Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Θεσσαλονίκη 2022, πανελλήνιο Α/Γ: Αναλυτικά αποτελέσματα 2η μέρα (τελικοί)

Published

on

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου ολοκληρώθηκε με τη δεύτερη μέρα των τελικών στο Καυτανζόγλειο στάδιο. Ακολουθούν τα αναλυτικά αποτελέσματα.

4Χ400μ ανδρών
1. Ολυμπιακός ΣΦΠ – 3:15.55
2. ΓΣ Τρικάλων – 3:17.21
3. ΑΕ Ολυμπία Πατρών – 3:17.41
4. ΝΓΣ Θεσσ/κης Ηρακλής 1908 – 3:18.44
5. ΑΣΣ Αλεξ/ρος Μακεδονίας – 3:20.97
6. ΟΦΗ – 3:23.89
7. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλ. – 3:26.08
8. ΑΓΣ Ιωαννίνων – 3:26.60
9. Πελασγός ΑΣ Λάρισας – 3:26.94
10. ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω – 3:27.77
11. ΠΑΣ Πρω/των Κομοτηνής – 3:27.81
12. ΠΑΟΚ – 3:28.24
13. ΓΣ Κηφισιάς – 3:28.33
14. ΓΣ Ηλιούπολης – 3:28.52
15. ΓΟ Περιστερίου Γ. Παλάσκα – 3:31.11

5000μ ανδρών 
1. Κωνσταντίνος Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου) – 14:12.74
2. Μάριος Αναγνώστου (ΓΣ Η Αναγέννηση Λαμίας) – 14:15.69
3. Νικόλας Σταμούλης (ΓΑΣ Αγρινίου) – 14:32.37
4. Παναγιώτης Πετρουλάκης (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – 14:35.76
5. Δημήτρης Τσάκαλος (ΓΣ Αμαρουσίου) – 14:52.63
6. Αθανάσιος Λιγώνης (Πανελλήνιος ΓΣ) – 14:57.16
7. Παναγιώτης Γιαννάτης (ΟΜ. Πρω/των Θεσς/κης) – 14:57.27
8. Γιάννης Ζερβάκης (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 15:04.62
9. Δήμος Μαγγίνας (ΑΟ Μυκόνου) – 15:10.36
10. Αλέξανδρος Μανιφάβας (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – 15:11.16
11. Χρήστος Καλλιάς (ΑΟ Μυκόνου) – 15:13.71
12. Γιώργος Κύρτσης (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) – 15:23.11
13. Παναγιώτης Οδατζίδης (ΓΣ Η Αναγέννηση Λαμίας) – 15:23.38
14. Μιχαήλ Χατζηιωάννου (ΑΓΕΣ Καμειρός 2009) – 15:25.06
15. Τζουλιάνο Μάνκο (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 15:30.72
16. Γιώργος Κασσάρας (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – 15:31.15
17. Νικόλας Παρθένης (ΑΠΚ Νεάπολης) – 15:33.15
18. Κυριάκος Βούλγαρης (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – 15:35.34
19. Σέργιος Διακοστεφανής (ΓΣ Αμαρουσίου) – 15:39.61
20. Λάμπρος Μαλτέζος (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 15:49.95
21. Ηλίας Καράμπουλας (ΑΣ Αίγιου Αθηνόδωρος) – 15:51.51
22. Σπυρίδων Καπογιαννάτος (ΓΑΣ Ο Ιλισσός) – 16:02.51
23. Κωνσταντίνος Περίφανος (ΓΣ Γλυφάδας) – 16:06.80
24. Γιώργος Ιατρουδέλλης (ΓΣ Σέρρες 93) – 16:13.71
25. Αχιλλέας Δασίλας (ΓΣ Λαγκαδά) – 16:27.63
26. Γιώργος Παπαϊωάννου (ΓΣ Τρικάλων) – 16:48.90
Δεν τερμάτισαν
-Χρήστος Βότσος (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος)
-Γιώργος Κωνσταντάρας (ΓΣ Τρικάλων)
– Γιώργος Μίνος (Ολυμπιακός ΣΦΠ)
– Δημήτρης Συμεωνίδης (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου)
– Αλέξανδρος Σουκούλης (Παναξιακός ΑΟ)
– Ματέους Κσιστοφ Ματζιάρ (ΑΟ Μυκόνου)

4Χ400μ γυναικών
1. ΑΕ Ολυμπία Πατρών – 3:50.81
2. ΑΓΣ Ιωαννίνων – 3:56.78
3. ΑΣΣ Αλεξ/ρος Μακεδονίας – 3:56.92
4. ΓΣ Γλυφάδας – 4:00.35
5. ΓΣ Άθλος Κερατσίνι Δραπετσώνα – 4:03.03
6. ΠΑΣ Πρω/των Κομοτηνής – 4:07.62
7. ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου – 4:09.85
8. ΓΣ Λαγκαδά – 4:15.54
9. ΑΟ Κάλλιστος – 4:18.26
10. ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλ. – 4:18.94
– Παναθηναϊκός ΑΟ – ακυρώθηκε

5000μ γυναικών
1. Μαρία Κάσσου (Παναξιακός ΑΟ) – 16:22.13
2. Ειρήνη Τσουπάκη (ΓΣ Αμαρουσίου) – 16:52.22
3. Ντενίσα Μπάλλα (Πανελλήνιος ΓΣ) – 17.04.14
4. Στεφανία Λεοντιάδου (ΜΕΑΣ Τρίτων Θεσσ/κης) – 17:11.04
5. Ζωή Ανδρικοπούλου (ΑΟ Μυκόνου) – 17:16.29
6. Ισμήνη Παναγιωτοπούλου (ΟΚΑ Καβάλας) – 17:18.06
7. Ιφιγένεια Κασκανιώτη (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου) – 17:32.76
8. Ευγενία Παπαδημάτου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 17:34.15
9. Σταματία Νούλα (ΝΓΣ Θεσσ/κης Ηρακλής) – 17:36.74
10.  Ειρήνη Ρία Μιχάλα (ΑΣΣ Αλεξ/ρος Μακεδονίας) – 17:43.26
11. Νικολέτα Ραφαϊλάκη (ΑΟ Λασιθίου) – 17:45.48
12. Βασιλική Κωνσταντινοπούλου (ΑΠΚ Νεάπολης) – 18:09.90
13. Ρέα Αναστασία Θεοφιλίδου (ΣΚΑ Χολαργού Παπάγου) – 18:14.19
14. Αθανασία Κοκκόρου (ΑΠΚ Νεάπολης) – 18:18.45
15. Χριστίνα Κορωνίου (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλ.) – 18:29.35
16. Ιουλία Ελένη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Αμαρουσίου) – 18:38.35
17. Ελένη Μαυριδοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης) – 18:39.44
18. Μαργαρίτα Ντίνα (ΑΠΚ Νεάπολης) – 18:53.61
19. Στεφανία Μπενάκη (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) – 18:56.93
20. Αφροδίτη Κυρκοπούλου (ΦΣ Άργους Ορεστικού) – 19:02.55
21. Αποστολία Τσιτσάκη (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 19:20.63
22. Δήμητρα Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) – 19:45.00
23. Ελένη Στέφου (ΣΚΑ Χολαργού Παπάγου) – 20:23.74
24. Ευγενία Παρθενίδη (ΑΓΣ Ν. Ιωνίας Ανατολή) – 20:32.52
Δεν τερμάτισαν
Μόσχα Ευγενία Μανούσου Παρασκευοπούλου (ΑΟ Μυκόνου)
Αναστασία Μαρινάκου (Παναθηναϊκός ΑΟ)
Αμαλία Καπούλα (ΓΣ Νίκη Βόλου)
Ιωάννα Λαυρανού (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών)
Παναγιώτα Μαστροπαναγιώτη (ΓΣ Νίκη Βόλου)
Δάφνη Λαβασά (ΑΟ Βουλιαγμένης)

Ακοντισμός ανδρών
1. Δημήτριος Τσίτσος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 73.64μ
2. Κωνσταντίνος Μυλωνάς (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 72.75μ
3. Γιώργος Χριστακάκος (Ολυμπιακός) – 68.72μ
4. Οδυσσέας Τζειρανίδης (Αετός Θεσσαλονίκης) – 65.08μ
5. Γκαμπριέλ Κολέτσι (ΓΕ Ηρακλείου) – 64.83μ
6. Γιώργος Ήλτσιος (Ολυμπιακός) – 63.26μ
7.Γεράσιμος Καλογεράκης (ΟΦΗ) – 62.28μ
8. Γιώργος Στεφανής (ΓΕ Νάουσας) – 61.27μ
9. Άρης-Νίκος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) – 60.43μ
10. Κώστας Αναγνωστόπουλος (ΑΓΣ Ν. Ιωνίας) – 58.07μ
11. Γιώργος Μπουραζάνας (ΓΑΣ Τρικάλων) – 57.46μ
12. Θοδωρής Πεϊβάνης (Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 56.83μ

Ύψος ανδρών
1. Αντώνης Μέρλος (ΠΑΟΚ) – 2.19μ
2. Γιώργος Φραγγόγλου (ΟΦΚΣ Σέρρες) – 2.11μ
3. Ανδρέα Μίτα (ΑΣ Πρέβεζας Ευ Ζην) – 2.07μ
4. Γρηγόρης Χάσσος (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 2.03μ
5. Μιχαήλ Καϊπης (ΑΟ Πατρών Κούρος) – 1.98μ
6. Ιάσονας Ρούσσος Παπαδάτος (ΑΟ Φιλοθέης) – 1.93μ
7. Χρήστος Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 1.93μ
7. Απόστολος Κουτσιόγκουλος (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1.93μ
7. Γιώργος Δόσης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 1.93μ
10. Γιάννης Βαρβίας (ΑΣ Αίγιου Αθηνόδωρος) – 1.84μ
11. Στέφανος Γκίτσης (ΟΚΑ Καβάλας) – 1.84μ
11. Δημήτρης Κούτσικας (ΑΕΚ) – 1.84μ
-Χρήστος Παπασταύρος (Αθηναϊκός) – ακυρώθηκε

Μήκος ανδρών
1. Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς) – 8.32μ (+2,3)
2. Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (ΑΟ Κάλλιστος) – 7.77μ (+2,1)
3. Αντώνης Στυλιανίδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 7.52μ (+1,2)
4. Αλέξανδρος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) – 7.51μ (+2,5)
5. Αλέξης Αργυρόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 7.36μ (+2,8)
6. Θανάσης Παπαδόπολος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 7.12μ (+1,6)
7. Βασίλης Λιόλιος Γαζέτας (ΑΣΕ Δούκα) – 6.98μ (+2,8)
8. Γιώργος Σκαρλάτος (Πανελλήνιος) – 6.97μ (+2,3)
9. Νίκος Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης) – 6.92μ (+0,6)
10. Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) – 6.65μ (+0,8)
Ακυρώθηκαν
-Παναγιώτης Μούτσιος (ΑΣ Αναγέννηση Σάμου)
-Βασίλης Μαρτινάκης (ΓΣ Σέρρες 93)

800μ ανδρών
1. Χρήστος Κοτίτσας (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:47.00
2. Χαρίδημος Ξενιδάκης (ΑΟ Σητειακός) – 1:48.79
3. Γιώργος Ματζαρίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) – 1:49.86
4. Χαράλαμπος Λαγός (ΓΣ Τρικάλων) – 1:50.59
5. Εράλντο Κεραμάς (Ολυμπιακός) – 1:51.73
6. Ηλίας Αργύρης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 1:52.56
7. Αλέξανδρος Σκούρτης (ΑΣ Ολυμπίας Πατρών) – 1:53.16
8. Γιώργος Μποζοΐδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:55.40

800μ γυναικών
1. Κατερίνα Κούτλη (ΓΣ Ηλιούπολης) – 2:12.90
2. Γεωργία Δεσπολλάρη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 2:13.62
3. Βασιλεία Σπύρου (Πανιώνιος) – 2:13.86
4. Βασιλική Καλλιμογιάννη (Ηρακλής) – 2:14.97
5. Κατερίνα Πέτσα (ΓΣ Γλυφάδας) – 2:15.07
6. Ισαβέλλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος) – 2:16.99
7. Πηνελόπη Νίκα (Παναθηναϊκός) – 2:18.51
Ανθή Κυριακοπούλου (Παναθηναϊκός) – δεν αγωνίστηκε

200μ ανδρών
1. Γιάννης Γρανιτσιώτης (ΓΟ Περιστερίου) – 20.84 (-2,0)
2. Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΑΟ Κάλλιστος) – 21.17 (-0,9)
3. Παναγιώτης Τριβυζάς (Παναθηναϊκός) – 21.18 (-0,9)
4. Γιάννης Καριοφύλλης (ΓΑΣ Σκάλας) – 21.23 (-0,9)
5. Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ) – 21.35 (-2,0)
6. Ορέστης Χάιδας (ΓΕΑ Τρικάλων) – 21.71 (-2,0)
7. Βασίλης Μυριανθόπουλος (Πανιώνιος) – 21.74 (-0,9)
8. Ανδρέας Πουλλάκκος (ΠΑΣ Ζωγράφου) – 22.01 (-2,0)
9. Γιάννης Κόκκινος (ΟΦΗ) – 22.04 (-0,9)
10. Τραϊανός Κρουσοράτης (ΑΣ Σπάρτακος Φλώρινας) – 22.24 (-2,0)
11. Βασίλης Βλάχος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 22.25 (-0,9)
11. Γιώργος Χατζής (ΓΕΑ Τρικάλων) – 22.25 (-2,0)
13. Γιώργος Λέκκος (ΓΑΣ Χολαργός) – 22.32 (-2,0)
14. Άγγελος Παναγιώτοφ (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 22.36 (-2,0)
15. Γιάννης Ρούσσης (Πανιώνιος) – 22.42 (-0,9)
16. Γιώργος Καλογεράκης (ΟΦΗ) – 22.88 (-0,9)

Επί κοντώ γυναικών
1. Ελένη Κλαούντια Πόλακ (ΑΟ Μεγάρων) – 4.25μ
2. Ηλιάνα Τριανταφύλλου (ΓΣ Σέρρες 93) – 4.15μ
3. Κατερίνα Βαγενά (Πανιώνιος ΓΣ) – 4.05μ
4. Εύα Κοτσαχείλη (ΠΑΟΚ) – 3.95μ
5. Αλίνα Αμαλία Φλώρου Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς) – 3.95μ
6. Αναστασία Ρέτσα (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας Παλ.) – 3.80μ
7. Μυρτώ Κασσωτάκη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 3.80μ
7. Ηρώ Βραδή (ΓΣ Κερκυραϊκός) – 3.80μ
9. Μαρία Νεφέλη Καραγιάννη (ΑΟ Μεγάρων) – 3.40μ
9. Μαρκέλλα Θεοδωρίδου (ΑΣ Ρήγας Θεσσ/κης) – 3.40μ
Ακυρώθηκαν
-Νεφέλη Ευδοξία Σκλαβούνου (ΑΟ Μεγάρων)
-Νικολέτα Κυριακοπούλου (ΑΓΕΣ Καμειρός 2009)

200μ γυναικών
1. Άρτεμις Αναστασίου (Παναθηναϊκός) – 23.77 (0,0)
2. Δήμητρα Τσουκαλά (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) – 24.29 (0,0)
3. Στέλλα Μιχαηλίδου (ΑΟ Ερμής) – 24.41 (-0,5)
4. Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) – 24.50 (-0,5)
5. Μαρία Ψυλλάκη (ΑΟ Χανίων Κύδωνας) – 24.50 (-0,5)
6. Άννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) – 24.71 (0,0)
7. Σάντα Κολομεΐτεβα (Πυγμή Ευόσμου) – 24.85 (-0,5)
8. Άννα Μπάρτζου (Άρης) – 24.93 (0,0)
9. Ιωάννα Δούμπα (ΓΣ Σέρρες 93) – 25.23 (-0,5)
10. Φωτεινή Ρουμελιώτη (ΑΟ Αρισβαίος) – 25.27 (-0,5)
11. Ελευθερία Νταβώνη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 25.46 (-0,5)
12. Εμμανουέλα Καρυαμπά (ΣΑΚΑ) – 25.48 (0,0)
13. Ευθυμία Μπαϊράμη (Τρίτωνας Θεσσαλονίκης) – 25.53 (0,0)
14. Αλεξία Παπαβασιλείου (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) – 25.57 (-0,5)
15. Αναστασία Καρελά (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) – 25.61 (0,0)
16. Περσεφόνη Χανιωτάκη (ΑΟ Κάλλιστος) – 25.64 (0,0)

400μ εμπόδια ανδρών
1. Κώστας Νάκος (Ολυμπιακός) – 51.94
2. Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Κερατσινίου) – 52.21
3. Σαράντης Σαραντινός (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) – 53.16
4. Άρης Δρίτσας (Ολυμπιακός) – 53.54
5. Χαράλαμπος Χαρατσίδης (ΣΑΚΑ) – 53.67
6. Κώστας Κουτράκος (Α Ολυμπίας Πατρών) – 54.21
7. Ορέστης Εμμανουηλίδης (ΓΣ Κηφισιάς) – 55.29
8. Ευθύμης Καραγιώργος (ΠΑΟΚ) – 56.32

Μήκος γυναικών
1. Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ) – 6.47μ (+2,0)
2. Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος) – 6.28μ (+2,6)
3. Ναταλία Μπέση (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 6.12μ (+1,9)
4. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 6.10μ (+1,8)
5. Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου) – 5.93μ (+1,1)
6. Αναστασία Σαρλάνη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) – 5.73μ (+1,4)
7. Νικολία Ποϊραζίδη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) – 5.56μ (+2,3)
8. Αλίκη Κοϊκοπούλου (Ηρακλής) – 5.48μ (+1,2)
9. Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Παναθηναϊκός) – 5.48μ (+0,4)
10. Βασιλική Βαρέλη (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου Οδυσσέας) – 5.36μ (+0,7)
11. Φωτεινή Χριστίνα Μίζιου (ΠΑΟΚ) – 5.26μ (-0,1)
-Μαρία Στεφανοπούλου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – ακυρώθηκε

Δισκοβολία ανδρών
1. Ιάσονας Θανόπουλος (Ολυμπιακός) – 55.74μ
2. Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 54.91μ
3. Κώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 53.21
4. Γιώργος Χαραμαντάς (Εν. Καζώνης Κάλυμνος 2000) – 50.74
5. Γιώργος Τρέμος (Πανναξιακός) – 50.32
6. Μιχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 50.06μ
7. Νίκος Νικολόπουλος (ΑΕ Μεσογείων ο Αμεινίας) – 50.02μ
8. Τάσος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) – 49.69
9. Αρτέμιος Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 49.46μ
10. Στέφανος Κουφόπουλος (ΓΣ Παιανίας) – 49.40μ
11. Μιχάλης Καρτσίνης (Πανελλήνιος) – 48.78μ
12. Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 48.68μ
13. Άγγελος Μαντουράνης (ΓΣ Κηφισιάς) – 48.43μ
14. Ραφαήλ Ζαχαρίας (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 48.35μ
-Εμμανουήλ Πεντίκης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) – ακυρώθηκε

400μ εμπόδια γυναικών
1.Δήμητρα Γναφάκη (Παναθηναϊκός) – 57.35
2. Ολυμπία Νικολέτα Καραγιάννη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1:00.53
3. Βασιλική Μητσιούλη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 1:01.60
4. Χρυστάλα Λαζάρου (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 1:02.27
5. Ελπίδα Τόκα (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 1:02.84
6. Αναστασία Καρβουνά (ΓΟ Περιστερίου Γ. Παλασκα) – 1:03.51
7. Ίρις Γεράση (Παναξιακός ΑΟ) – 1:04.42
8. Φαίδρα Δανηλάτου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 1:05.74

Σφαιροβολία γυναικών
1.Μαρία Μαγκούλια (Εν. Καζώνης) – 14.91μ
2. Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος) – 14.47μ
3. Σοφία Καϊσίδου( ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 14.01μ
4. Μαρία Σουγλάκου (ΓΑΣ Τρικάλων) – 13.85μ
5. Ειρήνη Καπνισάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) – 13.17μ
6. Χρυσή Μωυσίδου(Ολυμπιακός) – 13.13μ
7. Ζωή Μαντούδη (ΓΣ Χαριλάου) – 13.09μ
8. Μαργαρίτα Τσουκαλά (Απόλλων Πύργου) – 12.63μ
9. Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος) – 12.40μ
10. Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης Αττικής) – 12.28μ
11. Ανδριάνα Καλτσούνη (Μέας Τρίτων) – 11.86μ
-Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου) – ακυρώθηκε

Σφυροβολία γυναικών
1. Σταματία Αλεξάνδρα Σκαρβέλη (ΓΣ Τρικάλων) – 70.31μ
2. Σταυρούλα Κοσμίδου (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 60.59μ
3. Κατερίνα Βαμβουκάκη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 58.91μ
4. Ναταλία Μάγου (ΑΟ Ρόδου ΕΜ Σταματίου) – 53.94μ
5. Αγορίτσα Λυδία Γωγούλη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) – 53.82μ
6. Νίκη Ναξάκη (Πανιώνιος ΓΣ) – 51.93μ
7. Ιωάννα Σγουμποπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ) – 49.04μ
8. Μαρίνα Κορέτα (ΓΣ Ηλιούπολης) – 47.64μ
9. Ραφαηλία Χριστοδουλίδου (Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ) – 45.83μ
10. Ελένη Ζώτου (ΓΣ Μανδρών) – 45.43μ
11. Αγγελική Σταθάκη (ΓΣ Εθνικός Αθήνας) – 41.04μ

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!