Τσάμπιονς λιγκ ανδρών: Ήττα του ΝΟΒ στο Βερολίνο

Η ομάδα πόλο των ανδρών του ΝΟ Βουλιαγμένης προσπάθησε να πετύχει την ανατροπή στο Βερολίνο κόντρα στη Σπαντάου του Σάκη Κεχαγιά, τελικά όμως ηττήθηκε στο γκολ (14-13) για την 3η αγωνιστική του 4ου ομίλου.

Η ομάδα του Λαιμού έφτασε κοντά στην ανατροπή, αλλά δεν κατάφερε να την ολοκληρώσει και οι πιθανότητές της για πρόκριση έχουν μειωθεί σημαντικά.
Στο ξεκίνημα του αγώνα, οι παίκτες του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς αντιμετώπισαν προβλήματα στον αμυντικό τομέα με αποτέλεσμα να βρεθούν πίσω στο ημίχρονο με τρία γκολ διαφορά (9-6). Στην τρίτη περίοδο, όμως, με γκολ των Καστρινάκη, Χατζή και Κουρούβανη, ο ΝΟΒ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 9-9 (2.49 πριν την λήξη), αλλά ο Τσουκ έβαλε και πάλι την Σπαντάου μπροστά στο σκορ με 10-9 (στα 45 δευτερόλεπτα).
Στην τελευταία περίοδο ο ΝΟΒ ισοφάρισε σε 10-10 με τον Ούμποβιτς (7:03), σε 11-11 με τον Καπότση (5:20) και σε 13-13 με τον Καλογερόπουλο στον παίκτη παραπάνω (1:01). Το γκολ του Άμπραμσον, όμως, στα τελευταία 31 δευτερόλεπτα ,στέρησε την δυνατότητα την ομάδα του ΝΟΒ να σιγουρέψει ένα πόντο και να διεκδικήσει έναν ακόμη στη διαδικασία των πέναλτι.
Οκτάλεπτα: 4-2, 5-4, 1-3, 4-4
ΣΠΑΝΤΑΟΥ (Σάκης Κεχαγιάς): Μπάκσα, Γκμπανταμάσι, Πριοτεάσα, Τσουκ 2, Τκατς 1, Τσίρου 1, Στρέλετσκι 2, Τομάσοβιτς, Σταμ, Σεντλμάγερ 3, Εϊμπραμσον 4, Μπανίτσεβιτς 1, Σπάικερ.
ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος Αρ. 2, Σπάχιτς 1, Καλογερόπουλος 1, Αλμύρας, Ούμποβιτς 3, Παπασηφάκης, Γούντχεντ 1, Καστρινάκης 1, Καπότσης 1, Κουρούβανης Ν. 1, Χατζής 2, Ανδρεάδης.