον αχίλλειο τένοντα και είμαι αρκετά ευχαριστημένη. Στον απογευματινό τελικό θα κυνηγήσω μια καλύτερη επίδοση».

09:35

04-07-2021

Διπλό όριο η Χατζηπουργάνη στα 400μ εμπόδια

Με επίδοση 60.75 πέτυχε το 61.00 που χρειάζονταν για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της κατηγορίας Κ20 του Ταλίν (15-18/07) αλλά και το 60.75 για το παγκόσμιο του Ναϊρόμπι. Φέτος η Χατζηπουργάνη δεν είχε αγωνιστεί στην συγκεκριμένη κούρσα αλλά είχε ατομικό ρεκόρ 59.01 από το 2020.

09:15

04-07-2021

Οι επταθλήτριες στο μήκος

Μετά την ολοκλήρωση τεσσάρων αγωνισμάτων οι νεάνιδες των συνθέτων αγωνίζονται στο μήκος. Αυτή τη στιγμή η πρώτη τριάδα της βαθμολογίας έχει διαμορφωθεί ως εξής:
Χρστίνα Ευκολίδου: 2703
Κατερίνα Κατσούνη: 2671
Ευαγγελία Δεληγιάννη: 2553

09:10

04-07-2021

Ξεκινάνε οι επικοντίστριες και οι ακοντιστές

Οι αθλήτριες του επί κοντώ ξεκινάνε τις πρώτες τους προσπάθειες με όριο απευθείας πρόκριση στον τελικό το 3.50μ και οι ακοντιστές με όριο πρόκρισης τα 54.00μ.

09:03

04-07-2021

Επικράτησε στα 110μ εμπόδια δεκάθλου ο Παρασκευάς

Στην πρώτη κούρσα της τρίτης αγωνιστικής του πανελληνίου πρωταθλήματος Κ20 ο Θοδωρής Παρασκευάς έτρεξε τα 110μ με εμπόδια του δεκάθλου και τερμάτισε πρώτος με χρόνο 15.19.