Χάλκινο μετάλλιο ο Γκολομέεβ

Κοντά στους χρόνους τους, ολοκλήρωσαν τις συμμετοχές τους οι τρεις Έλληνες κολυμβητής που αγωνίστηκαν στο στο όπεν του Βισί (Γαλλία) με τον Γκολομέεβ να κατακτά το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο.

Πρώτος από όλους αγωνίστηκε στη δεύτερο τελικό των 100μ. πρόσθιο ο Γιάννης Καρπουζλής. Ο Έλληνας πρωταθλητής κατέλαβε τη 9η θέση κάνοντας 1:03.89. Νικητής ήταν ο Νοτιοαφρικάνος Κάμερον Βαν ντερ Μπεργκ με χρόνο 1:00.38.
Δεύτερος Έλληνας που αγωνίστηκε, ήταν ο Απόστολος Χρήστου στα 50μ. ύπτιο. Ο πρωταθλητής του Ολυμπακού ολοκλήρωσε στην όγδοη θέση (ήταν και ο μικρότερος ηλικιακά από όλους στον τελικό) με επίδοση 25.79. Πρώτος ο Γαλλος Καμίλ Λακούρ με 25.11.
Η τελευταία ελληνική συμμετοχή ήταν του Κριστιάν Γκολομεεβ στα 50μ. ελεύθερο. Με χρόνο 22.17 κατέλαβε την τρίτη θέση πίσω από τους Φλοράν Μανοντού (21.61) και Σέζαρ Σιέλο Φίλιο (22.15).