Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

ΒΕΛΙΓΡΑΔΙ 2022: Το πρόγραμμα των αγώνων και οι Ελληνοκυπριακές συμμετοχές

Published

on

Το παγκόσμιο πρωτάθλημα κλειστού του Βελιγραδίου ξεκινά την Παρασκευή και το πρόγραμμα των αγώνων από την αρχή μέχρι την ολοκλήρωση κάθε μέρας, είναι γεμάτο, υπάρχουν ελληνοκυπριακές συμμετοχές κάθε μέρα και ο Μίλτος Τεντόγλου μπορεί να βάλει την Ελλάδα στον πίνακα των μεταλλίων από την 1η μέρα των αγώνων.

της Αγγελικής Μαγκανά
[email protected]

Η Ραφαέλα Σπανουδάκη είναι η πρώτη ελληνική συμμετοχή το πρωί της Παρασκευής (11:15 Ελλάδας) και το ίδιο βράδυ στις 20:00, ο Τεντόγλου θα ξεκινήσει την προσπάθεια να στεφθεί παγκόσμιος πρωταθλητής. Το απόγευμα της Κυριακής, αν όλα πάνε καλά και ο Εμμανουήλ Καραλή ταξιδέψει στο Βελιγράδι, θα είναι η τελευταία ελληνική συμμετοχή στη διοργάνωση, στον τελικό του επί κοντώ.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Παρασκευή

10:35 – 60μ εμπόδια πένταθλο
10:55 – 60μ έπταθλο
11:15 – 60μ γυναικών (προκριματικός) – Ραφαέλα Σπανουδάκη, Ολίβια Φωτοπούλου (Κύπρος)
11:40 – Μήκος έπταθλο
12:00 – 400μ ανδρών (προκριματικός)
12:10 – Υψος πένταθλο
12:45 – 400μ γυναικών (προκριματικός) – Ειρήνη Βασιλείου
13:05 – Σφαιροβολία έπταθλο
13:10 – Τριπλούν ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ – Νίκος Ανδρικόπουλος
13:30 – 1500μ γυναικών (προκριματικός)
14:00 – 800μ ανδρών (προκριματικός)
14:20 – Σφαιροβολία πένταθλο
14:30 – 3.000μ ανδρών (προκριματικός)
18:45 – Μήκος πένταθλο
19:10 – 60μ γυναικών γυναικών (ημιτελικός)
19.35 – 400μ γυναικών γυναικών (ημιτελικός)
19:55 – Σφαιροβολία γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:00 – Ύψος έπταθλο
20:05 – Μήκος ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣΜίλτος Τεντόγλου
20:10 – 400μ ανδρών (ημιτελικός)
21:00 – 800μ πένταθλο
21:30 – 3.000μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
21:55 – 60μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ

Σάββατο

10:30 – 60μ έπταθλο
10:50 – 60μ εμπόδια γυναικών (προκριματικός)- Ελισάβετ Πεσιρίδου, Ναταλία Χριστοφή (Κύπρος)
11:30 – Επί κοντώ έπταθλο
11:45 – 60μ ανδρών (προκριματικός)
12:00 – Ύψος γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
12:40 – 800μ γυναικών (προκριματικός)
13:15 – 1.500μ ανδρών (προκριματικός)
19:05 – Επί κοντώ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
19:15 – 60μ εμπόδια γυναικών (ημιτελικός)
19:40 – 60μ ανδρών (ημιτελικός)
20:10 – 800μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:30 – 1.000μ έπταθλο
20:40 – Σφαιροβολία ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:50 – 400μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
21:10 – 400μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
21:35 – 1.500μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
22:05 – 60μ εμπόδια γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
22:20 – 60μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή

11:05 – 60μ εμπόδια ανδρών (προκριματικός) – Κώστας Δουβαλίδης, Μίλαν Τραΐκοβιτς (Κύπρος)
11:45 – Ύψος ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
12:00 – Τριπλούν γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
12:10 – 4Χ400μ γυναικών (προκριματικός)
12:35 – 4Χ400μ ανδρών (προκριματικός)
13:05 – 3.000μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
18:05 – 60μ εμπόδια ανδρών (ημιτελικός)
18:17 – Επί κοντώ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣΕμμανουήλ Καραλής
18:30 – Μήκος γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
19:05 – 800μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
19:35 – 1.500μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:30 – 60μ εμπόδια ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:40 – 4Χ400μ γυναικών ΤΕΛΙΚΟΣ
20:55 – 4Χ400μ ανδρών ΤΕΛΙΚΟΣ

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!