Βόλεϊ λιγκ γυναικών: Διπλό της Θέτιδας στο Ζηρίνειο

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα βόλεϊ των γυναικών της Θέτιδας που πέρασε νικηφόρα από το Ζηρίνειο υποχρεώνοντας τον ΖΑΟΝ στην 8η ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια της βόλεϊ λιγκ.

Η γηπεδούχος ομάδα αγωνίστηκε και πάλι με μόνο με Ελληνίδες και στο πρώτο σετ ήταν πολύ ανταγωνιστική, κόντρα στην ανώτερη Θέτις. Από την αρχή του πρώτου σετ η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε μια μικρή διαφορά (2-4, 4-8) και τη συντηρούσε σε όλη τη διάρκεια του (7-10, 10-14, 13-17. 18-21) με τον μαχητικό ΖΑΟΝ να προσπαθεί, αλλά να μην μπορεί να πλησιάζει περισσότερο.
Στα δύο επόμενα η Θέτιδα άνοιξε γρήγορα τη διαφορά (0-6 στο 2ο σετ, 3-9 από 3-3 στο 3ο σετ) και έφτασε χωρίς απρόοπτα στη νίκη.
Τα σετ: 0-3 (21-25, 17-25, 16-25) σε 68′
ΖΑΟΝ (Κώστας Λιώσης):  Μικρουδάκη 8 (5/15 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ, 43% υπ.-35% άριστες) Γιοβάνη 11 (10/33 επ., 1 άσο), Παπαδέδε 8 (5/13 επ., 1 άσος, 2 μπλοκ, 34% υπ.-31% άριστες), Κούση 2 (1/3 επ., 1 μπλοκ), Αρβανιτόπουλου 7 (4/8 επ., 1 άσος, 2 μπλοκ), Πατέλη 3 (3/4 επ.) / Γρυλλάκη (λ, 25% υπ.-17% αριστες), Μερακλή.
ΑΣΠ ΘΕΤΙΣ (Γιώργος Ρούσης): Χέιντεν 7 (5/7 επ., 2 μπλοκ, 33% υπ.-33% άριστες), Πολιτάνσκα 4 (1/2 επ., 2 άσοι, 1 μπλοκ), Σιρίνινα 13 (9/11 επ., 4 μπλοκ), Λέιθαμ 7 (5/13 επ., 1 άσος, 1 μπλοκ), Χάρντεμαν 10 (9/15 επ., 1 μπλοκ, 40% υπ.-30% άριστες), Παπαγεωργίου 12 (7/12 επ., 2 άσοι, 3 μπλοκ) / Μανιατογιάννη (λ, 62% υπ.-50% άριστες), Μανάι 5 (5/9 επ.), Φλιάκου, Παυλοπούλου, Λουκά.