Βόλεϊ λιγκ γυναικών: Διακοπή και εκκένωση στον Άγιο Θωμά

Σκηνικό ανάλογο με τον ημιτελικό του Challenge Cup ανδρών στο κλειστό του Αγίου Θωμά όπου είναι σε εξέλιξη ο 1ος αγώνας της σειράς των τελικών μεταξύ της βόλεϊ λιγκ γυναικών μεταξύ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού.

του Δημήτρη Τυχάλα

Λίγες ώρες μετά την κοινή έκκληση των δύο αρχηγών (Παπαφωτίου, Χριστοδούλου) για να γίνουν ωραία ματς και να ασχοληθούμε μόνο με το βόλεϊ στο φινάλε του τρίτου σετ οπαδός του Παναθηναϊκού άναψε καπνογόνο όταν η ομάδα του προηγήθηκε με 23-21!!!

Ο πρώτος διαιτητής Αλέξανδρος Μυλωνάκης διέκοψε τον αγώνα για πέντε λεπτά με τον ΠΑΟ στην επανέναρξη να κλείνει το σετ (25-21) όμως η ατμόσφαιρα είχε γίνει αποπνικτική κι ο διαιτητής διέκοψε ξανά τον αγώνα ζητώντας παράλληλα την εκκένωση του γηπέδου…

«Έχετε 45 λεπτά για να εκκενωθεί πλήρως το γήπεδο…» ήταν η εντολή των διαιτητών με τον κόσμο αρχικά να μην ανταποκρίνεται, αλλά όταν βρέθηκαν κοντά τους οι Ρόγκα, Πανταλέων άρχισαν να αδειάζουν οι κερκίdες και τελικά λίγο πριν τις 23:30 οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για να ξεκινήσουν ξανά ζέσταμα με τον αγώνα να αναμένεται να ξεκινήσει στις 23:50 περίπου…