Βόλεϊ λιγκ ανδρών: 4η νίκη για τον Πήγασο

Mε κορυφαίους τους Μίλη, Κανέλλο ο Πήγασος Πολίχνης νίκησε τον ΟΦΗ με 3-0 σετ και σημείωσε την τέταρτη του νίκη με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου στο πρωτάθλημα βόλεϊ λιγκ των ανδρών.

Mε το τρίποντο αυτό ο Πήγασος ανέβηκε στους 11 βαθμούς και κρατάει την 7η θέση δημιουργώντας σχετική διαφορά ασφαλείας από τις υπόλοιπες ομάδες. Ο ΟΦΗ ήταν εκτός αγώνα στα δύο πρώτα σετ ενώ στο 3ο σετ που προηγήθηκε 17-13 δεν κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά και να πάρει το σετ που θα τον έβαζε στον αγώνα.
Ο Πήγασος με υπομονή και επιμονή, καλή άμυνα ισοφάρισε αρχικά 20-20 και πήρε τον αγώνα με δύο λάθη του Σικούκου.

Τα σετ: 3-0 (25-19, 25-17, 26-24) σε 83′

ΠΗΓΑΣΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ (Ηρακλής Θεοδώρου): Κομητούδης 4 (4/8 επ.), Μπαρέτο 7 (6/18 επ., 1 μπλοκ, 60% υπ. – 33% άριστες), Μαυροβουνιώτης 13 (11/23 επ., 1 άσος, 1 μπλοκ, 40% υπ. – 30% άριστες), Μήλης 16 (15/28 επ., 1 άσος), Αρμενάκης 8 (8/11 επ.), Κανέλλος 11 (8/11 επ., 3 μπλοκ) / Μπουράκης (λ, 74% υπ. – 47% άριστες), Σακόγλου, Κεσεσίδης.

ΟΦΗ (Κώστας Δεληκώστας): Τζάρβις 5 (5/17 επ., 64% υπ. – 45% άριστες), Χήρας 8 (5/7 επ., 1 άσος, 2 μπλοκ), Σικούκου 12 (10/32 επ., 2 άσοι), Αντάμι, Βαΐόπουλος 8 (5/9 επ., 3 μπλοκ), Αμπράο 10 (8/23 επ., 2 μπλοκ, 63% υπ. – 37% άριστες) / Τσαδήμας (λ, 65% υπ. – 29% άριστες), Τσαλικιάν 1 (1/3 επ., 55% υπ. – 9% άριστες, Γκόνας.