ΠΑΛΗ

Χρυσή η Πρεβολαράκη στην Ταραγόνα!

H Μαρία Πρεβολαράκη, δικαίωσε τις προσδοκίες που την ήθελαν το μεγάλο φαβορί στην κατηγορία των 53κ. της πάλης και χάρισε στην Ελλάδα το 9ο χρυσό μετάλλιο στους μεσογειακούς αγώνες της Ταραγόνα.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια που βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, νίκησε στον τελικό των 53κ. της ελευθέρας πάλης τη Γαλλίδα Χίλαρι Ονορίν 6-0 στα σημεία και κατέκτησε το 2ο μετάλλιο της σε μεσογειακούς καθώς το 2013 ήταν και πάλι χρυσή, αλλά στην κατηγορία των 55κ. Θυμίζουμε ότι φέτος η Πρεβολαράκη κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα και ετοιμάζεται για το παγκόσμιο όπου πέρσι στο Παρίσι ήταν 3η.