Connect with us

ΣΤΙΒΟΣ

Βόλος 2022, πανελλήνιο Κ18: Αναλυτικά αποτελέσματα (1η μέρα, πρωί)

Published

on

Το πρωινό πρόγραμμα με τους προκριματικούς στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18 που διεξάγεται στο Βόλο ολοκληρώθηκε και στο Sportsfeed παρουζιάσει αναλυτικά τα αποτελέσματα.

Δισκοβολία κορασίδων – Α’ γκρουπ προκριματικός
1. Αλεξάνδρα Τσερνόβα (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 37.22μ
2. Σταυρούλα Μπονάτου (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλου) – 33.45μ
3. Αικατερίνη Μπακαλάκου (Ωρίων ΑΣ Καρδίτσας) – 32.03μ
4. Βασιλική Σαμολάδα (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 31.63μ
5. Αριστέα Μαρία Ευαγγελογιάννη (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 30.41μ
6. Αφροδίτη Μπανδέλη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 28.58μ
7. Αναστασία Μαρκέ Τσιάρα (ΦΣΚ Κοζάνης) – 27.94μ
8. Φωτεινή Καλογερίδη (Συλ. Μαραθονοδρόμου) – 27.15μ
9. Γεωργία Κυριακού (ΟΦΚΣ Σέρρες) – 26.98μ
10. Ελευθερία Μαργαριτοπούλου (ΓΕ Φαρσάλων) – 25.36μ
11. Ελένη Μαρία Βασιλείου (ΓΕ Φαρσάλων) – 25.12μ
12. Μαρία Κουκουγιάννη (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 24.42μ
13. Πελαγία Αζά (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) – 22.24μ
14. Δήμητρα – Μαρία Ζησοπούλου (ΓΕ Φαρσάλων) – 21.21μ
15. Σπυριδούλα Μπρότη (Πελαγός ΑΣ Λάρισας) – 20.93μ
16. Μαγδαλινή Αιναλίδου (ΦΟ Αριδαίας) – 20.83μ

Δισκοβολία κορασίδων Β’ γκρουπ προκριματικός
1. Μαρίνα Μιχάλου (ΓΣ Αρκαδίας) – 38.28μ
2. Ανδριάνα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 37.71μ
3. Λαμπρινή Κυριαζή (ΑΓΣ Αίολος Κορυδαλλού) – 36.91μ
4. Λυδία Ιωάννα Τσακάλη (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 36.22μ
5. Δήμητρα Παναγιωτοπούλου (ΜΓΣ Εθνικός) – 35.41μ
6. Βασιλική Κοτοπούλου (Έσπερος ΓΣ Λαμίας) – 35.14μ
7. Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ) – 34.91μ
8. Σοφία Μπακοστέργιου (ΑΘΛ Ακαδημία Άτλας) – 32.52μ
9. Αναστασία Ανδρεάδη ( ΓΣ Κερατσινίου) – 31.33μ
10. Μαρία Χριστίνα Χαλκιαδάκη (ΓΕ Ηρακλείου – 30.58μ
11. Ιωάννα Προγούλη (ΟΦΗ) – 30.16μ
12. Μαρία Άννα Σαμουρέλη (ΓΣ Ερμής) – 27.00μ

Δισκοβολία κορασίδων – οι 12 του τελικού
1. Μαρίνα Μιχάλου (ΓΣ Αρκαδίας) – 38.28μ
2. Ανδριάννα Φιλιππίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 37.71μ
3. Αλεξάνδρα Τσερνόβα (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 37.22μ
4. Λαμπρινή Κυριαζή (ΑΓΣ Αίολος Κορυδαλλού) – 36.91μ
5. Λυδία Τσακάλη (ΓΣ Πήγασος ΑΓ. Δημητρίου) – 36.22μ
6. Δήμητρα Παναγιωτοπούλου (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης) -35.41μ
7. Βασιλική Κοτοπούλου (Έσπερος ΓΣ Λαμίας) – 35.14μ
8. Κωνσταντίνα Τοχτάμη (ΟΦΗ) – 34.91μ
9. Σταυρούλα Μπονάτου (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλου) – 33.45μ
10. Σοφία Μπακοστέργιου (Αθλ. Ακαδημία Άτλας Βόλου) – 32.52μ
11. Αικατερίνη Μπακαλάκου (Ωρίων ΑΣ Καρδίτσας) – 32.03μ
12. Βασιλική Σαμολάδα (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 31.63μ

Σφαιροβολία παίδων – προκριματικός (οι 12 πρώτοι στον τελικό)
1. Νικόλας Δαρβίρας (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 16.94μ
2. Δημήτρης Αντωνάτος (ΓΕ Κεφαλληνίας) – 16.15μ
3. Κλέβις Μεράι (ΑΓΕ Ζακύνθου) – 16.15μ
4. Ανδρέας Πενταράκης (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 15.75μ
5. Αντώνης Καραπαρασκευαρίδης ( ΟΦΚΑ Σέρρες) – 15.18μ
6. Χρήστος Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Φίλιππος) – 14.96μ
7. Στέφανος Παναγόπουλος ( ΓΣ Αναγγένησις Πύργου) – 14.69μ
8. Νικόλας Χατζημιχαήλ (ΑΣ Δοξάτου) – 14.64μ
9. Σταύρος Σημαντηράκης (ΑΠΟ Καλλιθέων) – 14.34μ
10. Χρήστος Σιδηράς (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας) – 14.29μ
11. Κωνσταντίνος Δεμής (ΓΣΦΑ Άργους Αριστέας) – 13.77μ
12. Ιωάννης Διαμάντης (ΑΣ Κένταυρος) – 13.58μ

13.Ανδρέας Μαθουδιάκης (ΟΦΗ) – 13.57μ
14. Αντώνης Μπεκιάρης (ΑΓΣ Αίολος Κορυδαλλού) – 13.37μ
15. Παύλος Λαζαρίδης (ΣΚΑ Δράμας) – 13.36μ
16. Ανδρέας Ζουρίδης (ΓΑΣ Περάματος) – 13.10μ
17. Μάριος Λεύκας (ΓΑ Νίκη Βόλου) – 12.85μ
18. Ιωάννης Περπετζής (ΑΣ Κιλκίς) – 12.31μ
19. Αθανάσιος Παπουλίδης (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 11.74μ

Ύψος κορασίδων – προκριματικός
1. Νικολέτα Μιχαηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 1.65μ
2. Ναταλία Ράπτη (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 1.65μ
3. Αμαλία Χριστίνα Τουτζιαρίδη (ΓΣ Γλυφάδας) – 1.65μ
4. Υπατία Ανίτα Σωτηριανού (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) – 1.65μ
5. Μαριάνθη Πολύζου (ΣΩΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1.65μ
6. Ελισάβετ Παπαδάκη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλεος) – 1.65μ
7. Δέσποινα Ελληνούδη (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 1.65μ
8. Μελίνα Λιντοβόη ( ΓΣ Κερκυραϊκός) – 1.60μ
9. Παναγιώτα Πλατανιά (ΓΣ Κηφισιάς) – 1.60μ
10. Μελίνα Τσιάτη (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 1.60μ

Ελένη Τσομπάνη (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτσας) – 1.55μ
Ελένη Μαρία Κουστίμπη (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 1.55μ
Ζωή Μπρόμπεργκερ (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 1.55μ
Αθανασία Ζαφείρη (ΓΣ Η Αναγέννηση Λαμίας) – 1.55μ
Ελένη Μαρία Κωστούλα (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 1.55μ
Κυριακή Ευαγγελία Σαλή (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίσας) – 1.55μ
Γεωργία Καρνασιώτη (ΓΣ Γλυφάδας) – 1.55μ
Μυρσίνη Σταμούλη (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 1.55μ
Μαρία Μπούρη (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 1.55μ
Αλεξάνδρα Γκουλιούδη (ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξ/πολης) – 1.55μ
Ολυμπία Τζουβέλη (ΓΣ Παγχιακός) – 1.55μ
Δήμητρα Σεργή (Παναξιακός ΑΟ) – 1.50μ
Κατερίνα Κωνσταντάκη (ΑΠΣ Πήγασος Ηρακλείου) -1.50μ
Κερασιά Γκαρά (ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 1.50μ
Μαρία Μπρεντόη (ΓΣ Κηφισιάς) – 1.50μ
Καρολίνα Μαρία Κλος (ΓΣ Καλλιθέας) – 1.50μ
Ευδοξία Βιτολιάνου (ΓΣ Έδεσσας) – 1.50μ
Ευαγγελίου Γρηγορίου (ΓΕ Νάουσας) – 1.50μ
Μελίνα Διαμαντέα (ΑΟ Κάλλιστος) – 1.50μ
Ναταλία Μπάλδου (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης) – 1.50μ
Θόη Ειρήνη Γκουρνέλου (ΓΕ Αγρινίου) – 1.50μ
Ευδοκία Ελένη Μουτουσίδη (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) – 1.45μ
Ειρήνη Δουρλιάνη (ΓΣ Έδεσσας) – 1.45μ
Ευγενία Κοντοπούλου (ΓΣ Αρκαδίας) – 1.45μ

Τριπλούν παίδων A’ γκρουπ – προκριματικός
1.Γιώργος Γρέψιος (ΓΣ Σέρρες) – 13.75μ (-1.6)
2. Βασίλης Λεμπούσης (ΓΑΣ Ωρωπιών) – 13.74μ (+0.3)
3. Σταμάτης Παρασκευάς (ΓΑΣ Κιλκίς) – 13.51μ (-1.4)
4. Σάββας Χαραλαμπάκης (ΟΦΗ) – 13.12μ (+0.1)
5. Σπυρίδων Φίντζος (ΓΣ Γλυφάδας) – 13.06μ (-1.9)
6. Μιχάηλ Δαβραδός (ΑΟ Λασιθίου) – 12.88μ (+0.4)
7. Θεόδωρος Τσικριτζής (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 12.53μ (-0.3)
8. Μάριος Ιωάννης Ρουνάκης (ΑΟ Λασιθίου) – 12.43μ (+0.5)
9. Σπυρίδων Κιντζονίδης (ΝΓΣ Θεσσαλονίκης) – 12.27μ (-0.4)
10. Σπύρος Λιαγκός (ΑΟ Σ. Λούης Κορυδαλλού) -12.26μ (-0.8)
-. Γιώργος Ναλμπανίδης (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) – ακυρώθηκε

Τριπλούν παίδων Β’ γκρουπ προκριματικός
1. Απόστολος Γρηγορίου (ΓΣ Βόλου) – 14.06μ (-0,5)
2. Γιάννης Γκάρτσιος (ΓΣ Κηφισιάς) – 13.96μ (+0,5)
3. Νίκος Γαταλός (ΓΕ Νάουσας) – 13.79μ (-1,0)
4. Νίκος Μιάρης (ΑΟ Ρόδου Η Καλλιπάτειρα) – 13.71μ (-0,1)
5. Δημήτρης Ρούμπος (ΓΑΣ Ακρίτας 2016) – 13.00μ (-0,8)
6. Μάριος Μπέλλου (Ολυμπιακός) – 12.66μ (-0,8)
7. Γιώργος Γεωργίου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου – 12.53μ (-2.4)
8. Γιώργος Λάμπος (ΑΟ Ποσειδών) – 12.48μ (-1.0)
9. Απόστολος Σιμιτζής (ΑΟ Ρόδου Καλλιπάτειρα) – 12.23μ (-1.3)
10. Παντελής Αλιχανίδης (ΑΣ Σερβιών Τιτάν) – 12.12μ (-2.1)
11. Άγγελος Δενελεβάς (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 11.90μ (-0.4)
– Ιωάννης Σγουρός (Εδεσσαϊκή) – ακυρώθηκε

Τριπλούν παίδων – οι 12 του τελικού
1. Απόστολος Γρηγορίου (ΓΣ Βόλου) – 14.06μ (-0,5)
2. Γιάννης Γκάρτσιος (ΓΣ Κηφισιάς) – 13.96μ (+0,5)
3. Νίκος Γαταλός (ΓΕ Νάουσας) – 13.79μ (-1,0)
4. Γιώργος Γρέψιος (ΓΣ Σέρρες 93) – 13.75μ (-1,6) 5.
Βασίλης Λεμπούσης (ΓΑΣ Ωρωπιών) – 13.74μ (+0,3)
6. Νίκος Μιάρης (ΑΟ Ρόδου Η Καλλιπάτειρα) – 13.71μ (-0,1)
7. Σταμάτης Παρασκευάς (ΓΑΣ Κιλκίς) – 13.51μ (-1,4)
8. Σάββας Χαραλαμπάκης (ΟΦΗ) – 13.12μ (+0,1)
9. Σπυρίδων Φίντζος (ΓΣ Γλυφάδας) – 13.06μ (-1,9)
10. Δημήτρης Ρούμπος (ΓΑΣ Ακρίτας 2016) – 13.00μ (-0,8)
11. Μιχάηλ Δαβραδός (ΑΟ Λασιθίου) – 12.88μ (+0,4)
12. Μάριος Μπέλλου (Ολυμπιακός) – 12.66μ (-0,8)

110μ εμπόδια παίδων – προκριματικός (16 προκρίνονται)
1. Αλέξανδρος Μπεσσόνυ ( ΦΓΣ Σπάρτης) – 14.25 (+1.3)
2. Αθανάσιος Κοτταρίδης (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 14.54 (+0.4)
3. Νικόλας Τσώνης (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 14.77 (+1.1)
4. Χρήστος Δρογαλάς (ΓΣ Σέρρες) – 14.83 (+1.2)
5. Θεόφιλος Γκαρμπούνης (ΑΣ Δράμας) – 14.89 (+1.3)
6. Δημήτρης Μηλιώτης (ΓΣ Αστέρας Αιγάλεω) – 14.89 (+0.4)
7. Γιώργος Γκαγιάννης (ΑΘΛ. Ακαδημία Άτλας) – 14.93 (+2.8)
8. Παντελεήμων Παράσχος (ΝΓΣ Θεσσαλονίκης) – 14.97 (+1.2)
9. Χρήστος Μάριος Δημητρίου ( ΑΣ Αιγίου Αθηνοδωρ) – 15.15 (+1.3)
10. Χρήστος Μαυρένης (ΟΦΚΑ Φίλιππος) – 15.17 (+1.1)
11. Άγγελος Παύλος Κουσουνιάς – 15.17 (+1.3)
12. Αθανάσιος Δεληγιάννης (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 15.17 (+2.8)
13. Παναγιώτης Αγγελόπουλος (ΑΣ Κοροϊβος Αμαλιάδας) – 15.20 (+1.1)
14. Μιχαήλ Γαβριλόπουλος (ΑΣ Φειδιππίδης) – 15.27 (+1.2)
15. Μιχαήλ Τάκος (Παναξιακός) – 15.29 (+1.2)
16. Νικόλας Αλεξόπουλος (ΟΦΚΑ Σέρρες) – 15.37 (+2.8)
——
17. Ρωμανός Σταθούρος (ΑΘΛ. Ακαδημία Άτλας) – 15.42 (+2.8)
18. Διαμαντής Πατέρας (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 15.85 (+1.3)
19. Απόστολος Δημητριάδης (ΑΣΦ ΣΤΙΒ-ΑΡ.Β. ΜΥΡΤ.) – 15.92 (+1.2)
20. Ιωάννης Διαμάντης (ΑΣ Κένταυρος) – 15.98 (+2.8)
21. Γιώργος Τσακνής (ΑΟ Σπάρτακος Ιωαν.) – 16.12 (+0.4)
22. Ιωάννης Μακρίδης (ΠΑΟΚ) – 16.17 (+0.4)
23. Γιώργος Παναγιωτίδης (ΟΚΑ Βικελέας Βέροιας) – 16.33 (+1.1)
24. Σπυρίδων Πολίτης (ΓΣ Λευκάδας) – 16.49 (+2.8)
25. Γιώργος Λαγκαδιανός (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 16.50 (+1.3)
26. Γιώργος Σαραντής (ΓΕ Νάουσας) – 16.51 (+1.1)
27. Πρόδρομος Καρυπίδης (ΣΚΑ Δράμας) – 16.54 (+0.4)
28. Χρήστος Κωστάκης (ΟΦΗ) – 16.72 (+0.4)
29. Παναγιώτης Καυκούλας (ΑΘΛ. Ακαδημία Άτλας) – 16.75 (+1.3)
30. Απόστολος Λιμπανοβνός ( ΓΑΣ Αρχέλαος) – 16.83 (+1.2)
31. Βασίλης Μπανός (ΓΣ Ερμής Ιλίου) – 16.85 (+1.2)
32. Περσέας Παναγιβτόπουλος (ΑΟ Βάρης Δρομέας) – 17.05 (+1.1)
33. Χρήστος Τακτικός (ΑΘΛ. Ακαδημία Άτλας) – 21.05 (+0.4)
– Μύρων Ρεθυμνιωτάκης (ΑΠΣ Πήγασος) – ακυρώθηκε

100μ εμπόδια κορασίδων – προκριματικός (16 προκρίνονται)
1. Ελένη Μαρία Βιδούρη (ΑΘΛ Ακαδημία Άτλας) – 14.03 (+2.0)
2. Ιώαννα Χριστίνα Τσώνη (ΑΣ Κολλεγίου Ντέρη) – 14.28 (+2.0)
3. Μάρθα Νεαμονίτη (ΑΣ Ολυμπιάδα Χίου) – 14.36 (+1.0)
4. Σπυριδούλα Βασιλείου (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 14.43 (+1.0)
5. Δέσποινα Παρασκευή Αποστολίδου (ΓΣ Έδεσσας) – 14.46 (+0.7)
6. Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρου) – 14.49 (+2.7)
7. Αριστέα Δαστερίδη (ΜΓΣ Εθνικός) – 14.66 (+2.7)
8. Δανάη Μπελή (ΑΟ Κάλλιστος) – 14.74 (+2.7)
9. Θεοδοσία Στεφανίδη (ΜΑΣ Αετός Θεσσαλονίκης) – 14.75 (+0.7)
10. Ελένη Δέσποινα Μπρεντόη (ΓΣ Κηφισιάς) – 14.82 (+2.7)
11. Ιωάννα Ροζαλία Μουτσάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) – 14.94 (+0.7)
12. Βασιλική Μουρουγιάννη (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) – 15.13 (+1.0)
13. Αθηνά Μουτά (Πανελευσιακός ΑΠΟ) – 15.14 (+2.0)
14. Μαργαρίτα Κοντόε (ΓΣ Σπαρτιατικός) – 15.20 (+2.7)
15. Ευσταθία Μηλιώτη (ΓΣ Αστέρας90 Αιγάλεω) – 15.30 (+1.0)
16. Ουρανία Τσάμη (ΑΣ Πύρρος Δήμας) – 15.33 (+2.0)
—–
17. Αγαθονίκη Βερτέλη (Πέλασγος ΑΣ Λάρισας) – 15.52 (+2.7)
18. Ευθυμία Δεληγιάννη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) – 15.56 (+2.0)
19. Θεοδώρα Σακαβίτση (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 15.63 (+0.7)
20. Φανή Σαρατσή (ΓΣ Σέρρες 93) – 15.65 (+1.0)
21. Σοφία Συμεωνίδου (Πανελευσινιακός ΑΠΟ) – 15.68 (+1.0)
22. Φωτεινή Παππά (ΑΟ Στίβου Ελευσίνας) – 15.76 (+2.0)
23. Γεωργία Καμπουράκη (ΑΟ Χανίων ο Κύδων) – 15.76 (+2.0)
24. Θεοδώρα Βανικιώτη (ΓΣ Κηφισιάς) – 15.91 (+2.0)
25. Ελένη Ταμπούρλου (ΑΣ Κένταυρος) – 16.02 (+0.7)
26. Χριστίνα Σολδάτου (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 16.43 (+0.7)
27. Δήμητρα Μήτση (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 16.84 (+1.0)
28. Ιωάννα Καμμένου ( ΣΚΑ Ιωαννίνων) – 16.85 (+2.7)
29. Μαρία Τσιμαράκη (ΑΟ Σπάρτακος Ιωαννίνων) – 16.97 (+2.7)
30. Μαρία Μπαταλογιάννη (ΣΚΑ Μετεώρων) – 18.36 (+0.7)
31. Ελευθερία Γιαννούλη (ΑΣ Πρέβεζας Ευ Ζην) – 19.93 (+1.0)
– Παρασκευή Καλογράννη (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – δεν τερμάτισε

400μ παίδων – προκριματικός (16 προκρίνονται)
1. Κωνσταντίνος Σαραντόπουλος (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 51.44
2. Πέτρος Παπαγιάννης (ΓΣ Βιτσέντζος Κορνάρος) – 51.76
3. Λεωνίδας Λεοντιάδης (ΓΣ Κερατσινίου) – 51.98
4. Βλαδίμηρος Ανδρεάδης (ΓΣ Κερατσινίου) – 52.25
4. Θεόδωρος Βλάχος (ΑΟ Πέλοψ) – 52.25
6. Γιώργος Ιωαννίδης (ΑΟ Αρίωνας) – 52.40
7. Δημοσθένης Παπαηλίου (ΑΟ Πέλωψ) – 52.72
8. Παναγής Τρυαλός (ΓΕ Κεφαλληνίας) – 52.80
9. Ιωάννης Λιόλιος (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 52.95
10. Αυγερινός Μποϊντάς (ΑΓΣ Ν. Ιωνίας Ανατολή) – 53.41
11. Γιώργος Μπακουλας (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 53.60
12. Κωνσταντίνος Ζωίτος (ΓΣ Νίκη Βύρωνα) – 53.62
13. Ζαχαρίας Γυριχίδης (ΠΑΚ Θεσσαλονίκης) – 53.81
14. Χαράλαμπος Ντούνης (ΑΟ Πέλωψ) – 54.41
15. Αλέξανδρος Κόκκας (ΑΣ Άθλος Άρτας) – 54.65
16. Ιωάννης Κουζλακίδης (ΟΚΑ Φιλίππων) – 54.70
—–
17. Διονύσιος Ζουγράς (ΑΓΕ Ζακύνθου) – 54.71
18. Γιώργος Ανδρουλακίδης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) – 54.75
19. Ορέστης Τσίνα (Ναξιακός ΓΣ) – 55.02
20. Απόστολος Ζευγαράς (ΑΘΛ. Ένωση Λάρισσας) – 55.04
21. Βίκτωρ Αντώνης Μανζιέρι (ΓΕ Ηρακλείου) – 55.11
22. Αθανάσιος Βασιλείου (ΑΣ Αιγίου Αθηνοδώρου) – 56.43
23. Χρήστος Μπραλιός (ΑΚΟ Λεβαδειάς) – 57.09
24. Αθανάσιος Λαγός (ΑΣ Σίσυφος) – 57.74
25. Αλέξανδρος Μπλατσής (Αθλητική Παιδεία) – 57.76

400μ κορασίδων – προκριματικός (16 προκρίνονται)
1. Ζωή Ζιμπιλίδου (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 59.09
2. Άννα Μαρία Ίβιτς (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 59.17
3. Ελένη Φωκαϊδου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) – 59.26
4. Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΓΑΣ Αρχέλαος) – 59.93
5. Ελένη Ροδοπούλου (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 1:00.20
6. Φανή Δημητριάδου (ΓΣ Έδεσσας) – 1:00.52
7. Κυριακή Τσαούση (ΑΟ Πρέβεζας) – 1:00.88
8. Χριστίνα Μαρία Σερεμετή (ΓΟ Περιστερίου) – 1:01.06
9. Κωνσταντίνα Λαζαροπούλου (ΑΠΣ Πυγμή Ευόσμου) – 1:01.18
10. Δέσποινα Δουλκερίδου (ΑΟ Αρίωνας) – 1:01.45
11. Νεφέλη Αργυρώ (ΓΣ Πήγασος Αγ. Δημητρίου) – 1:01.57
12. Μαρία Σωμαράκη (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) – 1:01.91
13. Σοφία Γεωργιάδου (ΑΣ Κιλκίς Αίας) – 1:01.95
14. Ραφαέλα Αντωνία Κοταρέλα (ΑΘΛ. Ένωση Λάρισσας) – 1:02.06
15. Νεφέλη Μανουσάκη (ΑΟ Χανίων ο Κύδων) – 1:02. 29
16. Πηνελόπη Φαρδελλά (ΓΣ Σέρρες) – 1:01.30
—–
17. Εφραιμία Μιχαέλα Λαλά (ΑΓΣ ΑΓ. Στεφάνου) – 1:02.50
18. Σεϊνέπ Χουσείν (ΠΑΣ Πρωτ/των Κομοτηνής) – 1:02.68
19. Μαρίνα Λαμπίρη (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρου) – 1:02.73
20. Αφροδίτη Μεξή (ΓΑΣ Ωρωπιών) – 1:03.01
21. Γλυκερία Ντίνα (ΓΕ Γρεβενών) – 1:03.04
22. Βασιλική Ζαβερδά (ΓΟ Περιστερίου) – 1:03.19
23. Νάντια Αναστασία Σταυροπούλου (ΑΟ Ρόδου) – 1:03.24
24. Φρειδερίκη Κουμουτσέα (ΑΣ Σχολής Μωραϊτη) – 1:03. 42
25. Ζωή Άννα Ευκολιάδου (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 1:03.98
26. Χρυσούλα Παπαπέτρου (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρου) – 1:04.28
27. Κατερίνα Συμπόνη (ΑΟ Κισσάμου) – 1:04.61
28. Βερονίκη Σιούτη (ΓΣ Γλυφάδας) – 1:04.86
29. Μαρία Ματζαρίδη (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας) – 1:04.92
30. Αλεξάνδρα ΣΣωτηροπούλου (ΓΣ Χαϊδαρίου) – 1:05.16
31. Ιωάννα Τσιώρη (ΑΣ Άρτας Τιτάνες) – 1:06.35
32. Μαρίνα Κοσβογιάννη (ΑΣ Σχολή Μωραϊτη) – 1:06.49
33. Θάλεια Βίλλιου (ΑΣ Αιγίου Αθηνόδωρος) – 1:06.81
34. Ελευθερία Δροσούνη (ΑΣ Πύρρος Δήμας) – 1:07.05
34. Αναστασία Φλώρου (ΣΟΑ Φωκιανός Καρδίτας) – 1:07.05
36. Χριστίνα Άννα Μαρλάση (ΓΑΣ Λειβαδιάς) – 1:07.27
37. Βασιλική Τάτση (ΑΣ Σίσυφος) – 1:08.12
38. Μαρία Παλαιολόγου (ΑΣ Πύρρος Δήμας) – 1:09.56
39. Ευγενία Σταμάτη (ΑΣ Σίσυφος) – 1:09.69

Τριπλούν κορασίδων Α’ γκρουπ
1. Ναυσικά Θεοχαρίδου (ΓΣ Σέρρες) – 12.25μ (+1.1)
2. Στυλιανή Χατζηραφαηλίδου (ΟΚΑ Φιλίππων Ν. Καβάλας) – 11.84μ (+1.1)
3. Μελίνα Ζαραγκά (ΓΣ Κερκυραϊκός) – 11.78μ (+1,2)
4. Ζωή Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 11.76μ (+1.0)
5. Ανδρομάχη Βελέντζα (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 11.74μ (+1.3)
6. Γεωργία Δέσποινα Σουλγερή (ΑΣ Πύρρος Δήμος) – 11.74μ (+3.7)
7. Λορένα Σάλλα (ΟΦΗ) – 11.50μ (+1.5)
8. Λήδα Μπεσίλα (ΓΣ Κηφισιάς) – 11.47μ (+2.2)
9. Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου (ΑΟ Φιλοθέης Αττικής) – 11.20μ (+0.9)
10. Κατερίνα Γκιώλη (Πανελευσινιακός ΑΠΟ) – 11.05μ (+2.4)
11. Σωτηρία Τσιγαρά (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 11.05 (+1.)
12. Αθηνά Ελένη Μαυρίκα (ΠΑΟΚ) – 10.96μ (+1.6)
13. Αργυρώ Λεμονίδου (ΓΑΣ Ωρωπίων) – 10.89μ (+3.2)
14. Φωτεινή Αδάμου (Ωρίων ΑΣ Καρδίτσας) – 10.86μ (+2.5)
15. Γεωργία Ιωάννα Τζιαγαδούρα (ΑΣ Ολυμπ. Χωριού Φοίβος) – 10.78μ (+2.0)
16. Άτρεμις Θεοδώση (ΑΓΕ Ζακύνθου) – 10.67μ (+3.0)
17. Παρασκευή Μαιπά (ΑΘΛ. Ακαδημία Άλτας Βόλου) – 10.32μ (+1.4)
18. Κρυσταλλία Μαριστούδη (ΑΘΛ. Ακαδημία Άλτας Βόλου) – 10.31μ (+1.6)
19. Άννα Παπαγιάννη (Πανιώνιος ΓΣ) – 10.23μ (+2.2)
20. Αγάπη Γιαννοπούλου (ΦΟ Αριδαίας) – 10.08μ (+1.2)

Τριπλούν κορασίδων Β’ γκρουπ
1. Σταυρούλα Πολιουδάκη (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου Βοιω) – 12.20μ (+3.1)
2. Ευγενία Σχίζα (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 12.03μ (+1.6)
3. Αθηνά Τζιατζιούλη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 11.97μ (+2.2)
4. Ευαγγελία Γκανάρα (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 11.73μ (+2.6)
5. Δανάη Χαλατζογλίδου (ΓΣ Σέρρες) – 11.67μ (+3.8)
6. Θέτιδα Φιλ΄ίππα Γαραντζογιάννη (Ευβοϊκός ΓΑΣ) – 11.41μ (+1.7)
7. Ζηνοβία Κωστάκη (ΓΣ Αρκαδίας) – 11.38μ (+2.8)
8. Μαρία Ταρνάρη (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου) – 11.30μ (+2.1)
9. Ελευθερία Λαμπρινοπούλου (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 11.20μ (+2.1)
10. Μικαέλα Κότσι (ΟΦΗ) – 11.10μ (+2.4)
11. Μυρτώ Γεωργιάδη (ΑΟ Φιλοθέης Αττικής) – 10.87μ (+2.5)
12. Ζωή Δούμπα (Πατραϊκή Ένωση Στίβου) – 10.65μ (+1.7)
13. Μαγδαληνή Αγραφιώτη (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 10.58μ (+1.5)
14. Τατιανή Οικονόμου (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 10.55μ (+0.3)
15. Ελευθερία Κοσμά (ΣΚΑ Ιωαννίνων) – 10.50μ (+0.9)
16. Μαρία Χορευτάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) – 10.44μ (+1.4)
17. Ιωάννα Καπνιστή (Ολυμπιακός ΣΦΠ) – 9.96μ (+1.6)

Τριπλούν κορασίδων – οι 12 του τελικού
1. Ναυσικά Θεοχαρίδου (ΓΣ Σέρρες) – 12.25μ (+1.1)
2. Σταυρούλα Πολιουδάκη (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου Βοιω) – 12.20μ (+3.1)
3. Ευγενία Σχίζα (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας) – 12.03μ (+1.6)
4. Αθηνά Τζιατζιούλη (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 11.97μ (+2.2)
5. Στυλιανή Χατζηραφαηλίδου (ΟΚΑ Φιλίππων Ν. Καβάλας) – 11.84μ (+1.1)
6. Μελίνα Ζαραγκά (ΓΣ Κερκυραϊκός) – 11.78μ (+1,2)
7. Ζωή Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 11.76μ (+1.0)
8. Ανδρομάχη Βελέντζα (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 11.74μ (+1.3)
9. Γεωργία Δέσποινα Σουλγερή (ΑΣ Πύρρος Δήμος) – 11.74μ (+3.7)
10. Ευαγγελία Γκανάρα (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 11.73μ (+2.6)
11. Δανάη Χαλατζογλίδου (ΓΣ Σέρρες) – 11.67μ (+3.8)
12. Λορένα Σάλλα (ΟΦΗ) – 11.50μ (+1.5)

100μ παίδων – προκριματικός (16 προκρίνονται)
1. Χαρίτων Τάσσης (ΝΓΣ Θεσσ/κης Ηρακλής) – 10.73 (+1.5)
2. Νικήτας Μπούρας (ΑΟ Κάλλιστος) – 10.84 (+1.1)
3. Βασίλης Μήλιος (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 10.85 (+2.5)
4. Οδυσσέας Βρυσιώτης) – Αθλ. Ένωση Λάρισας ΑΕΛ) – 10.93 (+1.7)
5. Παναγιώτης Κεσκενίδης (ΑΣ Ν. Ορεστιάδας Πολυνίκης) – 1.11 (+1.7)
6. Εμμανουήλ Φλέσσας (ΑΟ Κάλλιστος) – 11.15 (+2.0)
7. Ιωάννης Γιαννόπουλος (ΓΣ Ερμής Ιλίου) – 11.16 (+2.0)
8. Δημήτρης Πεσάδας (ΑΟ Ερμής) – 11.17 (+1.2)
9. Αθανάσιος Ζημνάς (ΓΣ Έδεσσας) – 11.18 (+2.4)
10. Κωνσταντίνος Σταματάκος (ΓΣ Σπαρτιατικός) – 11.20 (+1,1)
10. Μανούσος Μάριος Σγουρός Στεφάς (ΑΟ Λασιθίου) – 11.20 (+2.5)
12. Χρήστος Μπαιμπάκης ( ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδας) – 11.22 (+1.6)
13. Νικόλας Παίσιος (ΑΓΣ Νίκη Πάτρας) – 11.25 (+2.4)
14. Βασίλης Πουλλάκκος (ΠΑΣ Ζωγράφου) – 11.26 (+1.6)
15. Ηλίας Κώτσιας (ΑΟ Ρόδου Ε.Μ Σταματίου) – 11.26 (+1.5)
16. Χρήστος Σεραφίδης (ΠΑΣ ΡΗΣΣΟΣ Κομοτηνής) – 11.30 (+1.2)

17. Αιμίλιος Σκούρτης (ΑΣ Κολλεγίου Ντέρη) – 11.34 (+2.5)
18. Ισάακ Βενουζίου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 11.36 (+1.7)
19. Γιώργος Σέλλας (ΑΟ Κέρκυρας) – 11.37 (+1.5)
20. Χαράλαμπος Μούχτης (ΑΕ Λήμνου) – 11.38 (+2.4)
21. Ισάακ Αγιανόγλου (ΠΑΣ Αλμωπίας Ίκαρος) – 11.41 (+1.2)
22. Νικόλας Κισκίνης (ΑΜΣ Αναγ/ση Πανοράματος) – 11.46 (+1.7)
23. Μιχάλης Πετρίδης (ΓΣ Χαλανδρίου) – 11.47 (+1.2)
24. Ανδρέας Νικολόπουλος (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 11.51 (+2.0)
25. Κωνσταντίνος Μολφέσης (ΓΣ Κηφισιάς) – 11.52 (+1.6)
26. Φίλιππος Γεωργαντάς (ΑΣ Κολλεγίου Ντέρη) – 11.54 (+2.4)
27. Ανδρέας Σηφογιαννόπουλος (ΟΚΑ Αρκαδι Ρεθύμνου) – 11.56 (+2.4)
28. Θεόδωρος Φαρλάρης (ΑΣ Ρήγας Θεσσαλονίκης) – 11.58 (+1.5)
29. Ευάγγελος Παπαθυμιόπουλος (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 11.59 (+2.5)
29. Ευάγγελος Τοπαλίδης (ΓΣ Έδεσσας) – 11.59 (+1.1)
31. Δημήτρης Μητρόπουλος (ΝΑΟ Κέκρωψ) – 11.64 (+2.0)
32. Βασίλης Ντάφος (ΑΟ Λασιθίου) – 11.68 (+1.1)
33. Θεόφιλος Γεωργιάδης (ΣΦΣ Θεσσ/κης Δευκαλίων) – 11.70 (+1.5)
34. Γρηγόρης Αλέκου (ΝΓΣ Θεσσ/κης Ηρακλής) – 11.71 (+1.5)
35. Θεόδωρος Ζανιάς (ΓΑΣ Αγρινίου) – 11.77 (+2.4)
36. Παναγιώτης Ζιάκας (ΑΟ Παλαιού Φαλήρου) – 11.79 (+2.4)
36. Νικόλας Παναφιβτόπουλος (ΑΣ Κοροϊβός Αμαλιάδας) – 11.79 (+2.0)
38. Ιωάννης Ηλιάδης (ΑΟ Καβάλλας) – 11.81 (+1.7)
39. Παναγιώτης Μιχαλάτος (ΓΕ Ξεφαλληνίας) – 11.85 (+2.5)
39. Σπυρίδων Μεταξάς (ΓΣ Κερατσινίου) – 11.85 (+1.7)
41. Σάββας Γραμματικόπουλος (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας) – 11.86 (+1.1)
42. Θεόδωρος Ασλανίδης (ΑΟ Βάρης Δρομέας) – 11.87 (+1.1)
43. Αλέξανδρος Παπακίτσος (ΓΣ Ερμής Ιλίου) – 11.88 (+1.2)
44. Ιωάννης Παρασκευούδης (Πέλασγος ΑΣ Λάρισας) – 11.90 (+2.4)
45. Ελευθέριος Κωτούλας (Πέλασγος ΑΣ Λάρισας) – 11.91 (+1.2)
46. Δημήτρης Βακαλούδης (ΑΣ Άρης Θεσσ/κης) – 11.94 (+2.0)
47. Μιχαήλ Λουτράκης (ΓΣ Βέλος Παλαιού Φαλήρου) – 11.95 (+1.6)
48. Δημήτρης Νόβας (ΑΟ Πρέβεζας) – 11.99 (+1.6)
49. Θεόδωρος Κουτίνας (ΑΘΛ. Ένωση Λάρισας ΑΕΛ) – 12.00 (+1.2)
50. Σωτήρης Κατσιμίχας (Πέλασγος ΑΣ Λάρισας) – 12.01 (+1.2)
51. Αντώνης Ντέκας (ΕΑ Πήγασος Λάρισας) – 12.03 (+1.2)
52. Δημήτρης Βασιλάκης (ΑΟ Κέκρυρας 2015) – 12.04 (+1.6)
53. Ευστράτιος Σωτήρχος (Αθλοκίνηση ΑΣ Μυτιλίνης) – 12.09 (+1.6)
54. Κωνσταντίνος Νικολόπουλος (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) – 12.13 (+1.7)
55. Ντάνιελ Κατσα (Ιπποκράτης Κώος) – 12.16 (+1.5)
56. Αλέξανδρος Μηνογιάννης (ΑΟ Βάρης Δρομέας) – 12.21 (+1.5)
57. Ελευθέριος Ζώης (Ιπποκράτης Κώος) – 12.26 (+1.1)
58. Αναστάσιος Παντός (ΓΣ Πάρνηθας) – 12.36 (+1.5)
59. Ζαχαρίας Πρατσινάκης (Ερμής Κων/λης 1877) – 13.66 (+1.6)
60. Γιόνκεντ Λατιφάι (ΣΕΔΑΣ Περάματος) – 14.46 (+2.0)

100μ κορασίδων – προκριματικός (16 προκρίνονται)
1. Κασσάνδρα Γρηγοριάδη (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 12.17 (+2.6)
2. Βεατρίκη Ντούγκου (ΑΣ Ρήγας Θεσσ/κης) – 12.24 (+0.7)
3. Ανδριάνα Βούγα (Παναχαϊκή ΓΕ) – 12.31 (+1.3)
4. Μαρίνα Μιχάλοβιτς (Ολυμπιακός ΣΦΠ) – 12.33 (+2.8)
5. Βασιλική Λογοθέτη (ΓΣ Λευκάδας) – 12.35 (+3.9)
6. Μικαέλα Λυρή (ΟΦΚΑ Α. Δημητρίου Οδυσσέας) – 12.37 (+2.0)
7. Αργυρώ Παπαδεράκη (ΑΟ Χανίων Ο Κύδων) – 12.45 (+1.8)
8. Παρασκευή Κούφογλου (Λέοντες Πανοράματος) – 12.46 (+2.6)
9. Κατερίνα Σχοινοχωρίτη (ΓΣΦΑ Άργους Αριστέας) – 12.50 (+1.1)
10. Αγγελική Σαιλακη (ΑΣ Σπατρακος Φλώρινας) – 12.51 (+1.3)
11. Παναγιώτα Αθανασοπούλου (ΑΣ Κοροϊβός Αμαλιάδας) – 12.54 (+2.6)
12. Ευαγγελία Βαρσάμη (ΓΣ Πίνδαρος Θηβών) – 12.56 (+3.9)
13. Αγγελική Σολωμού (ΑΟ Κάλλιστος) – 12.57 (+1.3)
14. Βασιλική Κουλιέρη (ΓΣ Μεσσηνιακός) – 12.58 (+1.8)
15. Βασιλική Καβουρμά (Ιπποκράτης Κώος) – 12.59 (+2.2)
16. Κλέανα Μεφτάρι (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης 2017) – 12.60 (+2.2)

17. Ελένη Σαατσάκη (ΟΦΗ) – 12.65 (+1.1)
18. Κυριακή Μαχιά (Ωρίων ΑΣ Καρδίτας) – 12.67 +2.6)
19. Χρύσα Λάκκα (ΑΟ Κάλλιστος) – 12.71 (+2.0)
19. Χλόη Κεφαλλά (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 12.71 (+2.2)
21. Ιωάννα Τσερκέζη (ΟΚΑ Φιλίππων Ν. Καβάλας) – 12.74 (+1.3)
22. Χρυσάνθη Πλατανίτη (ΓΣ Αρκαδίας) – 12.77 (+3.9)
23. Ελένη Τριάντη (ΑΟ Κάλλιστος) – 12.79 (+2.8)
23. Κατερίνα Γερογιαννοπούλου (ΓΣ Ίκαρος Νέας Ιωνίας) – 12.79 (+2.0)
25. Νίκη Λιανού (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίνων) – 12.86 (+0.7)
25. Μαρία Σπαλιέρη (ΓΣ Βέλος Παλιού Φαλήρου) – 12.86 (+2.2)
25. Ευτυχία Μαυρομιχάλη (ΓΣ Νίκη Βόλου) – 12.86 (+2.2)
28. Αναστασία Βούλγαρη (ΝΓΣ Θεεσ/κης Ηρακλής) – 12.87 (+2.6)
28. Τσιόμα Ανυαελέ (ΠΑΟΚ) – 12.87 (+2.8)
30. Αμαλιάνα Πασχούλα (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 12.89 (+3.9)
31. Γεωργία Τζανή (ΓΣ Κερατσινίου) – 12.90 (+2.6)
32. Ραφαηλία Γιαννοπούλου (ΝΓΣ Θεεσ/κης Ηρακλής) – 12.92 (+3.9)
33. Ιωάννα Σίμογλου (ΝΓΣ Θεεσ/κης Ηρακλής) – 12.93 (+1.8)
34. Δήμητρα Κυριακίδου (ΝΓΣ Θεεσ/κης Ηρακλής) – 12.94 (+1.1)
34. Χριστίνα Χαριτουνιάν (ΑΟ Βάρης Δρομέας) – 12.94 (+3.9)
36. Λευκοθέα Μοσχολπούλου (ΑΟ Στίβου Ελευσίνα) – 13.04 (+1.4)
36. Σπυριδούλα Κωνσταντή (ΑΟ Κέρκυρας 2015) – 13.04 (+2.8)
38. Δέσποινα Λουκάτου (ΓΕ Κεφαλληνίας) – 13.05 (+2.0)
39. Βασιλική Καντερέ (ΓΑΣ Αγρινίου) – 13.07 (+2.0)
39. Κωνσταντίνα Πασχαλίδου (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 13.07 (+1.8)
41. Ανδρονίκη Λιγνού (ΑΣ Έφηβος Χίου) – 13.08 (+2.0)
42. Μαρία Τσίλη (ΑΟ Φιλοθέης) – 13.12 (+1.1)
43. Δέσποινα Καυκούλα (Αθλ. Ακαδημία Άτλας Βόλου) – 13.13 (+0.7)
44. Ιωάννα Μωκάλου (ΓΣ Ακτίατας 2016) – 13.15 (+1.10
45. Ηλιάνα Γκανούτα (ΣΚΑ Χολαργού) – 13.18 (+1.3)
46. Ελευθερία Ψήφη (Ωρίων ΑΣ Καρδίτσας) – 13.21 (+0.7)
47. Στυλιανή Κατσικίνη (ΑΣ Παλαιού Ψυχικού) – 13.24 (+2.2)
48. Γρηγορία Γεράση (ΣΚΑ Ιωαννίνων) – 13.25 (+1.8)
49. Ελένη Κωνσταντινίδου (Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ) – 13.28 (+2.8)
50. Βικτώρια Αβράαμ (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 13.30 (+2,8)
51. Χριστιάνα Βότση (ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών) – 13.31 (+1.1)
52. Αγγελική Κόλλια (ΑΟ Ερμής) – 13.32 (+0.7)
53. Ουρανία Σαρηδάκη (ΑΑ Ηρακλείου Κρήτης) – 13.33 (+2.6)
54. Χρυσούλα Αγροκώστα (Αθλ. Ακαδημία Άτλας Βόλου) – 13.38 (+2.0)
55. Αμυγδαλία Κατρή (ΓΣ Ίκαρος Ν. Ιωνίας) – 13.40 (+2.2)
56. Αλεξάνδρα Δεδεηλία (Πανελευσιανιακός ΑΠΟ) – 13.45 (+0.7)
57.Λάουρα Γκιόνη (ΑΣ Κοροϊβός Αμαλιάδας) – 13.47 (+2.6)
58. Δήμητρα Τούση (ΑΣ Πρέβεζας ΕΥ Ζην) – 13.54 (+1.3)
59. Σαββίνα Κουτσαβίτη (ΑΣ Κοροϊβός Αμαλιάδας) – 13.55 (+2.0)
60. Γεωργία Ζέτα Δήμου (ΕΚΑ Δωδώνη Ιωαννίνων) – 13.56 (+1.8)
61. Σταυρούλα Νάνου (ΑΟ Πρέβεζας) – 13.57 (+3.9)
62. Μαργαρίτα Γραμμένου (ΑΣ Ιωάννης Καποδίστριας) – 13.58 (+0.7)
63. Ελένη Κατατσιώλη (ΓΕ Νάουσας) – 13.63 (+3.0)
63. Ελένη Τσουρκάσα (Ναξιακός ΓΣ) – 13.63 (+2.2)
65. Ευαγγελία Αυλογιάρη (ΣΦΣ Θεσσ/κης Δευκαλιων) – 14.09 (+1.1)
66. Ευαγγελία Τσοκακτσίδου (ΑΣ Δράμας ο Πολυνίκης) – 14.73 (+1.3)

Ακοντισμός κορασίδων – Α’ γκρουπ
1. Γεωργία Κατσαρού (ΓΑΣ Ωρωπιών) – 45.79μ
2. Μελίνα Κέντρο (Πανιώνιος ΓΣ) – 44.45μ
3. Καλλιόπη Μεϊμαρη (ΕΝ. Καζώνης Κάλυμνος) – 44.14μ
4. Φωτεινή Κεπενέκου (43.83μ
5. Αποστολία Ματσέλα (ΓΣ Γλυφάδας) – 42.97μ
6. Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) – 42.31μ
7. Σουλτάνα Πίσκου (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 42.25μ
8. Ελένη Δήμα (Πανιώνιος ΓΣ) – 41.86μ
9. Ειρήνη Μαρίνου (ΕΝ. Καζώνης Κάλυμνος) – 41.67μ
10. Δήμητρα Κωνσταντινίδη (ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξ/πολης) – 40.04μ
11. Σοφία Παπαδοπούλου (ΓΕ Ηρακλείου) – 39.98μ
12. Πελαγία Κουιμτζίδου (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 39.54μ
13. Ελισάβετ Σταυρούδη ( ΟΜ. Πρωτέων Θεσσ/κης) – 38.70μ
14. Μαρία Βούλγαρη (ΑΓΣ Αρίων Πατρών) – 36.19μ
15. Μαρία Σταματάκου (ΓΑΣ Σκάλας) – 35.80μ
16. Μαρία Σκεπετάρη (ΑΣ Λευκάδας Φίλανδρος) – 35.61μ
17. Ασημίνα Γερακιού (ΑΑ Αντικύρας Ξενόδαμος) – 35.40μ
18. Ιωάννα Τιτέλη (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 34.56μ
19. Παρασκευή Χήτου (ΑΓΣ Ιωαννίνων) – 31.68μ

Ακοντισμός κορασίδων – Β’γκρουπ
1. Μαρία Χαντζή (ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξ/πολης) – 39.40μ
2. Ειρήνη Βασιλειάδου (ΟΦΚΑ Φίλιππος Γιαννιτσίων) – 39.28μ
3. Χριστιάνα Φατήρα (ΓΣ Πρωτέας Ηγουμενίτσας) – 36.02μ
4. Ελεάνα Παντή (ΦΟ Αριδαίας) – 34.00μ
5. ‘Αννα Μαρία Φακού (ΓΣ Ελευθ. Βενιζέλος) – 33. 97μ
6. Ευαγγελία Παπακωνσταντή (ΓΣ Λευκάδας) – 32.73μ
7. Βασιλική Μαρία Τινγκρότι (Μ. Αλ/νδρος Καλλ. Καστοριάς) – 31.69μ
8.Ιωάννα Ιωάννου (Αίολος Μακεδονίας ΓΕΠΘ) – 31.15μ
9. Στυλιανή Καρασαββίδου (ΑΣ Βέλος Αλεξάνδρειας) – 30.78μ
10. Σέγκα Ισμαιλάι (Παναξιακός ΑΟ) – 28.82μ
11. Ευθυμία Μίχου (ΑΑ Αντικύρας Ξενόδαμος) – 29.25μ
12. Κατερίνα Τσαμπούρη (ΠΑΣ Αλμωπίας Ίκαρος) – 28.04μ
13. Στυλιανή Ντίνα (Μ. Αλ/νδρος Καλλ. Καστοριάς) – 25.95μ
14. Φωτεινή Χατζίδου (ΑΣ Κένταυρος) – 25.80μ
15. Μαρία Ελένη Γιανναράκη (ΑΑ Αντικύρας Ξενόδαμος) – 24.88μ
16. Μαρία Εφραιμία Βουρβούλια (Αθλ. Ακαδημία Άτλας Βόλου) – 22.99μ

Ακοντισμός κορασίδων – οι 12 του τελικού
1. Γεωργία Κατσαρού (ΓΑΣ Ωρωπιών) – 45.79μ
2. Μελίνα Κέντρο (Πανιώνιος ΓΣ) – 44.45μ
3. Καλλιόπη Μεϊμαρη (ΕΝ. Καζώνης Κάλυμνος) – 44.14μ
4. Φωτεινή Κεπενέκου (43.83μ
5. Αποστολία Ματσέλα (ΓΣ Γλυφάδας) – 42.97μ
6. Αλεξάνδρα Ελευθεριάδη (ΑΣ Κένταυρος) – 42.31μ
7. Σουλτάνα Πίσκου (ΟΚΑ Βικέλας Βέροιας) – 42.25μ
8. Ελένη Δήμα (Πανιώνιος ΓΣ) – 41.86μ
9. Ειρήνη Μαρίνου (ΕΝ. Καζώνης Κάλυμνος) – 41.67μ
10. Δήμητρα Κωνσταντινίδη (ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξ/πολης) – 40.04μ
11. Σοφία Παπαδοπούλου (ΓΕ Ηρακλείου) – 39.98μ
12. Πελαγία Κουιμτζίδου (ΦΣΚΑ Κοζάνης) – 39.54μ














Advertisement

Advertisement

Οι απόψεις - editorial που δημοσιεύονται στο Sportsfeed απηχούν τις απόψεις των συγγραφέων και όχι του Sportsfeed το οποίο τηρεί πιστά τις αρχές της ελευθεροτυπίας: Η δημοσίευση είναι η ψυχή της δικαιοσύνης. Copyright © 2022 Sportsfeed.gr

Don`t copy text!