Το 1-2 έκαναν Κοτσαχείλη-Ρέτσα στο βαλκανικό

Οι δύο άλτριες του επί κοντώ, Εύα Κοτσαχέιλη και Αναστασία Ρέτσα, ανέβηκαν μαζί στο πρώτο και δεύτερο σκαλί του βάθρου αντίστοιχα, στο βαλκανικό πρωτάθλημα Κ20 στην Κωνσταντινούπολη.

της Πηνελόπης Γκιώνη

Οι δύο νεαρές αθλήτριες του επί κοντώ με επίδοση στα 3.90μ αμφότερες, κατέλαβαν την πρώτη και δεύτερη θέση, για να προσθέσουν ακόμη δύο μετάλλια στην ελληνική αποστολή του βαλκανικού. Η Κοτσαχείλη, έχοντας λιγότερες άκυρες προσπάθειες, πήρε το χρυσό μετάλλιο φτάνοντας μόλις ένα εκατοστό μακριά από το ατομικό της ρεκόρ ενώ η Ρέτσα με 3.90μ επίσης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.