Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Θεσσαλονίκη 2022, πανελλήνιο Α/Γ: Αναλυτικά αποτελέσματα 1η μέρα (πρωί)

Published

on

Το Sportsfeed παρουσιάζει τα αναλυτικά αποτελέσματα των πρωινών προκριματικών του πανελλήνιου πρωταθλήματος στίβου ανδρών – γυναικών που διεξάγεται στο Καυτανζόγλειο στάδιο της Θεσσαλονίκης.

100μ ανδρών – προκριματικός (1ος από κάθε σειρά και οι 7 καλύτερες επιδόσεις)

1. Γιάννης Νυφαντόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 10.42
2. Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΑΟ Κάλλιστος) – 10.49 (+1,0)
3. Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) – 10.55
4. Ορέστης Χάιδας (ΓΕΑ Τρικάλων) – 10.59 (-0,1)
5. Νίκος Παναγιωτόπουλος (ΓΣ Άθλος Κερατσίνι Δραπετσώνα) – 10.62 (-0,9)
6. Δημήτρης Χρυσάφης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 10.63 (-0,3)
7. Γιάννης Βοσκόπουλος (ΑΟ Βάρης Δρομέας) – 10.69 (+1,6)
8. Γιάννης Καριοφύλλης (ΓΑΣ Σκάλας) – 10.69
9. Γεώργιος Χρονόπουλος (ΓΣ Ηλιούπολης) -10.73 (+1.6)
10. Θόδωρος Βροντινός (ΠΑΟΚ) – 10.74 (-0,1)
11. Bασίλης Παπαμαργαρίτης (Πελασγος ΑΣ Λάρισας) – 10.77 (-0,9)
12. Παναγιώτης Θανασούλας (ΑΟ Καλλιστος) – 10.81 
13 Κωνσταντίνος Μίλιος (ΑΣ Άθλος Άρτας) – 10.83
14 Λάμπρος Τοπκάρογλου (ΓΣ Σέρρες 93) – 10.85
15. Βασίλης Κυριακίδης (ΓΣ Γλυφάδας) -10.89 (-0,3)
16. Ανδρέας Πουλλάκκος (ΠΑΣ Ζωγράφου) – 10.90 (+1,0)

17. Μωχάμεντ Αμπντού (ΑΟ Μυκόνου) – 10.95 (+2,3)
18. Γεώργιος Καλογεράκης (ΟΦΗ) – 10.96 (-0,1)
19. Τραϊανός Κρουσοράτης (ΑΣ Σπάρτακος) -10.97 (+1)
20. Κωνσταντίνος Ίσκας (ΠΑΟΚ) – 11.00 (-1,6)
21. Τζερεμάια Ογουόμπε (ΑΟ Καλλιστος) – 11.06 (-0,1)
22. Αθανάσιος Ζαρμακούπης (ΑΟ Φιλοθέης)- 11.07 (-0,3)
23. Γεώργιος Κωστάρας (ΑΓΣ Ιωαννίνων)- 11.09 (2,3)
24 Αλέξιος Ιωάννης Βούρος (ΑΟ Καλλιστος) -11.12 (2,3)
25. Μιχαήλ Παπούτσογλου (ΑΠΣ Διομήδης Ξάνθης) -11.13(-1,6)
26. Γεώργιος Λάλος (ΑΟ Φιλοθέης) -11.15 (+1,6)
27. Αναστάσιος Ζαρμακούπης (ΑΟ Φιλοθέης) -11.16 (+1,0)
28. Άγγελος Παναγιώτου (ΠΑΣ Ρήσσος) -11.17 (.164) (-0,1)
29. Ιωάννης Τσιμακίδης (ΓΑΣ Χολαργού) -11.17 (.169) (-0,1)
30. Σωτήριος Γραββάνης (ΑΟ Κάλλιστος) -11.19 (-0,9)
31. Νικόλαος Αποσπόρης (Ιπποκράτης Κώος) -11.20 (.193) (-0,1)
32. Ευάγγελος Ευαγγέλλυ (Άτλας Βόλου) -11.20 (.196) (+1,6)
33. Απόστολος Κάργας (ΑΟ Κάλλιστος) -11.21 (.205) (+1)
34. Ιωάννης Δάρας (ΟΦΚΑ) 11.21(.209) (-0,1)
35. Ανδρέας Καλαθένος(ΑΟ Ρόδου) -11.22 (-0,1)
36. Ιωάννης Μαργιόλας (Αργολίδα 2000) -11.23 (+1,0)
37. Παναγιώτης Ελευθεριάδης (ΟΚΑ Καβάλας) -11.27 (2,3)
38. Παύλος Παπαδόπουλος (ΑΟ Ερμής) -11.29 (.284) (+1)
39. Αθανάσιος Ιωάννου (ΓΑΣ Λιτόχωρου) -11.29 (.285) (-0,1)
40. Ηλίας Κώτσιας (ΑΟ Ρόδου) 11.31 (.301) (+1)
41. Γεώργιος Μούσκος (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) 11.31 (.304) (-1)
42. Αθανάσιος Μασούρας (Πελασγός) -11.32 (.312) (-0,3)
43. Άγγελος Ζώκος (ΓΣ Αστερας90) -11.32 (.320) (+2,3)

100μ γυναικών – προκριματικός (1η από κάθε σειρά και οι 10 καλύτερες επιδόσεις)

1. Πολυνίκη Εμμανουηλίδου (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 11.73 (+0,9)
2. Δήμητρα Τσουκαλά (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) – 11.92 (-0,9)
3. Φωτεινή Ρουμελιώτη (ΑΟ Αρισβαίος) – 11.96 (+0,7)
4. Παρασκευή Άνθη (ΑΟ Ερμής) – 12.00 (+1,1)
5. Στέλλα Μιχαηλίδου (ΑΟ Ερμής) – 12.01 (-0.4)
6. Άννα Ευδοξία Μπάρτζου (Άρης) – 12.08 (+1,4)
7. Εμμανουέλα Καρυαμπά (ΣΑΚΑ) – 12.12 (+1,1)
8. Γιάννα Δούμπα (ΓΣ Σέρρες 93) – 12.14 (+1,1)
9. Παναγιώτα Βενιέρη (Πανιώνιος) – 12.18 (+0,9)
10. Ζωή Τραγουστή (Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ) – 12.24 (+0,7)
11. Σάντα Κολομεϊτεβα (Πυγμή Ευόσμου) – 12.25 (+0,9)
12. Πολύτιμη Μαντά (Ολυμπιάς Πατρών) 12.27 (1,4)
13. Ελένη Μαργιώλη (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 12.27 (+1,4)
14. Ευθυμία Μπαϊράμη (Τρίτωνας Θεσσαλονίκης) – 12.27 (+1,4)
15. Κορίνα Πολίτη (ΓΣ Λευκάδας) – 12.31 (-0,4)
16. Αντζελίνα Λύρα (Πύρρος Δήμας) -12.45 (+0,9)

17. Αλεξία Παπαβασιλείου (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 12.51 (-0,9)
18. Σοφία Κωνσταντινίδου (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης) – 12.53 (-0,4)
19. Δέσποινα Ρουμελιώτη (ΑΟ Δίας Ολυμπιακού Χωριού) – 12.53 (-0,9)
20. Μαρίνα Μιχάλοβιτς (Ολυμπιακός) – 12.56 (+0,7)

Επί κοντώ ανδρών – προκριματικός (όριο 4.80μ)

1 .Εμμανουήλ Καραλής (Ολυμπιακός) – 4.80μ
2. Ιωάννης Ρίζος (Άρης) – 4.80μ
3. Πέτρος Χατζίου (Ολυμπιακός) – 4.80μ
4. Άρης Νικόλαος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) – 4.80μ
5. Ανδρέας Καζαμίας (ΓΣ Κηφισιάς) – 4.70μ
6. Θεοφάνης Μπέλος (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) – 4.60μ
7. Γιώργος Παπαναστασίου (Ολυμπιακή Δομή 2004) 4.50μ
8. Δημήτρης Τσιμπούκης (ΑΟ Φιλοθέης) – 4.50μ
9. Φανούρης Τζιόμαλλος (ΓΣ Σέρρες 93) – 4.40μ
10. Γιάννης Ντούρος (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) – 4.40μ
11. Βασίλης Θωμάς (Ηρακλής) – 4.40μ
12. Γιώργος Χριστόπουλος (Πανελλήνιος) 4.40μ

13. Γιώργος Κατσαρέλης (ΓΣ Σέρρες 93) – 4.40μ
14. Απόστολος Κουσίνας (ΓΣ Σέρρες 93) – 4.30μ
15. Ευθύμιος Λεόντιος (ΓΣ Αρκαδίας) – 4.30μ
16. Στέλιος Σκορδίλης (ΓΣ Κερκυραϊκός) – 4.30μ
17. Παναγιώτης Αθανασούλας (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 4.10μ
18. Κώστας Κεφαλίδης (ΓΣ Σέρρες 93) – 4.00μ
19. Παναγιώτης Κουπουρτιάδης (Ερμής Κωνσταντινούπολης 1877) – 3.60μ
20. Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος ο Αγιευς) – 3.60μ
Ακυρώθηκαν
Θανάσης Τριανταφύλλου (Άρης)
Νίκος Μωραΐτης (ΑΟ Φιλοθέης)

Δισκοβολία γυναικών – προκριματικός (όριο 41.00μ)

1. Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης Αττικής) – 55.35μ
2. Σοφία Κεσσίδη (ΑΣ Κένταυρος) – 48.68μ
3. Μαρία Αλεξέεβα (Αίολος Μακεδονίας) – 43.90μ
4. Δέσποινα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 43.29μ
5. Σοφία Καϊσίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρονς Μακεδονίας) – 42.90μ
6. Ευαγγελία Ψαράκη (ΟΦΗ) – 41.46μ
7. Ιωάννα Αραμπατζή (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης) – 41.26μ
8. Μαρία Κατερίνα Δούκα (ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξανδρούπολης) – 41.08μ
9. Κυριακή Μιχελάκη (ΟΦΗ) – 40.56μ
10. Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ) – 40.06μ
11. Θεοδώρα Παπαδοπούλου (ΟΜ. Πρωτ/των Θεσσαλονίκης) – 39.99μ
12. Βασιλική Γκιόκα (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου Οδυσσέας) – 38.36μ

13. Ζωή Γεραλή (ΓΣ Νεαπολης Χαλκίδας) – 38.25μ
14. Κατερίνα Αϊβαλιώτη (ΟΦΗ) – 37.95μ
15. Μαρία Μαυρεδάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 37.77μ
16. Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου) – 37.69μ
17. Χρυσάνθη Λατιφάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 37.52μ
18. Βαρβάρα Παπακωνσταντίνου (ΓΣ Πάρνηθας) – 36.99μ
19. Λαμπρινή Κυριαζή (ΑΓΣ Αίολος Κορυδαλλού) – 36.43μ
20. Ευθυμία Τσιακίρη (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 36.23μ
21. Αγάπη Μαυροματίδου (ΦΚΣΑ Κοζάνης) – 35.95μ
22. Ιωάννα Τόλιου (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 35.42μ
23. Μαρία Ναζαρέτ Ξύδη (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 35.18μ
24. Δήμητρα Παναγιωτοπούλου (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) – 33.15μ
Ακυρώθηκε
Σοφία Γρηγοριάδου (ΣΚΑ Δράμας)

Τριπλούν γυναικών – προκριματικός (όριο 12.20μ)

1. Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος) – 13.20μ
2. Κριστίνα Αλβερτσιάν (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 12.77μ
3. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 12.74μ
4. Οξάνα Κορένεβα (ΓΣ Κηφισιάς) – 12.58μ
5. Δάφνη Ντουλαπτσή Τέιβεν (ΑΟ Πατρών ο Κούρος) – 12.37μ
6. Φωτεινή Μίζιου (ΠΑΟΚ) – 12.34μ
7. Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Παναθηναϊκός) – 12.24μ
8. Νεφέλη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) – 12.18μ (+1,3)
9. Δήμητρα Νίκου (Πήγασος Λάρισας) – 12.10μ
10. Ερασμία Βαλιάδη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 12.08μ (+1,7)
11. Βασιλική Βαλέρη (ΟΦΚΑ ΑΓ.Δημητρίου Οδυσσέας) – 12.04μ
12. Σπυριδούλα Ναζίρη (Άρης) – 12.00μ

13. Αλεξάνδρα Γεωργακοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης) – 11.93μ (-0,1)
14. Κατερίνα Κόκκαλη (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 11.80μ (+0,9)
15. Σταυρούλα Πολιουδάκη (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) – 11.77μ (+0,4)
16. Βασιλική Ντούση (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) – 11.74μ (+0,2)
17. Ναυσικά Θεοχαρίδου (ΓΣ Σέρρες 93) – 11.72μ (-0,6)
18. Ξένη Λεοντιάδου (Τρίτωνας Θεσσαλονίκης) – 11.71μ (+0,1)
19. Βασιλική Ταχταρά (Παναθηναϊκός) – 11.71μ (+0,5)
20. Δανάη Χαλατζογλίδου (ΓΣ Σέρρες 93) – 11.56μ (0,0)
21. Μαρία Φατούρου (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου Οδυσσέας) – 11.54μ (+0.6)
22. Κατερίνα Σαπουντζόγλου (ΑΟ Φιλοθέης Αττικής) – 11.45μ (+0,2)
23. Κλέλια Βεντούρη (ΑΟ Κάλλιστος) – 11.42μ (+0,5)
24. Ανθούλα Αγραφιώτη (Πανελλήνιος) – 11.25μ (+1,1)
25. Γεωργία Παπαδάκη (ΓΑΣ Μαλλίων) – 11.19μ (-0,9)
26. Χριστιάνα Γιαννακούλα (ΑΟ Φιλοθέης) – 11.09μ (0,0)
27. Αναστασία Τσομπανογλου (ΓΣ Αλμυρού) – 10.80μ (-0,4)
28. Μαρία Αθανασία Πετροπούλου (Πανελλήνιος) – 10.76μ (+1,8)
Ακυρώθηκαν
Αγγελική Λυμπεροπούλου (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια)
Αθηνά Τζιατζιούλη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ανδρομάχη Βελέντζα (ΓΣ Νίκη Βόλου)

400μ ανδρών – προκριματικός (οι 2 πρώτοι από κάθε σειρά και οι 8 καλύτερες επιδόσεις)

1. Πέτρος Κυριακίδης (Ολυμπιακός) – 48.15
2. Νικολίν Ντερβίσι (Ηρακλής) – 48.33
3. Γιώργος Λαμπρόπουλος (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 48.96
4. Γιάννης Σιμόνι (Βεργίνα) – 49.08
5. Σπύρος Δουκατέλης (ΓΣ Κερκυραϊκός) – 49.18
6. Στέλιος Τζημαγιώγης (Ηρακλής) – 49.31
7. Αλέξης Τζατζαράκης (ΟΦΗ) – 49.39
8. Γεράσιμος Μαβιλίδης (ΠΑΟΚ) – 49.41
9. Γιάννης Ντέτσικας (ΑΟ Ρόδου ΕΜ Σταματίου) – 49.42
10. Χρήστος Σουλτάτης (Πανναξιακός) – 49.42
11. Γιάννης Ρούσης (Πανιώνιος) – 49.52
12. Ιωσήφ Ορφανόπουλος (ΑΕ Ολυμπιάδα Πατρών) – 49.56
13. Ιάσονας Κόνιαρης (ΑΣ Ανεγέννηση Σάμου) – 49.63
14. Γιώργος Ιωαννίδης (ΑΟ Αρίωνας Κουφαλίων) – 49.70
15. Δανιήλ Χατζημιχαηλίδης (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) – 49.76
16. Ενρίκο Μεμά (Πανελευσινιακός) – 49.83

17. Διονύσης Μέρμυγκας (ΓΣ Τρικάλων) – 49.84
18. Κώστας Κουτσούκης (Ολυμπιακός) – 49.99
19. Σταύρος Διονυσόπουλος (ΑΣ Σίσυφος) – 50.05
20. Γιώργος Σγούρας (ΑΟ Πέλοψ) – 50.29
21. Ερνέστο Χιντέρσα (Ολυμπιακή Δομή 2004) – 50.33
22. Στέλιος Ντέμος (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) – 50.35
23. Ανέστης Ζαχαριάδης (Ηρακλής) – 50.47
24. Χρήστος Ζησόπουλος (ΓΣ Τρικάλων) – 50.57
25. Κώστας Σαραντόπουλος (ΣΑΚΑ) – 50.58
26. Δημήτρης Κουφός (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) – 50.67
27. Κώστας Τσουκαλάς (Πανελευσινιακός) 50.86
28. Αντώνης Πλαγιαννάκος (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) – 51.08
29. Βαγγέλης Σταματέλλος (ΓΣ Ηλιούπολης) – 51.26
30. Νίκος Κασούτσας (ΓΑΣ Λιβαδειάς) – 51.65
31. Αριστείδης Λαμνής (ΠΑΟΚ) – 51.69
32. Γαβριήλ Αραμπατζής (ΟΚΑ Καβάλας) – 51.72
33. Γιώργος Μαρκάκης (ΓΣ Γλυφάδας) – 51.72
34. Χαράλαμπος Χάγιος (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρνος) – 52.14
35. Αργύρης Εξαρχάκος (ΓΣ Γλυφάδας) – 52.16
36. Άγγελος Κοιλιάς (Πανελλήνιος) – 52.63
37. Λευτέρης Μητροσούδης (Ολυμπιακή Δομή 2004) – 52.63
38. Λάμπρος Στοιχειός (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) – 53.00
39. Θωμάς Μάλλιος (ΠΑΣ Ζωγράφου) – 53.04
40. Χρήστος Περδίκης (Άρης) – 54.28
41. Αλέξανδρος Μπλάτσης (Αθλητική Παιδεία) – 56.45

400μ γυναικών – προκριματικός (οι 2 πρώτες από κάθε σειρά και οι 8 καλύτερες επιδόσεις)

1. Δέσποινα Μουρτά (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) – 54.58
2. Άννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισίας) – 55.04
3. Ανδριάννα Φέρρα (Ολυμπιακός) – 55.40
4. Μαρία Αργυρού (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 55.42
5. Ειρήνη Βασιλείου (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλλήνης) – 55.92
6. Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) – 56.08
7. Κορίνα Πολίτη (ΓΣ Λευκάδας) – 56.56
8. Ελπίδα Καρακλάτου (ΑΟ Μυκόνου) – 56.66
9. Άννα Μαρία Ίβιτς (ΣΑΚΑ) – 57.04
10. Αναστασία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 57.15
11. Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης) – 57.27
12. Κατερίνα Γρηγοριάδου (ΓΣ Άθλος Κερατσίνι Δραπετσώνα) – 57.39
13. Ελπίδα Γυφτοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης) – 58.44
14. Λαβντιγέ Ζιλάλι (Πανιώνιος) – 58.74
15. Φωτεινή Σουφλιά (Πελασγός Λάρισας) – 59.54
16. Ελευθερία Νταβώνη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 59.71

17. Κατερίνα Αντωνίου (ΓΣ Κερατσινίου) – 1:00.34
18. Μαρία Αλεξανδρή (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω) – 1:00.35
19. Κωνσταντίνα Λαζαροπούλου (Πυγμή Ευόσμου) – 1:00.45
20. Μαρία Μπιτλή (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) – 1:00.69
21. Νικολέτα Μαρία Κομνηνού (ΓΣ Άθλος Κερατσίνι Δραπετσώνα) – 1:01.16
22. Ασημίνα Ξενοπανάγου (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 1:01.62
23. Σοφία Θωμαΐδη (ΣΚΑ Μετεώρων) – 1:01.68
24. Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) – 1:01.90
25. Κατερίνα Παρασκευαΐδου (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 1:02.46
26. Στεφανία Μπαχαρίδου (Βεργίνα) – 1:03.61
27. Ελευθερία Λαμπράκη (ΑΟ Ρόδου ΕΜ Σταματίου) – 1:04.68
28. Βασιλική Αλεβίζου (ΓΣ Ερμής Ιλίου) – 1:04.18
29. Ζωή Ταμουρίδου (Αθλ, Κέντρο Προμηθέας) – 1:04.66
30. Ελευθερία Ναζιροπούλου (Ηρακλής) – 1:04.86
31. Ασημίνα Κλέττα (ΑΣ Σίσυφος) – 1:06.23.

110μ εμπόδια ανδρών – προκριματικός (οι 2 πρώτοι από κάθε σειρά και οι 4 καλύτερες επιδόσεις)

1. Κωνσταντίνος Δουβαλίδης (Ελευθέριος Βενιζέλος) – 13.94 (+0,3)
2. Ιωάννης Καμαρίνος (Ολυμπιακή Δομη) – 14.50 (-0,1)
3. Μιχάλης Κιάφας (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 14.66 (-0,1)
4. Ευθύμιος Καραγιώργος (ΠΑΟΚ) – 14,=.83 (-01)
5. Γιώργος Βασιλείου (ΣΑΚΑ) – 14.88 (+0,3)
6. Χαράλαμπος Λυρής (Ολυμπιακός) – 14.98 (+0,3)
7. Αλέξανδρος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) – 15.01 (-0,1)
8. Χριστόφορος Καρακατσάνης (Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών) – 15.37 (+0,3)

9. Σαράντης Σαραντινός (Πήγασος Ηρακλείου) – 15.38 (+0,3)
10. Βασίλης Τσιμπίρης (ΓΣ Σέρρες 93) – 15.72 (-0,1)
11. Άγγελος Ανδρεουσόπουλος (ΑΟ Πατρών ο Κούρος) – 15.74 (-0,1)
12. Χαράλαμπος Κατσαρώνας (Πυγμή Ευόσμου) – 15.76 (+0,3)
13. Αλέξναδρος Χατζησάββας (Αετός Θεσσαλονίκης) – 15.76 (-0,1)
14. Θανάσης Παρασκευάς (Πυγμή Ευόσμου) – 16.03 (-0,1)
15. Θανάσης Ματζίρης (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσών) – 16.19 (+0,3)

Τριπλούν ανδρών – προκριματικός (όριο 15.00μ)

1. Δημήτρης Τσιάμης (Ολυμπιακός) – 15.43μ (+0,5)
2. Νίκος Ανδρικόπουλος (ΑΣ Μεσογείων Αμεινίας Παλλήνης) – 15.39μ (+0,4)
3. Δημήτρης Αυθίνος (ΓΣ Κηφισιάς) – 14.98μ (+0,9)
4. Θόδωρος Ζιντζόβας (ΓΣ Κηφισιάς) – 14.75μ (+1,8)
5. Δημήτρης Μονόπωλης (ΓΣ Κηφισιάς) – 14.70μ (-1,0)
6. Δημήτρης Κούτσικας (ΑΕΚ) – 14.63μ (-1,2)
7. Χρήστος Κουτσογάκης (Ολυμπιακός) – 14.62μ (+0,3)
8. Γιώργος Γρέψιος (ΓΣ Σέρρες) – 14.62μ (-0,6)
9. Γιάννης Μαντζαρίδης (ΠΑΟΚ) – 14.61μ (+0,2)
10. Σπύρος Καραλής (Ολυμπιακός) – 14.61μ (0,0)
11. Μίνως Ανδρουλάκης (ΓΣ Κηφισιάς) – 14.49μ (+0,4)
12. Αλέξανδρος Αλεξίου (ΑΟ Πατρών ο Κούρος) – 14.40μ (0,4)

13. Αλέξανδρος Αθανασίου (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 14.38μ (+0,7)
14. Γιώργος Κιόσια (Φιλαθλητικός Μυτιλήνης) – 14.29μ (+1,0)
15. Βαγγέλης Χρυσομιχάλης (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 14.00μ (-0,6)
16. Σταμάτης Ασημακόπουλος (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 13.94μ (+0,5)
17. Σωτήρης Μπογιατζής (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) – 13.89μ (-0,1)
18. Θανάσης Προδρόμου (Τρίτωνας Θεσσαλονίκης) – 13.75μ (+0,2)
19. Θανάσης Ευαγγελόπουλος (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλλήνης) – 13.68μ (+0,7)
20. Χρήστος Γούσης (ΑΟ Φιλοθέης) – 13.50μ (+0,3)
21. Μιχάλης Εμμανουηλίδης (ΓΣ Κηφισιάς) – 13.54μ (-0,2)
22. Γρηγορής Κεβορκιάν (Πανναξιακός) – 13.14μ (+0,4)
Ακυρώθηκαν
Ανδρέας Πανταζής (ΑΟ Μεγάρων)
Σωτήρης Λεοντίδης (Ωρίων Καρδίτσας)
Νίκος Ντεμιράι (ΓΣ Κερατσινίου)

Σφαιροβολία ανδρών – προκριματικός (όριο 15.90μ)

1. Νίκος Σκαρβέλης (ΓΣ Κηφισιάς) – 18.90μ
2. Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) – 18.50μ
3. Τάσος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 18.12μ
4. Ιάσονας Μαχαίας (ΓΣ Ηλιούπολης) – 17.30μ
5. Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 16.64μ
6. Λευτέρης Λαμπίδης Χόχρεκ (ΠΑΟΚ) – 16.58μ
7. Αννίβας Οικονόμου (ΑΣ Μεσογείων Αμεινίας Παλλήνης) – 16.46μ
8. Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακός) – 16.18μ
9. Ηλίας Σουγλάκος (ΓΣ Αρκαδίας) – 15.96μ
10. Λευτέρης Βουρλάκης (Κύδωνας Χανίων) – 15.58μ
11. Δημήτρης Κωτσιάκος (Ποσειδώνας Λουτρακίου) – 15.43μ
12. Θεοφάνης Μαυροδόντης (ΓΑΣ Χολαργού) – 14.57μ

13. Στράτος Νικολαΐδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 14.53μ
14. Χρήστος Μουλιστάνος (ΑΣ Δοξάτου το Ηρωϊκό Δοξάτο) – 14.45μ
15. Παναγιώτης Μαλαπάνης (ΑΟ Πατρών ο Κούρος) – 14.26μ
16. Θανάσης Ζαράγκας (ΓΣ Πήγασος ΑΓ. Δημητρίου) – 14.13μ
17. Αλέξανδρος Καστανάς (ΑΣ Κένταυρος) – 14.04μ
18. Δημήτρης Εφραιμίδης (Ολυμπιακή Δομή) – 12.70μ
19. Πέτρος Πουλής (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 12.56μ
20. Μανώλης Σταματάκης (ΑΟ Κάλλιστος) – 12.35μ
21. Χαράλαμπος Γεωργιάδης (ΓΣ Χαριλάου Θεσσαλονίκης ο Μακεδών) – 11.85μ

100μ εμπόδια γυναικών – προκριματικός (1η από κάθε σειρά και 5 καλύτερες επιδόσεις)

1. Αναΐς Καραγιάννη (ΑΕΚ) – 13.41 (+0,4)
2. Ελισάβετ Πεσιρίδου (ΑΟ Κάλλιστος) – 13.43 (+0,6)
3. Σάρα Άουντι (ΓΣ Ερμής Ιλίου) – 13.79 (-0,3)
4. Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) – 13.99 (+0,6)
5. Χαβά Ντελίου (ΟΦΚΑ Ροδιονίκες) – 14.11 (-0,3)
6. Πασχαλίνα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) – 14.15 (+0,4)
7. Ελένη Χρίστι Αντέστη (Πανναξιακός) – 14.66 (+0,4)
8. Σοφία Καμπερίδου (Πυγμή Ευόσμου) – 15.05 (+0,6)
—-
9. Ελένη Μπουρούνη (ΓΣ Ερμής Ιλίου) – 15.05 (-0,3)
10. Σοφία Ρετσίδου (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) – 15.19 (+0,4)
11. Μελίνα Οντουτόλα (ΟΚΑ Καβάλας) – 15.23 (-0,3)
12. Ιωάννα Τσάβα (Ελευθέριος Βενιζέλος) – 15.25 (-0,3)
13. Μαρίνα Γιαννάδη (Αθηνόδωρος ο Αιγιεύς) – 15.28 (+0,6)
14. Αλκυόνη Ζαροκώστα (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλλήνης) – 15.33 (+0,6)
15. Μαρία Χατζημιχαηλίδου (Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών) – 15.44 (+0,4)
16. Κυριακή Παπούλκα (Ηρακλής) – 16.13 (-0,3)


Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!