Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Θεσσαλονίκη 2022, πανελλήνιο Α/Γ: Αναλυτικά αποτελέσματα (2η μέρα, πρωί)

Published

on

Το Sportsfeed βρίσκεται στο Καυτανζόγλειο για να μεταφέρει τα αναλυτικά αποτελέσματα των πρωινών προκριματικών.

Ακοντισμός ανδρών -προκριματικός (όριο 62.00 μ.)

1. Κωνσταντίνος Μυλωνάς (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)- 69.31μ
2. Δημήτριος Τσίτσος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)- 67.70μ
3. Γιώργος Χριστακάκος (Ολυμπιακός)- 63.07μ
4. Οδυσσέας Τζειρανίδης (Αετός Θεσσαλονίκης)- 61.75μ
5. Γκαμπριέλ Κολέτσι (ΓΕ Ηρακλείου)- 61.68μ
6. Γιώργος Μπουραζάνας (ΓΑΣ Τρικάλων)- 60.97μ
7. Γιώργος Στεφανής (ΓΕ Νάουσας)- 60.44μ
8. Άρης-Νίκος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)- 60.26μ
9. Γεράσιμος Καλογεράκης (ΟΦΗ)-60.13μ
10. Γιώργος Ήλτσιος (Ολυμπιακός)- 58.70μ
11. Κώστας Αναγνωστόπουλος (ΑΓΣ Ν. Ιωνίας)-57.81μ
12. Θοδωρής Πεϊβάνης (Πήγασος Αγ. Δημητρίου)- 56.74μ

13. Παναγιώτης Αυγερόπουλος (ΟΦΗ)-56.63μ
14. Αλέξανδρος Καστανάς (ΑΣ Κένταυρος) -56.56μ
15. Λευτέρης Πιτσιδόπουλος (ΟΦΗ) -56.38μ
16. Θοδωρής Μηνασίδης (ΓΣ Κηφισιάς) -55.16μ
17. Ιάκωβος Βούλκος (ΟΦΚΑ Σέρρες) -54.81μ
18. Κυριάκος Μαγουλιανίτης (Μεσσηνιακός) -53.33μ
19. Κώστας Λογδανίδης (ΓΕ Νάουσας) -53.19μ
20. Θανάσης Καστέλος (ΓΑΣ Τρικάλων) -52.83μ
21. Πάνος Μάντης (Πανιώνιος) – 52.24μ
22. Γιώργος Φωτεινόπουλος (Πανιώνιος) -52.10μ
23. Αρτάν Κιόσια (ΑΟ Μεγάρων) 51.87μ
24. Σπύρος Αντωνίου (Ολυμπιακός) -49.93μ
25. Χριστόφορος Σταυρόπουλος (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου) -47.61μ
26. Αρτέμιος Καπασακαλίδης (ΑΣ Κένταυρος)-46.99μ
27. Βίκεν Σαπριτζιάν (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) -46.79μ
28. Γιώργος Τσαντρίζος (ΓΣ Κηφισιάς) -42.39μ
29. Δημήτρης Πασχάλης (ΓΣ Σέρρες) -41.46μ
Δεν αγωνίστηκαν
Γιώργος Τζατζάκης (ΓΑΣ Τρικάλων)
Βαγγέλης Μανάβης (Σ. Λούης Κορυδαλλού)
Χρήστος-Άδωνις Ατζάνος (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Σωτήριος Τσιώτρας (ΑΣ Κιλκίς Αία

200μ ανδρών – προκριματικός (1ος από κάθε σειρά και οι 9 ταχύτερες επιδόσεις)

1. Παναγιώτης Τριβυζάς (Παναθηναϊκός) – 20.87 (+2,8)
2. Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΑΟ Κάλλιστος) – 21.31 (+0,5)
3. Γιάννης Καριοφύλλης (ΓΑΣ Σκάλας) – 21.45 (+1,1)
4. Βασίλης Μυριανθόπουλος (Πανιώνιος) – 21.80 (+1,6)
5. Ορέστης Χάιδας (ΓΕΑ Τρικάλων) – 21.85 (+0,6)
6. Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ) – 21.91 (+1,0)
7. Ανδρέας Πουλάκος (ΠΑΣ Ζωγράφου) – 22.06 (+1,6)
8. Γιάννης Γρανιτσιώτης (ΓΟ Περιστερίου) – 22.11 (+0,1)
9. Βασίλης Βλάχος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 22.12 (+1,1)
10. Γιώργος Καλογεράκης (ΟΦΗ) – 22.14 (+1,6)
11. Άγγελος Παναγιώτοφ (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 22.18 (+0,5)
12. Γιώργος Χατζής (ΓΕΑ Τρικάλων) – 22.20 (+0,6)
13. Γιάννης Κόκκινος (ΟΦΗ) – 22.22 (+0,6)
14. Γιάννης Ρούσσης (Πανιώνιος) – 22.23 (+2,8)
15. Τραϊανός Κρουσοράτης (ΑΣ Σπάρτακος Φλώρινας) – 22.23 (+0,6)
16. Γιώργος Λέκκος (ΓΑΣ Χολαργός) – 22.29 (+0,5)

Μήκος ανδρών – προκριματικός (όριο 7.40μ

1. Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς) – 7.84μ (+2,4)
2. Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (ΑΟ Κάλλιστος) – 7.46μ (+1,7)
3. Αλέξνδρος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) – 7.29μ (+1,5)
4. Βασίλης Μαρτινάκης (ΓΣ Σέρρες 93) – 7.26 (+1,6)
5. Αντώνης Στυλιανίδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 7.21μ (+2,0)
6. Αλέξης Αργυρόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 7.17μ (+0,7)
7. Βασίλης Λιόλιος Γαζέτας (ΑΣΕ Δούκα) – 7.15μ (+2,3)
8. Γιώργος Σκαρλάτος (Πανελλήνιος) – 7.16μ (+1,7)
9. Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 7.12μ (+0,2)
10. Θανάσης Παπαδόπολος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 7.08μ (+1,8)
11. Παναγιώτης Μούτσιος (ΑΣ Αναγέννηση Σάμου) – 7.03μ (+1,2)
12. Νίκος Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης) – 6.95μ (+1,8)

200μ γυναικών – προκριματικός (1η από κάθε σειρά και 10 ταχύτερες επιδόσεις)

1. Άρτεμις Αναστασίου (Παναθηναϊκός) – 24.15 (+0,6)
2. Άννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) – 24.39 (0,0)
3. Δήμητρα Τσουκαλά (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) – 24.61 (+0,1)
4. Μαρία Ψυλλάκη (ΑΟ Χανίων Κύδωνας) – 24.92 (0,0)
5. Σάντα Κολομεΐτεβα (Πυγμή Ευόσμου) – 25.01 (+0,1)
6. Στέλλα Μιχαηλίδου (ΑΟ Ερμής) – 25.14 (-0,2)
7. Άννα Μπάρτζου (Άρης) – 25.14 (0,0)
8. Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) – 25.19 (-1,2)
9. Εμμανουέλα Καρυαμπά (ΣΑΚΑ) – 25.27 (0,0)
10. Ευθυμία Μπαϊράμη (Τρίτωνας Θεσσαλονίκης) – 25.31 (0,0)
11. Ιωάννα Δούμπα (ΓΣ Σέρρες 93) – 25.32 (0,0)
12. Φωτεινή Ρουμελιώτη (ΑΟ Αρισβαίος) – 25.33 (-0,2)
13. Περσεφόνη Χανιωτάκη (ΑΟ Κάλλιστος) – 25.51 (+0,6)
14. Αναστασία Καρελά (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) – 25.55 (+0,6)
15. Ελευθερία Νταβώνη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 25.67 (+0,6)
16. Αλεξία Παπαβασιλείου (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 25.70 (-0,2)

800μ ανδρών – προκριματικός (1ος από κάθε σειρά και 5 ταχύτερες επιδόσεις)

1. Εράλντο Κεραμά (Ολυμπιακός) – 1:53.81
2. Αλέξανδρος Σκούρτης (ΑΣ Ολυμπιάς Πατρών) 1:53.91
3. Γιώργος Ματζαρίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) – 1:54.40
4 Ηλίας Αργύρης (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) – 1:54.42
5. Χαράλαμπος Λαγός (ΓΣ Τρικάλων) – 1:54.49
6. Γιώργος Μποζοΐδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:55.27
7. Χαρίδημος Ξενιδάκης (ΑΟ Σητειακός) – 1:56.40
8. Χρήστος Κοτίτσας (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:57.22

800μ γυναικών – προκριματικός (1η από κάθε σειρά και 5 ταχύτερες επιδόσεις)

1. Βασιλεία Σπύρου (Πανιώνιος) – 2:13.46
2. Ανθή Κυριακοπούλου (Παναθηναϊκός) – 2:13.88
3. Γεωργία Δεσπολλάρη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 2:13.95
4. Ισαβέλλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος) – 2:13.99
5. Κατερίνα Κουτλή (ΓΣ Ηλιούπολης) – 2:14.00
6. Πηνελόπη Νίκα (Παναθηναϊκός) – 2:14.56
7. Βασιλική Καλλιμογιάννη (Ηρακλής) – 2:14.74
8. Κατερίνα Πέτσα (ΓΣ Γλυφάδας) – 2:14.80

9. Εύα Μπαρμπούτη (ΓΣ Νίκη Βύρωνα) – 2:15.01
10. Εμμανουέλα Πλάκα (Ολυμπιακός) – 2:15.75
11. Ανδριάννα Μποντιώτη (Πανιώνιος) – 2:17.23

Δισκοβολία ανδρών – προκριματικός (όριο 47.60μ) – 1ο γκρουπ

1. Ιάσονας Θανόπουλος (Ολυμπιακός) – 54.02μ
2. Γιώργος Χαραμαντάς (Εν. Καζώνης Κάλυμνος 2000) – 52.43μ
3. Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 52.08μ
4. Τάσος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 50.51μ
5. Κώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 50.41μ
6. Αρτέμης Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 50.32μ
7. Νίκος Νικολακόπουλος (ΑΕ Μεσογείων ο Αμεινίας) – 49.73μ
8. Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 49.69μ
9. Μανόλης Πεντίκης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 49.53μ
10. Γιώργος Τρέμος (Πανναξιακός) – 49.15μ
11. Άγγελος Μαντουράνης (ΓΣ Κηφισιάς) – 48.42μ
12. Στέφανος Κουφόπουλος (ΓΣ Παιανίας) – 48.29μ
13. Μιχάλης Καρτσίνης (Πανελλήνιος) – 47.86μ
14. Ραφαήλ Ζαχαρίας (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 47.76μ
15. Μιχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 47.75μ

16. Γεράσιμος Θεοδώρου (Ολυμπιακός) – 46.62μ
17. Στέφανος Παπαδάκης (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) – 45.64μ
18. Μανόλης Σταματάκης (ΑΟ Κάλλιστος) – 44.78μ
19. Κώστας Ζάλτος (ΓΑΣ Μανδρών) – 44.13μ
20. Θανάσης Παπαργυρίου (ΓΑΣ Χολαργού) – 43.78μ
21. Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) – 41.78μ
22. Κωνσταντίνος Καρατζάς (ΓΕ Γρεβενών) – 40.70μ
23. Γιάννης Κορακίδης (ΓΣ Μανδρών) – 40.42μ
24. Θανάσης Μουστάκας (ΓΕ Φαρσάλων Η Φθια) – 37.98μ
25. Νέαρχος Ρίζος (Εδεσσαϊκή) – 37.30μ
26. Χρήστος Μουλιστάνος (ΑΣ Δοξάτου το Ηρωϊκό Δόξα) – 37.25μ
27. Χαράλαμπος Γεωργιάδης (ΓΣ Χαριλάου ο Μακεδόν) – 36.19μ
28. Δημήτρης Μπέλλου (Ολυμπιακός) – 32.73μ

400μ εμπόδια ανδρών – προκριματικός (1ος από κάθε σειρά και 5 ταχύτερες επιδόσεις)

1. Κώστας Νάκος (Ολυμπιακός) – 53.82
2. Άρης Δρίτσας (Ολυμπιακός) – 54.28
3. Σαράντης Σαραντινός (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) – 54.41
4. Χαράλαμπος Χαρατσίδης (ΣΑΚΑ) – 54.66
5. Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Κερατσινίου) – 54.84
6. Κώστας Κουτράκος (Α Ολυμπιας Πατρών) – 54.91
7. Ορέστης Εμμανουηλίδης (ΓΣ Κηφισιάς) – 55.23
8. Ευθύμης Καραγιώργος (ΠΑΟΚ) – 55.89

9. Κώστας Θαγγόπουλος (ΓΣ Τρικάλων) – 55.83
10. Αδαμάντιος Τζιώλης (ΓΣ Ηλιούποκης) – 55.97
11. Σωτήρης Κανελλόπουλος (Πελασγός Λάρισας) – 56.05
12. Χρήστος Γκαράς (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 57.00
13. Φίλιππος Παπαράς (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 57.04
14. Σταύρος Βασιλούνης (ΟΦΚΑ Αγίου Δημητρίου Οδυσσέας) – 57.24
15. Γιάννης Εμμανουηλίδης (ΑΠΣ Διομήδης Ξάνθης) – 57.25
16. Πέτρος Σάλπας (ΑΣΕ Δούκα) – 57.33
17. Άγγελος Τζελιλάι (ΑΟ Λασιθίου) – 57.92
18. Αριστείδης Μεραμβελιωτάκης (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 1:00.05

400μ εμπόδια γυναικών – προκριματικός (1η από κάθε σειρά και 5 ταχύτερες επιδόσεις)

1. Δήμητρα Γναφάκη (Παναθηναϊκός) – 1:01.96
2. Ολυμπία Νικολέτα Καρααγιάννη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:02.38
3. Βασιλική Μητσιούλη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 1:03.05
4. Χρυστάλα Λαζάρου (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 1:03.14
5. Ίρις Γεράση (Παναξιακός ΑΟ) – 1:03.29
6. Αναστασία Καρβουνά (ΓΟ Περιστερίου Γ. Παλασκα) – 1:03.54
7. Ελπίδα Τόκα (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 1:03.74
8. Φαίδρα Δανιηλάτου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 1:041.3

9. Αυγουστίνα Ψυλλού (ΓΣ Παγχιακός) – 1:06.09
10. Κατερίνα Χρήστου (ΓΣ Έδεσσας) – 1:06.21
11. Ελένη Κατσούλη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 1:06.91
12. Μαρία Κυδωνιάτη (ΑΟ Πέλοψ) – 1:07.93
13. Μυρτώ Χατζηαγγέλου (ΕΑ Πήγασος Λάρισας) – 1:07.98
14. Ηλιάννα Στεργιούλα (ΕΑ Πήγασος Λάρισας) – 1:08.04
15. Ελευθερία Πετρίδου (ΓΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών) – 1:11.84
16. Μαρία Ίτσκου (ΠΑΟΚ) – 1:12.08
17. Σοφία Σαββίδη (ΣΑΚΑ) – 1:12.71
Δεν τερμάτισε
Καλλιόπη Παυλακάκη (ΑΟ Κάλλιστος)

Μήκος γυναικών – προκριματικός (όριο 5.80μ)

1. Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος) – 6.35μ (+1,4)
2. Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) – 6.00μ (+0,5)
3. Αναστασία Σαρλάνη (ΑΕ ΜΕσογείων Αμεινίας) – 5.95μ (+0,9)
4. Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ) – 5.91μ (+0,7)
5. Ναταλία Μπέση (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 5.88μ (+0,9)
6. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 5.82μ (+0,7)
7. Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Παναθηναϊκός) – 5.82μ (+1,2)
8. Μαρία Στεφανοπούλου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 5.78μ (+0,4)
9. Νικολία Ποιραζίδη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 5.76μ (+1,2)
10. Φωτεινή Χριστίν Μίζιου (ΠΑΟΚ) – 5.61μ (+0,5)
11. Βασιλική Βαρέλη (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου Οδυσσέας) – 5.51μ (+0,5)
12. Αλίκη Κοϊκοπούλου (Ηρακλής) – 5.50μ (+1,3)
—-
13. Δέσποινα Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) – 5.49μ (1,0)
14. Βασιλική Ντούση (ΓΣ Αλεξάνδρεια) – 5.48μ (+1,7)
15. Ασπασία Κουρμπαλιώτη (ΑΕ Μεσογείων ο Αμεινίας) – 5.47μ (+1,1)
16. Δήμητρα Γιλτίδου (ΠΑΟΚ) – 5.46μ (+1,2)
17. Δήμητρα Νίκου (ΕΑ Πήγασος Λάρισας) – 5.42μ (+1,8)
18. Μαρία Τσιαμπέρα (ΠΑΟΚ) – 5.41μ (+0,7)
19. Βασιλική Ταχταρά (Παναθηναϊκός) – 5.39μ (+0,7)
20. Κλέλια Βεντούρη (ΑΟ Κάλλιστος) – 5.34μ (+2,5)
21. Μαρία Χανδρινού (ΑΟ Κάλλιστος) – 5.32μ (+0,6)
22. Άννα Μόζα (Αίολος Μακεδονίας) – 5.25μ (+0,9)
23. Ευαγγελία Δεληγιάννη (Φωκιανός Καρδίτσας) – 5.15μ (+1,1)
24. Ιωάννα Τσάπαλου (ΓΣ Χαϊδαρίου) – 4.91μ (+1,4)
25. Αναστασία Τσομπάνογλου (ΓΣ Αλμυρού) – 4.86μ (+1,7)
Ακυρώθηκαν
Αναστασία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας)
Μαρία Φατούρου (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας)
Γεωργία Τζήμα (ΓΕ Γρεβανών)
Αγγελική Λυμπεροπούλου (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια)

Σφαιροβολία γυναικών – προκριματικός (όριο 12.50μ)

1. Μαρία Μαγκούλια (Εν. Καζώνης)- 13.80μ
2. Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου)- 13.15μ
3. Μαρία Σουγλάκου (ΓΑΣ Τρικάλων)- 13.00μ
4.Χρυσή Μωυσίδου(Ολυμπιακός)- 12.93μ
5. Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος)- 12.88μ
6. Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος) -12.67μ
7. Ειρήνη Καπνισάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)- 12.62μ
8. Ζωή Μαντούδη (ΓΣ Χαριλάου)- 12.61μ
9. Σοφία Καϊσίδου( ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)- 12.39μ
10. Μαργαρίτα Τσουκαλά (Απόλλων Πύργου)- 12.39μ
11. Αντριάννα Καλτσούνη (Μέας Τρίτων)- 11.94μ
12. Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης Αττικής)- 11.68μ

13. Χρυσάνθη Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 11.49μ
14. Χρυσάνθη Μαρκοπούλου (ΣΚΑ Δράμας) – 11.44μ
15. Σοφία Γρηγοριάδου (ΣΚΑ Δράμας) – 11.28μ
16. Αγγελική Φράγκου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 11.27μ
17. Εμμανουηλία Μπομπολάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 11.17μ
18. Βαλασία Κυργιοβανάκη (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 10.86μ
19. Μαρία Μπεξή (ΓΣ Κερατσινίου) – 10.66μ
20. Ζαχαρένια Μυλωνάκη (ΑΟ Σητειακός) – 10.58μ
21. Άννα Λούζη (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 10.38
22. Ιωάννα Στεφανή (ΓΕ Νάουσας) – 10.20μ
23. Μαρία Χάππα (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) – 9.58μ

ς)

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!