ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Βάθρο ξανά για Αντωνιάδη

Συνέχεια στις παρουσίες του στο βάθρο έδωσε σήμερα Κυριακή ο Δημήτρης Αντωνιάδης ο οποίος κατέκτησε τη δεύτερη θέση στο αγώνα Salcano MTB που πραγματοποιήθηκε στην Κωνσταντινούπολη.

του Στέφανου Σουλιώτη

Ο 24χρονος πρωταθλητής ήταν πρωτοπόρος του αγώνα μέχρι τον έβδομο από τους οκτώ γύρους φτάνοντας τη διαφορά ακόμα και στα 50 δευτερόλεπτα. Ωστόσο ένα σκασμένο μπροστινό λάστιχο στον τελευταίο γύρο τού κόστισε πολύτιμο χρόνο και τελικά τη νίκη. Με τη δεύτερη θέση ο Αντωνιάδης συγκέντρωσε 40 βαθμούς για την Ελλάδα, ενώ 25 έδωσε στη χώρα ο Χαρούν Μολλά που τερμάτισε τέταρτος. Ο Αντωνιάδης μετράει τρεις συνεχόμενες παρουσίες στο βάθρο ξεκινώντας από τη νίκη στη Σμύρνη πριν από δύο εβδομάδες και την τρίτη θέση στο Νόβι Σαντ την περασμένη Κυριακή.