Το παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού του Βελιγραδίου ξεκινά την Παρασκευή και το πρόγραμμα των αγώνων από την αρχή μέχρι την ολοκλήρωση κάθε μέρας, είναι γεμάτο, υπάρχουν ελληνοκυπριακές συμμετοχές κάθε μέρα και ο Μίλτος Τεντόγλου μπορεί να βάλει την Ελλάδα στον πίνακα των μεταλλίων από την 1η μέρα των αγώνων.
της Αγγελικής Μαγκανά
[email protected]
Η Ραφαέλα Σπανουδάκη είναι η πρώτη ελληνική συμμετοχή το πρωί της Παρασκευής (11:15 Ελλάδας) και το ίδιο βράδυ στις 20:00, ο Τεντόγλου θα ξεκινήσει την προσπάθεια να στεφθεί παγκόσμιος πρωταθλητής. Το απόγευμα της Κυριακής, αν όλα πάνε καλά και ο Εμμανουήλ Καραλή ταξιδέψει στο Βελιγράδι, θα είναι η τελευταία ελληνική συμμετοχή στη διοργάνωση, στον τελικό του επί κοντώ.
Το πρόγραμμα των αγώνων
Παρασκευή
10:35 – 60μ εμπόδια πένταθλο
10:55 – 60μ έπταθλο
11:15 – 60μ γυναικών (προκριματικός) – Ραφαέλα Σπανουδάκη, Ολίβια Φωτοπούλου (Κύπρος)
11:40 – Μήκος έπταθλο
12:00 – 400μ ανδρών (προκριματικός)
12:10 – Υψος πένταθλο
12:45 – 400μ γυναικών (προκριματικός) – Ειρήνη Βασιλείου
13:05 – Σφαιροβολία έπταθλο
13:10 – Τριπλούν ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ – Νίκος Ανδρικόπουλος
13:30 – 1500μ γυναικών (προκριματικός)
14:00 – 800μ ανδρών (προκριματικός)
14:20 – Σφαιροβολία πένταθλο
14:30 – 3.000μ ανδρών (προκριματικός)
18:45 – Μήκος πένταθλο
19:10 – 60μ γυναικών γυναικών (ημιτελικός)
19.35 – 400μ γυναικών γυναικών (ημιτελικός)
19:55 – Σφαιροβολία γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00 – Ύψος έπταθλο
20:05 – Μήκος ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ – Μίλτος Τεντόγλου
20:10 – 400μ ανδρών (ημιτελικός)
21:00 – 800μ πένταθλο
21:30 – 3.000μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
21:55 – 60μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
Σάββατο
10:30 – 60μ έπταθλο
10:50 – 60μ εμπόδια γυναικών (προκριματικός)- Ελισάβετ Πεσιρίδου, Ναταλία Χριστοφή (Κύπρος)
11:30 – Επί κοντώ έπταθλο
11:45 – 60μ ανδρών (προκριματικός)
12:00 – Ύψος γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
12:40 – 800μ γυναικών (προκριματικός)
13:15 – 1.500μ ανδρών (προκριματικός)
19:05 – Επί κοντώ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 – 60μ εμπόδια γυναικών (ημιτελικός)
19:40 – 60μ ανδρών (ημιτελικός)
20:10 – 800μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:30 – 1.000μ έπταθλο
20:40 – Σφαιροβολία ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:50 – 400μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
21:10 – 400μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
21:35 – 1.500μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
22:05 – 60μ εμπόδια γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
22:20 – 60μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
Κυριακή
11:05 – 60μ εμπόδια ανδρών (προκριματικός) – Κώστας Δουβαλίδης, Μίλαν Τραΐκοβιτς (Κύπρος)
11:45 – Ύψος ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
12:00 – Τριπλούν γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
12:10 – 4Χ400μ γυναικών (προκριματικός)
12:35 – 4Χ400μ ανδρών (προκριματικός)
13:05 – 3.000μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 – 60μ εμπόδια ανδρών (ημιτελικός)
18:17 – Επί κοντώ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ – Εμμανουήλ Καραλής
18:30 – Μήκος γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 – 800μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
19:35 – 1.500μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:30 – 60μ εμπόδια ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:40 – 4Χ400μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:55 – 4Χ400μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ