Βόλεϊ λιγκ ανδρών: Ποδαρικό με νίκη για Παναθηναϊκό και σετ 82 πόντων!

Με πρώτο σκόρερ τον Ερνάντεζ (22π), βασικό πασαδόρο τον εξαιρετικό Κασαμπαλή ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3-0 (25-22, 25-13, 42-40) επί του Μίλωνα εκτός έδρας, στην πρεμιέρα της φετινής βόλεϊ λιγκ των ανδρών.

Ο Μίλωνας με τους Νανόπουλο, Θεοδόση βασικούς στο 3ο σετ βελτίωσε την υποδοχή του, πίεσε τον Παναθηναϊκό και ο αγώνας έγινε «θρίλερ» με το 3ο σετ να κρίνεται 42-40. Στο 3ο σετ από το 23-24 ο Μίλων είχε 10 φορές προβάδισμα στο σκορ για να τελειώσει το σετ.
Ο Παναθηναϊκός είχε 8 φορές το προβάδισμα αλλά στο 40-40 ο Μολίνα έχασε την επίθεση και στο 41-40 τελείωσε το ματς ο Γίρι Κοβάρ με μπλοκ πάνω στο Μπόγιαν Γιορντάνοφ. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα στο Μετς με τους φίλους των δύο ομάδων να βλέπουν ωραίο βόλεϊ και αποζημιώθηκαν με το συγκλονιστικό 3ο σετ. Ο Παναθηναϊκός πήρε το πρώτο τρίποντο. Ο Μίλων είχε πρώτο σκόρερ το Μολίνα (15π.) αλλά είχε κακή υποδοχή. Στρέφει πλέον το ενδιαφέρον του στη ρεβάνς με τη Σόνενβερτ.