Connect with us

TOP

Βαλκανικό πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων αποτελέσματα (live)

Published

on

Στο Πιτέστι της Ρουμανίας διεξάγεται το βαλκανικό πρωτάθλημα στίβου εφήβων – νεανίδων και το Sportsfeed μεταφέρει στους αναγνώστες του τα αναλυτικά αποτελέσματα από όλα τα αγωνίσματα που υπάρχει ελληνική συμμετοχή. Το μόνο που χρειάζεται είναι να ανανεώνεται η σελίδα.

21:39
4Χ100μ. εφήβων
1. Ελλάδα (Γκαραγκάνης, Αρβανίτης, Παππάς, Ζήκος) 40.88
2. Ρουμανία 41.52
3. Σερβία 42.16

21:40
Ύψος εφήβων
1. Φίλιπ Μρσιτς (Κροατία) 2.10μ.
2. Αντώνης Μέρλος (Ελλάδα) 2.10μ.
3. Τζάσμιν Χαλίλι (Σερβία) 2.10μ.

21:20
Τριπλούν νεανίδων
1. Ντιάνα Άνα Μαρία Ιονέσκου (Ρουμανία) 12.94 (+0.4)
2. Τουγκμπά Νανισμάζ (Τουρκία) 12.66μ. (-0.9)
3. Ανασρτασία Καλίνινα (Μολδαβία) 12.67μ. (+1.2)
8. Ζωή Μπαλαμούτη (Ελλάδα) 11.79 (+0.5)

21:15
Ακοντισμός νεανίδων
1. Φράνια Ζελιμόρσκι (Κροατία) 53.44μ.
2. Ράμπια Καραμάν (Τουρκία) 46.34μ.
3. Αφροδίτη Μανιού (Ελλάδα) 46.28μ.

20:48
Σφυροβολία εφήβων
1. Νταν Μοραρί (Μολδαβία) 71.64μ.
2. Γιώργος Κορακίδης (Ελλάδα) 71.63μ.
3. Μιχάιτα Μικού (Ρουμανία) 71.32μ.
4. Χρήστος Φραντζεσκάκης (Ελλάδα) 70.96μ.

20:43
Μήκος εφήβων
1. Παναγιώτης Μαντζουρογιάννης (Ελλάδα) 7.62μ. (+1.0) όριο για το ευρωπαϊκό
2. Έργκις Γκέκα (Αλβανία) 7.50μ. (+1.0)
3. Μπόγκνταν Σιτοϊανου (Ρουμανία) 6.85μ. (+1.3)

20:19
400μ. εμπόδια νεανίδων
1. Νικολέτα Ιουλία Μπανάγκα (Ρουμανία) 59.05
2. Άννα Κιάφα (Ελλάδα) 59.41
3. Γουάντα Χάμπερ Ζελάντο (Κροατία) 60.41

20:15
400μ. εμπόδια εφήβων
1. Σινάν Ορέν (Τουρκία) 52.21
2. Ανταμ Γιακόμπι (Ισραήλ) 53.64
3. Μεχμέτ Εμίν Μπαϊράμ (Τουρκία) 53.81
4. Γιώργος Καλογεράκης (Ελλάδα) 55.22

20:14
400μ. εφήβων
1. Αχμέτ Κασάπ (Τουρκία) 47.19
2. Νταβίντ Σόλομον (Κροατία) 47.27
3. Μαχσούμ Κορκμάζ (Τουρκία) 47.84
4. Γιώργος Λαμπρόπουλος (Ελλάδα) 47.88

20:12
1.500μ. εφήβων
1. Αμπντουραχμάν Γκεντικλίογλου (Τουρκία) 3:55.28
2. Άντριαν Γκαρσέα (Ρουμανία) 3:55.46
3. Αμπντουλάχ Οζντεμίρ (Τουρκία) 3:55.64
4. Χρήστος Παπούλιας (Ελλάδα) 3:56.29

20:10 (+0.4)
100μ. εφήβων
1. Κώστας Ζήκος (Ελλάδα) 10.57
2. Αντόνιο Ιβάνοφ (Βουλγαρία) 10.66
3. Γκαλ Αράντ (Ισραήλ) 10.69
4. Σωτήρης Γκαραγκάνης (Ελλάδα) 10.75

20:03
Σφαιροβολία εφήβων
1. Οδυσσέας Μουζενίδης (Ελλάδα) 19.67μ.
2. Γκεόργκι Μουγιαρντίτζε (Γεωργία) 19.52μ.
3. Ιονούτ Απόστου (Ρουμανία) 18.92μ.

19:55
100μ. νεανίδων
1. Μαρίνα Μπαμπόι (Ρουμανία) 11.71
2. Ντανιέλα Πέσιτς (Κροατία) 11.99
3. Κατερίνα Λαφτσή (Ελλάδα) 12.01

19:47
Δισκοβολία νεανίδων
1. Αλεξάντρα Εμιλιάνοφ (Μολδαβία) 56.35μ.
2. Κριστίνα Ρακόσεβιτς (Μαυροβούνιο) 54.79μ.
3. Ιοάνα Ντιάνα Τιγκανάσου (Ρουμανία) 49.90μ.
4. Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (Ελλάδα) 49.76μ.

19:45
Επί κοντών νεανίδων
1. Αριάδνη Αδαμοπούλου (Ελλάδα) 4.00μ.
2. Ελίζα Βάλεντιτς (Κριατία) 4.00μ.
3. Έμα Γιακούποβιτς (Κροατία) 3.40μ.

19:22
Έπταθλο – κατάταξη μετά από τέσσερα αγωνίσματα
1. Ελένη Γκέλη (Ελλάδα) 2.974 βαθμοί
2. Ιοάνα Νεστέριουτς (Ρουμανία) 2.523
3. Κάτια Μπουκέτ Ορχανσαγίν (Τουρκία) 2.355
4. Σλαντζάνα Γιάγκοντιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 2.300
5. Τουγκμπά Γενί (Τουρκία) 2.244

19:00
Έπταθλο – 200μ.
1. Ελένη Γκέλη (Ελλάδα) 26.40 – 763 βαθμοί
2. Ιοάνα Νεστέριουτς (Ρουμανία) 26.53 – 751
3. Κάτια Μπουκέτ Ορχανσαγίν (Τουρκία) 27.77 – 649
4. Τουγκμπά Γενί (Τουρκία) 28.48 – 594
5. Σλαντζάνα Γιάγκοντιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 29.23 – 537

13:10
Έπταθλο – κατάταξη μετά από τα τρία πρώτα αγωνίσματα
1. Ελένη Γκέλη (Ελλάδα) 2.211 βαθμοί
2. Ιοάνα Νεστέριουτς (Ρουμανία) 1.772
3. Σλαντζάνα Γιάγκοντιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 1.763
4. Κάτια Μπουκέτ Ορχανσαγίν (Τουρκία) 1.706
5. Τουγκμπά Γενί (Τουρκία) 1.650

12:30
Έπταθλο
Σφαιροβολία
1. Ελένη Γκέλη (Ελλάδα) 10.92μ. – 590 βαθμοί
2. Κάτια Μπουκέτ Ορχανσαγίν (Τουρκία) 8.32μ. – 420
3. Ιοάνα Νεστέριουτς (Ρουμανία) 8.01μ. – 400
4. Τουγκμπά Γενί (Τουρκία) 7.69μ. – 379
5. Σλαντζάνα Γιάγκοντιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 7.66μ. – 377
Ύψος
1. Ελένη Γκέλη (Ελλάδα) 1.64μ. – 783 βαθμοί
2. Σλαντζάνα Γιάγκοντιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 1.64μ. – 783
3. Τουγκμπά Γενί (Τουρκία) 1.61μ. – 747
4. Ιοάνα Νεστέριουτς (Ρουμανία) 1.49μ. – 610
3. Κάτια Μπουκέτ Ορχανσαγίν (Τουρκία) 1.46μ. – 577
100μ. εμπόδια
1. Ελένη Γκέλη (Ελλάδα) 15.03 – 838 βαθμοί
2. Ιοάνα Νεστέριουτς (Ρουμανία) 15.62 – 762
3. Κάτια Μπουκέτ Ορχανσαγίν (Τουρκία) 16.04 – 709
4. Σλαντζάνα Γιάγκοντιτς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 16.94 – 603
5. Τουγκμπά Γενί (Τουρκία) 17.66 – 524

Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2018 Sportsfeed.gr

Sportsfeed.gr - To No1 ελληνικό site για τους Ολυμπιακούς Αγώνες