Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Θεσσαλονίκη 2022, πανελλήνιο Α/Γ: LIVEFEED, 2η μέρα (πρωί)

Published

on

Αναλυτικό ρεπορτάζ, δηλώσεις των πρωταγωνιστών και όλα τα αποτελέσματα στο LIVEFEED της 2ης μέρας του πανελλήνιου πρωταθλήματος στίβου στο Καυτανζόγλειο στάδιο της Θεσσαλονίκης.

Θεσσαλονίκη
Ελισάβετ Γρηγοριάδου [email protected]
Αγαθοκλής Γαρδίκης[email protected]

Timeline

13:33 - Ακοντισμός Α: Η 12αδα του τελικού
12:35 - 200μ Α: Οι 16 των τελικών σειρών
12:16 - 21:85 για τον Χάιδα
12:14 - Δισκοβολία Α: Η 15αδα του τελικού
12:12 - 21.31 για τον Γκαραγκάνη
12:06 - 21:45 για τον Καριοφύλλη
12:00 - 21:81 ο Μυριανθόπουλος
11:57 - Μήκος Α: Η 12αδα του τελικού
11:55 - 22:11 για Γρανιτσιώτη
11:49 - 21:92 για Εμπέογλου
11:48 - 200μ Γ: Οι 16 των τελικών σειρών
11:44 - Εύκολη επικράτηση για Τριβυζά
11:44 - Kαι ο Μαντζουράνης όριο στην δισκοβολία
11:38 - 25.14 για την Μπάρτζου
11:35 - 25.19 η Ζυγόρη
11:29 - 25.14 για την Μιχαηλίδου
11:25 - Πιάνει το όριο ο Μαντζουρογιαννης
11:25 - 24.61 η Τσουκαλά
11:23 - Δυσκολεύονται στο μήκος
11:19 - 24.39 για την Κιάφα
11:17 - 800μ Α: Η 8αδα του τελικού
11:14 - Άνετα στον τελικό η Αναστασίου
11:11 - Δεν κατέβηκε στα 200μ η Εμμανουηλίδου
11:04 - 1:54.41 ο Ματζαρίδης
11:00 - 1:53.81 για τον Κεραμά
10:57 - Απλά πράγματα για τον Τεντόγλου
10:54 - 1:54.59 για τον Λαγό
10:50 - 800μ Γ: Η 8αδα του τελικού
10:49 - 1:56.40 για τον Ξενιδάκη
10:44 - 1:57.22 για τον Κοτίτσα
10:35 - 2:13.89 για την Κυριακοπούλου
10:34 - Δισκοβολία Α: 13 με όριο από το 1ο γκρουπ!
10:28 - 2:14.00 για την Κουτλή
10:22 - 2:13.46 για την Σπύρου
10:19 - 400μ εμπόδια Α: Η 8αδα του τελικού
10:16 - Ξεκινάνε τα 800μ γυναικών
10:15 - 50.41μ για τον Μπουζάκη και 52.08μ για τον Παυλίδη
10:13 - Μια βολή χρειάστηκε ο Θανόπουλος
10:10 - 54.27 για τον Γκαρά
10:10 - 400μ εμπόδια Γ: Η 8αδα του τελικού
10:05 - Μήκος Γ: Η 12αδα του τελικού
10:03 - 53.82 ο Νάκος
09:57 - 54.84 ο Λεβαντίνος
09:45 - Βασιλείου - Δεληγιάννη εκτός
09:41 - Σφαιροβολία Γ: Η δωδεκάδα του τελικού
09:29 - Χωρίς πίεση η Γναφάκη
09:23 - 12.61μ για την Μαντούδη
09:22 - 12.62μ για την Καπνισάκη
09:20 - 13.00μ για την Σουγλάκου
09:19 - Όριο με το δεύτερο άλμα η Χαϊτίδου
09:17 - Πάνω από τα 6.00μ η Καρύδη
09:11 - Πρώτα όρια στο μήκος
09:11 - Χαμηλό το όριο στη σφαιροβολία
09:08 - Ξεκίνησε η σφαιροβολία
09:07 - Ξεκίνησε το μήκος των γυναικών
08:53 - Το πρωινό πρόγραμμα

Live Feed

13:33

26-06-2022

Ακοντισμός Α: Η 12αδα του τελικού

1. Κωνσταντίνος Μυλωνάς (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)- 69.31μ
2. Δημήτριος Τσίτσος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)- 67.70μ
3. Γιώργος Χριστακάκος (Ολυμπιακός)- 63.07μ
4. Οδυσσέας Τζειρανίδης (Αετός Θεσσαλονίκης)- 61.75μ
5. Γκαμπριέλ Κολέτσι (ΓΕ Ηρακλείου)- 61.68μ
6. Γιώργος Μπουραζάνας (ΓΑΣ Τρικάλων)- 60.97μ
7. Γιώργος Στεφανής (ΓΕ Νάουσας)- 60.44μ
8. Άρης-Νίκος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας)- 60.26μ
9. Γεράσιμος Καλογεράκης (ΟΦΗ)-60.13μ
10. Γιώργος Ήλτσιος (Ολυμπιακός)- 58.70μ
11. Κώστας Αναγνωστόπουλος (ΑΓΣ Ν. Ιωνίας)-57.81μ
12. Θοδωρής Πεϊβάνης (Πήγασος Αγ. Δημητρίου)- 56.74μ

12:35

26-06-2022

200μ Α: Οι 16 των τελικών σειρών

1. Παναγιώτης Τριβυζάς (Παναθηναϊκός) - 20.87 (+2,8)
2. Σωτήρης Γκαραγκάνης (ΑΟ Κάλλιστος) - 21.31 (+0,5)
3. Γιάννης Καριοφύλλης (ΓΑΣ Σκάλας) - 21.45 (+1,1)
4. Βασίλης Μυριανθόπουλος (Πανιώνιος) - 21.80 (+1,6)
5. Ορέστης Χάιδας (ΓΕΑ Τρικάλων) - 21.85 (+0,6)
6. Νίκος Εμπέογλου (ΣΑΚΑ) - 21.91 (+1,0)
7. Ανδρέας Πουλάκος (ΠΑΣ Ζωγράφου) - 22.06 (+1,6)
8. Γιάννης Γρανιτσιώτης (ΓΟ Περιστερίου) - 22.11 (+0,1)
9. Βασίλης Βλάχος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 22.12 (+1,1)
10. Γιώργος Καλογεράκης (ΟΦΗ) - 22.14 (+1,6)
11. Άγγελος Παναγιώτοφ (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) - 22.18 (+0,5)
12. Γιώργος Χατζής (ΓΕΑ Τρικάλων) - 22.20 (+0,6)
13. Γιάννης Κόκκινος (ΟΦΗ) - 22.22 (+0,6)
14. Γιάννης Ρούσσης (Πανιώνιος) - 22.23 (+2,8)
15. Τραϊανός Κρουσοράτης (ΑΣ Σπάρτακος Φλώρινας) - 22.23 (+0,6)
16. Γιώργος Λέκκος (ΓΑΣ Χολαργός) - 22.29 (+0,5)

12:16

26-06-2022

21:85 για τον Χάιδα

Στον τελευταίο προκριματικό γύρο και με 21:85 (+1.6) , ο Ορέστης Χάιδας πήρε την πρώτη θέση στα 200μ.

12:14

26-06-2022

Δισκοβολία Α: Η 15αδα του τελικού

1. Ιάσονας Θανόπουλος (Ολυμπιακός) - 54.02μ
2. Γιώργος Χαραμαντάς (Εν. Καζώνης Κάλυμνος 2000) - 52.43μ
3. Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) - 52.08μ
4. Τάσος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) - 50.51μ
5. Κώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 50.41μ
6. Αρτέμης Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 50.32μ
7. Νίκος Νικολακόπουλος (ΑΕ Μεσογείων ο Αμεινίας) - 49.73μ
8. Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) - 49.69μ
9. Μανόλης Πεντίκης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 49.53μ
10. Γιώργος Τρέμος (Πανναξιακός) - 49.15μ
11. Άγγελος Μαντουράνης (ΓΣ Κηφισιάς) - 48.42μ
12. Στέφανος Κουφόπουλος (ΓΣ Παιανίας) - 48.29μ
13. Μιχάλης Καρτσίνης (Πανελλήνιος) - 47.86μ
14. Ραφαήλ Ζαχαρίας (ΟΦΚΑ Σέρρες) - 47.76μ
15. Μιχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) - 47.75μ

12:12

26-06-2022

21.31 για τον Γκαραγκάνη

Στην προτελευταία σειρά των 200μ των ανδρών ο Σωτήρης Καραγκάνης έκανε ρεκόρ σεζόν και τερμάτισε στην πρώτη θέση με 21.31.

12:06

26-06-2022

21:45 για τον Καριοφύλλη

Με +1.1 άνεμο, ο Γιάννης Καριοφύλλης αναδείχθηκε νικητής του πέμπτου προκριματικού γύρου στα 200μ, με 21:45.

12:00

26-06-2022

21:81 ο Μυριανθόπουλος

Νικητής του τέταρτου προκριματικού στα 200 μέτρα είναι ο Βασίλης Μυριανθόπουλος με 21:81.

11:57

26-06-2022

Μήκος Α: Η 12αδα του τελικού

1. Μίλτος Τεντόγλου (ΓΣ Κηφισιάς) - 7.84μ (+2,4)
2. Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (ΑΟ Κάλλιστος) - 7.46μ (+1,7)
3. Αλέξνδρος Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) - 7.29μ (+1,5)
4. Βασίλης Μαρτινάκης (ΓΣ Σέρρες 93) - 7.26 (+1,6)
5. Αντώνης Στυλιανίδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 7.21μ (+2,0)
6. Αλέξης Αργυρόπουλος (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 7.17μ (+0,7)
7. Βασίλης Λιόλιος Γαζέτας (ΑΣΕ Δούκα) - 7.15μ (+2,3)
8. Γιώργος Σκαρλάτος (Πανελλήνιος) - 7.16μ (+1,7)
9. Ανδρέας Αντωνακόπουλος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) - 7.12μ (+0,2)
10. Θανάσης Παπαδόπολος (ΟΦΚΑ Αγ. Δημητρίου Οδυσσέας) - 7.08μ (+1,8)
11. Παναγιώτης Μούτσιος (ΑΣ Αναγέννηση Σάμου) - 7.03μ (+1,2)
12. Νίκος Σταματονικολός (ΓΣ Ηλιούπολης) - 6.95μ (+1,8)

11:55

26-06-2022

22:11 για Γρανιτσιώτη

Χωρίς να ιδρώσει κατέκτησε την νίκη στην τρίτη προκριματική σειρά των 200μ ανδρών ο Γιάννης Γρανιτσιώτης με 22:11 και με άνεμο στο +0.1.

11:49

26-06-2022

21:92 για Εμπέογλου

Νικητής του δεύτερου προκριματικού γύρου στα 200μ είναι ο Νίκος Εμπέογλου με 21:92 (+1).

11:48

26-06-2022

200μ Γ: Οι 16 των τελικών σειρών

1. Άρτεμις Αναστασίου (Παναθηναϊκός) - 24.15 (+0,6)
2. Άννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) - 24.39 (0,0)
3. Δήμητρα Τσουκαλά (ΠΑΣ Πρωταθλητών Κομοτηνής) - 24.61 (+0,1)
4. Μαρία Ψυλλάκη (ΑΟ Χανίων Κύδωνας) - 24.92 (0,0)
5. Σάντα Κολομεΐτεβα (Πυγμή Ευόσμου) - 25.01 (+0,1)
6. Στέλλα Μιχαηλίδου (ΑΟ Ερμής) - 25.14 (-0,2)
7. Άννα Μπάρτζου (Άρης) - 25.14 (0,0)
8. Ευαγγελία Ζυγόρη (ΓΣ Γλυφάδας) - 25.19 (-1,2)
9. Εμμανουέλα Καρυαμπά (ΣΑΚΑ) - 25.27 (0,0)
10. Ευθυμία Μπαϊράμη (Τρίτωνας Θεσσαλονίκης) - 25.31 (0,0)
11. Ιωάννα Δούμπα (ΓΣ Σέρρες 93) - 25.32 (0,0)
12. Φωτεινή Ρουμελιώτη (ΑΟ Αρισβαίος) - 25.33 (-0,2)
13. Περσεφόνη Χανιωτάκη (ΑΟ Κάλλιστος) - 25.51 (+0,6)
14. Αναστασία Καρελά (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) - 25.55 (+0,6)
15. Ελευθερία Νταβώνη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) - 25.67 (+0,6)
16. Αλεξία Παπαβασιλείου (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής) - 25.70 (-0,2)

11:44

26-06-2022

Εύκολη επικράτηση για Τριβυζά

Με μεγάλη άνεση ο Παναγιώτης Τριβυζάς πήρε την νίκη στην πρώτη προκριματική σειρά του δρόμου των 200μ ανδρών, με 20:88(+2.8).

11:44

26-06-2022

Kαι ο Μαντζουράνης όριο στην δισκοβολία

Από το Β' γκρουπ της δισκοβολίας μόνο ο Άγγελος Μαντζουράνης κατάφερε να πιάσει το όριο για τον τελικό με βολή στα 48.42μ.

11:38

26-06-2022

25.14 για την Μπάρτζου

Στον τελευταίο προκριματικό γύρο των 200μ γυναικών, η Άννα Ευδοξία Μπάρτζου κατάφερε να εξασφαλίσει την πρωτιά με 25.14, ξεπερνώντας την Ευθυμία Μπαϊράμη που ήταν κολλημένη δίπλα της.

11:35

26-06-2022

25.19 η Ζυγόρη

Στην προτελευταία σειρά των 200μ η Ευαγγελία Ζυγόρη ήταν πρώτη με χρόνο 25.19 (-1.2).

11:29

26-06-2022

25.14 για την Μιχαηλίδου

Η τέταρτη προκριματική σειρά των 200μ γυναικών είχε νικήτρια την Στυλιανή Μιχαηλίδου με επίδοση 25.14 (-0.2). Απομένουν άλλες δυο σειρές.

11:25

26-06-2022

Πιάνει το όριο ο Μαντζουρογιαννης

Ο αθλητής του ΑΟ Κάλλιστος έγινε μόλις ο δεύτερος που πέρασε το όριο στο άλμα σε μήκος, με 7.46μ.

11:25

26-06-2022

24.61 η Τσουκαλά

Η Δήμητρα Τσουκαλά έτρεξε στην τέταρτη διαδρομή του τρίτου προκριματικού γύρου και με 24.61 (+0.1) ήταν νικήτρια.

11:23

26-06-2022

Δυσκολεύονται στο μήκος

Οι Αντώνης Στυλιανίδης και Βασίλης Μαρτινάκης δεν κατάφεραν να περάσουν το όριο των 7.40 στο άλμα είς μήκος, στην δεύτερη προσπάθεια. 7.21μ και 7.26μ οι επιδόσεις τους. Ο Τεντόγλου παραμένει ο μοναδικός ως τώρα, που πέρασε το όριο.

11:19

26-06-2022

24.39 για την Κιάφα

Σε συνθήκες άπνοιας η Άννα Κιάφα ήταν νικήτρια της δεύτερης προκριματικής σειράς των 200μ με επίδοση 24.39 (0,0).

11:17

26-06-2022

800μ Α: Η 8αδα του τελικού

1. Εράλντο Κεραμά (Ολυμπιακός) - 1:53.81
2. Αλέξανδρος Σκούρτης (ΑΣ Ολυμπιάς Πατρών) 1:53.91
3. Γιώργος Ματζαρίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) - 1:54.40
4 Ηλίας Αργύρης (ΑΕ Ολυμπιάς Πατρών) - 1:54.42
5. Χαράλαμπος Λαγός (ΓΣ Τρικάλων) - 1:54.49
6. Γιώργος Μποζοΐδης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 1:55.27
7. Χαρίδημος Ξενιδάκης (ΑΟ Σητειακός) - 1:56.40
8. Χρήστος Κοτίτσας (Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 1:57.22

11:14

26-06-2022

Άνετα στον τελικό η Αναστασίου

Στην πρώτη προκριματική σειρά των 200μ γυναικών η Άρτεμις Μελίνα Αναστασίου πέρασε πρώτη την γραμμή του τερματισμού με 24.15 (+0.6), χαλαρώνοντας στα τελευταία μέτρα.

11:11

26-06-2022

Δεν κατέβηκε στα 200μ η Εμμανουηλίδου

11:04

26-06-2022

1:54.41 ο Ματζαρίδης

Στην πέμπτη και τελευταία σειρά των 800μ μέτρων, νικητής αναδείχθηκε ο Γιωργος Ματζαρίδης με 1:54.41

11:00

26-06-2022

1:53.81 για τον Κεραμά

Στα τελευταία μέτρα κρίθηκε ο νικητής του τέταρτου προκριματικού γύρου στα 800μ, με τον Εραλντο Κεραμά να παίρνει την πρωτιά με 1:53.81.

10:57

26-06-2022

Απλά πράγματα για τον Τεντόγλου

Με φετινό ρεκόρ 8.36μ το 7.40μ που είναι το όριο για τον τελικό του μήκους είναι απλή υπόθεση για τον Τεντόγλου που προσγειώθηκε στα 7.84μ στο πρώτο άλμα.

10:54

26-06-2022

1:54.59 για τον Λαγό

Στην τρίτη προκριματική σειρά των 800μ, νικητής αναδείχθηκε με ο Χαράλαμπος Λαγός.

10:50

26-06-2022

800μ Γ: Η 8αδα του τελικού

1. Βασιλεία Σπύρου (Πανιώνιος) - 2:13.46
2. Ανθή Κυριακοπούλου (Παναθηναϊκός) - 2:13.88
3. Γεωργία Δεσπολλάρη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) - 2:13.95
4. Ισαβέλλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος) - 2:13.99
5. Κατερίνα Κουτλή (ΓΣ Ηλιούπολης) - 2:14.00
6. Πηνελόπη Νίκα (Παναθηναϊκός) - 2:14.56
7. Βασιλική Καλλιμογιάννη (Ηρακλής) - 2:14.74
8. Κατερίνα Πέτσα (ΓΣ Γλυφάδας) - 2:14.80

10:49

26-06-2022

1:56.40 για τον Ξενιδάκη

Νικητής της δεύτερης προκριματικής σειράς στα 800μ μέτρα είναι ο Χαρίδημος Ξενιδάκης με 1:56.40.

10:44

26-06-2022

1:57.22 για τον Κοτίτσα

Με μεγάλη διαφορά πήρε την πρώτη θέση με 1:57.22 ο Χρήστος Κοτίτσας στα 800μ ανδρών, στον πρώτο προκριματικό γύρο.

10:35

26-06-2022

2:13.89 για την Κυριακοπούλου

Στο νήμα κρίθηκε ο τελευταίος προκριματικό γύρος των 800μ γυναικών με την Κορίνα Ανθή Κυριακοπούλου να κάνει 2:13.89 και να παίρνει την νίκη.

10:34

26-06-2022

Δισκοβολία Α: 13 με όριο από το 1ο γκρουπ!

Από το πρώτο γκρουπ, το όριο των 47.60μ για τον τελικό της δισκοβολίας το έχουν πιάσει 13 ρίπτες.

Ιάσονας Θανόπουλος (Ολυμπιακός) - 54.02μ
Γιώργος Χαραμαντάς (Εν. Καζώνης Κάλυμνος 2000) - 52.43μ
Δημήτρης Παυλίδης (ΑΣ Κιλκίς Αίας) - 52.08μ
Τάσος Λατιφλάρι (ΑΣ Κένταυρος) - 50.51μ
Κώστας Μπουζάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 50.41μ
Αρτέμη Αδαμάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος) - 50.32μ
Νίκος Νικολακόπουλος (ΑΕ Μεσογείων ο Αμεινίας) - 49.73μ
Κώστας Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) - 49.69μ
Μανόλης Πεντίκης (Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 49.53μ
Γιώργος Τρέμος (Πανναξιακός) - 49.15μ
Στέφανος Κουφόπουλος (ΓΣ Παιανίας) - 48.29μ
Ραφαήλ Ζαχαρίας (ΟΦΚΑ Σέρρες) - 47.76μ
Μιχάλης Γεννίκης (ΟΦΚΑ Σέρρες) - 47.75μ

10:28

26-06-2022

2:14.00 για την Κουτλή

Δεύτερη νικήτρια στα προκριματικά των 800μ η Κατερίνα Κουτλή με 2:14.00, που σε όλη την διαδρομή βρισκόταν στην πρώτη θέση.

10:22

26-06-2022

2:13.46 για την Σπύρου

Η Βασιλεία Σπύρου αναδείχθηκε νικήτρια της πρώτης προκριματικής σειράς στα 800μ με 2:13.46.

10:19

26-06-2022

400μ εμπόδια Α: Η 8αδα του τελικού

1. Κώστας Νάκος (Ολυμπιακός) - 53.82
2. Άρης Δρίτσας (Ολυμπιακός) - 54.28
3. Σαράντης Σαραντινός (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) - 54.41
4. Χαράλαμπος Χαρατσίδης (ΣΑΚΑ) - 54.66
5. Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Κερατσινίου) - 54.84
6. Κώστας Κουτράκος (Α Ολυμπιας Πατρών) - 54.91
7. Ορέστης Εμμανουηλίδης (ΓΣ Κηφισιάς) - 55.23
8. Ευθύμης Καραγιώργος (ΠΑΟΚ) - 55.89

10:16

26-06-2022

Ξεκινάνε τα 800μ γυναικών

Οι αγώνες των 800μ θα διεξαχθούν σε τρεις προκριματικούς γύρους. Θέση τελικού παίρνουν οι τρεις νικήτριες και οι πέντε με καλύτερο χρόνο ανεξαρτήτως σειράς.

10:15

26-06-2022

50.41μ για τον Μπουζάκη και 52.08μ για τον Παυλίδη

Το 47.60μ είναι μια εύκολη βολή για τους δυο δισκοβόλους με τους ίδιους να ξεπερνούν χωρίς πίεση το όριο του τελικού.

10:13

26-06-2022

Μια βολή χρειάστηκε ο Θανόπουλος

Με το όριο στα 47.60μ ο Ιάσωνας Θανόπουλος πέρασε άνετα στον τελικό της δισκοβολίας με 54.02μ.

10:10

26-06-2022

54.27 για τον Γκαρά

Ολοκληρώνονται οι τρεις προκριματικοί γύροι στα 400μ με εμπόδια, με τον 20χρονο Χρήστο Γκαρά να παίρνει την νίκη με 54.27.

10:10

26-06-2022

400μ εμπόδια Γ: Η 8αδα του τελικού

1. Δήμητρα Γναφάκη (Παναθηναϊκός) - 1:01.96
2. Ολυμπία Νικολέτα Καρααγιάννη (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 1:02.38
3. Βασιλική Μητσιούλη (ΓΑΣ Τρικάλων ο Ζευς) - 1:03.05
4. Χρυστάλα Λαζάρου (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) - 1:03.14
5. Ίρις Γεράση (Παναξιακός ΑΟ) - 1:03.29
6. Αναστασία Καρβουνά (ΓΟ Περιστερίου Γ. Παλασκα) - 1:03.54
7. Ελπίδα Τόκα (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) - 1:03.74
8. Φαίδρα Δανιηλάτου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) - 1:041.3

10:05

26-06-2022

Μήκος Γ: Η 12αδα του τελικού

1. Σπυριδούλα Καρύδη (ΑΟ Κάλλιστος) - 6.35μ (+1,4)
2. Κωνσταντίνα Μπερτσιμά (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου Βοιω) - 6.00μ (+0,5)
3. Αναστασία Σαρλάνη (ΑΕ ΜΕσογείων Αμεινίας) - 5.95μ (+0,9)
4. Βασιλική Χαϊτίδου (ΠΑΟΚ) - 5.91μ (+0,7)
5. Ναταλία Μπέση (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) - 5.88μ (+0,9)
6. Σωτηρία Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) - 5.82μ (+0,7)
7. Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Παναθηναϊκός) - 5.82μ (+1,2)
8. Μαρία Στεφανοπούλου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) - 5.78μ (+0,4)
9. Νικολία Ποιραζίδη (ΓΣ Απόλλων Πύργου) - 5.76μ (+1,2)
10. Φωτεινή Χριστίν Μίζιου (ΠΑΟΚ) - 5.61μ (+0,5)
11. Βασιλική Βαρέλη (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου Οδυσσέας) - 5.51μ (+0,5)
12. Αλίκη Κοϊκοπούλου (Ηρακλής) - 5.50μ (+1,3)

10:03

26-06-2022

53.82 ο Νάκος

Νικητής του δεύτερου προκριματικού γύρου στα 400μ με εμπόδια ο Κωνσταντίνος Νάκος με 53.82.

09:57

26-06-2022

54.84 ο Λεβαντίνος

Κανένα πρόβλημα για τον Δημήτρη Λεβαντίνο να κερδίσει την 1η σειρά των 400μ εμποδίων με 54.84.

09:45

26-06-2022

Βασιλείου - Δεληγιάννη εκτός

Ειρήνη Βασιλείου και Έλλη Δεληγιάννη δε θα κατέβουν στα 800μ.

09:41

26-06-2022

Σφαιροβολία Γ: Η δωδεκάδα του τελικού

  1. Μαρία Μαγκούλια (Εν. Καζώνης)- 13.80μ
  2. Μαρία Ανδρεάδη (ΓΣ Κερατσινίου)- 13.15μ
  3. Μαρία Σουγλάκου (ΓΑΣ Τρικάλων)- 13.00μ
  4. Χρυσή Μωυσίδου(Ολυμπιακός)- 12.93μ
  5. Ελίνα Τζένγκο (ΑΣ Κένταυρος)- 12.88μ
  6. Αναστασία Ντραγκομίροβα (ΑΣ Κένταυρος) -12.67μ
  7. Ειρήνη Καπνισάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)- 12.62μ
  8. Ζωή Μαντούδη (ΓΣ Χαριλάου)- 12.61μ
  9. Σοφία Καισίδου( ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)- 12.39μ
  10. Μαργαρίτα Τσουκαλά (Απόλλων Πύργου)- 12.39μ
  11. Αντριάννα Καλτσούνη (Μέας Τρίτων)- 11.94μ
  12. Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης Αττικής)- 11.68μ
09:29

26-06-2022

Χωρίς πίεση η Γναφάκη

Σε 1:01.96 τερμάτισε η Δήμητρα Γναφάκη στα 400μ εμπόδια, κόβοντας την ταχύτητά της στα τελευταία μέτρα για να κρατήσει δυνάμεις για τον τελικό.

09:23

26-06-2022

12.61μ για την Μαντούδη

Η Ζωή Μαντούδη πιάνει το όριο στην σφαίρα με 12.61μ

09:22

26-06-2022

12.62μ για την Καπνισάκη

Έπιασε το όριο η Ειρήνη Καπνισάκη με 12.62μ

09:20

26-06-2022

13.00μ για την Σουγλάκου

Πρόκριση στον τελικό και για την Μαρία Σουγλάκου που πιάνει το όριο με 13.00μ

09:19

26-06-2022

Όριο με το δεύτερο άλμα η Χαϊτίδου

Μετά το πρώτο της άκυρο άλμα η Χαϊτίδου πήδηξε στα 5.91μ και πήρε το εισιτήριο του τελικού.

09:17

26-06-2022

Πάνω από τα 6.00μ η Καρύδη

Η Σπυριδούλα Καρύδη έκανε το πρώτο της άλμα στα 6.35μ και πέρασε στον τελικό.

09:11

26-06-2022

Πρώτα όρια στο μήκος

Με το όριο του τελικού να είναι 5.80μ, η Ναταλία Μπέση με το 5.88μ προκρίθηκε, όπως και η Κωνσταντίνα Μπερτσιμά με τα 6.00μ.

09:11

26-06-2022

Χαμηλό το όριο στη σφαιροβολία

Έπιασαν ήδη αρκετές αθλήτριες το όριο που είναι στα 12.50μ. Αναστασία Ντραγκομίροβα (12.67μ), Μαρία Ανδρεάδη (13.15μ) Χρυσή Μωυσίδου (12.93μ) και Ελίνα Τζένγκο (12.88) έχουν πιάσει το όριο.

09:08

26-06-2022

Ξεκίνησε η σφαιροβολία

Ξεκίνησε το άθλημα της σφαιροβολίας με την Μαρία Μαγκούλια να πιάνει το όριο του τελικού με 13.80μ

09:07

26-06-2022

Ξεκίνησε το μήκος των γυναικών

Άκυρο το πρώτο άλμα της Χαϊτίδου.

08:53

26-06-2022

Το πρωινό πρόγραμμα

9:00ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΓ2 σκάμματα
Όριο: 5.80μ
9:00ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑΓΌριο: 12.50μ
9:30400μ. με ΕμπόδιαΓ
9:55400μ. με ΕμπόδιαΑ
10:00ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΌριο: 47.60μ
10:20800μ.Γ
10:40800μ.Α
10:45ΑΛΜΑ ΣΕ ΜΗΚΟΣΑ2 σκάμματα
Όριο: 7.40μ
10:45ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΌριο: 62.00μ
Βοηθητικό Στάδιο
11:05200μ.Γ
11:15ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑΑΌριο: 47,.60μ
11:30200μ.Α
12:00ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣΑΌριο: 62.00μ
Βοηθητικό Στάδιο

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!