Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Βαλκανικό Κ18: Το πρόγραμμα της ελληνικής αποστολής

Published

on

Στο Μάριμπορ της Σλοβενίας θα διεξαχθεί αύριο το βαλκανικό πρωτάθλημα της ηλικιακής κατηγορίας Κ18 και οι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες έχουν την ευκαιρία να διεκδικήσουν μετάλλια αλλά και να κυνηγήσουν μια καλή εμφάνιση ενόψει του ευρωπαϊκού Κ18.

ΜΠΑΝΣΚΑ ΜΠΙΣΤΡΙΤΣΑ Ελισάβετ Γρηγοριάδου
[email protected]

Συνολικά, 20 αθλητές και 22 αθλήτριες θα εκπροσωπήσουν την Ελλάδα στο βαλκανικό πρωτάθλημα Κ18 και έτσι το πρόγραμμα των αγώνων θα είναι γεμάτο με ελληνικό ενδιαφέρον από το πρώτο αγώνισμα μέχρι και το τελευταίο. Η διοργάνωση θα είναι ένα καλό τεστ για όσους και όσες αγωνιστούν στις 18 – 21 Ιουλίου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ18, το οποίο θα φιλοξενηθεί στην Μπάνσκα Μπίστριτσα της Σλοβακίας.

Το πρόγραμμα και οι ελληνικές συμμετοχές

11:00 – σφυροβολία κορασίδων – Ιωάννα Πετεινάρη, Μαρκέλλα Τσιλιμιγκάκη
12:35 – σφυροβολία παίδων – Σωτήρης Γεντέκος
12:45 – 3.000μ κορασίδων – Μυρτώ Βαλαχά 
13:05 – 3.000μ παίδων
13:25 – μήκος κορασίδων – Μαριάννα Ζαφειρίδου, Έβελυν Μητροπούλου
13:35 – 400μ εμπόδια κορασίδων – Ραφαηλία Γιαννουλίδου
13:45 – σφαιροβολία κορασίδων – Μαρία Ραφαηλίδου
13:50 – 400μ εμπόδια παίδων
14:05 – δισκοβολία παίδων – Αθανάσιος Παπουλίδης, Δημήτρης Γεωργούσης
14:15 – 100μ εμπόδια κορασίδων – Σοφία Συμεωνίδου, Ελένη Παπαλαζάρου
14:30 – 110μ εμπόδια παίδων – Γιάννης Τασκούδης
14:55 – 100μ κορασίδων – προκριματικά – Κασσάνδρα Γρηγοριάδη
15:05 – 100μ παίδων – προκριματικά – Φίλιππος Γεωργαντάς, Κώστας Σταματάκος
15:15 – μήκος παίδων – Σαράντης Τζελέπης, Γιάννης Μητρόπουλος
15:20 – ύψος κορασίδων – Αθανασία Ζαφείρη
15:30 – δισκοβολία κορασίδων – Μαρία Ραφαηλίδου, Αναστασία Ανδρεάδη, Βασιλική Σαμολαδά
15:30 – 800μ κορασίδων
15:35 – 800μ παίδων
15:45 – σφαιροβολία παίδων – Γιώργος Στεργιόπουλος, Χρυσοβαλάντης Κανοτζιάν
15:50 – 400μ κορασίδων – Χρυσή Φουντουλάκη, Καλλιόπη Ρέμπελου
16:05 – 400μ παίδων – Παναγιώτης Μπερτόλης
16:30 – 100μ κορασίδων – τελικός
16:40 – τριπλούν κορασίδων – Μελίνα Ζάραγκα, Ελένη Νεκταρία Μαμά
16:40 – 100μ παίδων – τελικός
17:00 – 1.500μ κορασίδων – Ελισάβετ Ψωμά
17:10 – ακοντισμός παίδων – Γρηγόρης Γκατσιούδης, Παναγιώτης Ασλαματζίδης
17:10 – 1.500μ παίδων – Νίκος Μπιλιανός,
17:25 – ύψος παίδων – Βασίλης Παπαοικονόμου, Κώστας Μουρατίδης
17:35 – 200μ κορασίδων – Στυλιανή Ορφανίδη
17:50 – 200μ παίδων – Αποστόλης Ιωαννίδης
18:00 – τριπλούν παίδων – Αρσένιος Κουλούρης, Σταύρος Παπαδημητρίου
18:05 – 2.000μ στιπλ κορασίδων – Ιωάννα Σταματοπούλου, Σοφία Σαμαρά
18:25 – ακοντισμός κορασίδων – Ειρήνη Μαρίνου
18:25 – 2.000μ στιπλ παίδων – Εμμανουήλ Βάρδας
18:50 – 4Χ100μ κορασίδων – Κασσάνδρα Γρηγοριάδη, Στυλιανή Ορφανίδη, Καλλιόπη Ρέμπελου, Σοφία Συμεωνίδου, Ελένη Παπαλαζάρου
19:00 – 4Χ100μ παίδων – Φίλιππος Γεωργαντάς, Κώστας Σταματάκος, Αποστόλης Ιωαννίδης, Παναγιώτης Μπερτόλη, Γιάννης Τασκούδης

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

*/