ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Έχασε αλλά ελπίζει η Δράμα

Αν και έδωσε μεγάλη μάχη σε ένα ματς με πολλά γκολ, η Δράμα ηττήθηκε εντός έδρας από την Βίκτορ με 41-39 για τον τρίτο γύρο του ευρωπαϊκού κυπέλλου, όμως όλα μπορούν να ανατραπούν στον επαναληπτικό αγώνα του Σαββάτου (4/12) στην Σταυρούπολη της Ρωσίας.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στα πρώτα λεπτά, με το σκορ να ανεβαίνει σε υψηλά επίπεδα και την Ρωσική Βίκτορ να έχει πάντα το πάνω χέρι, ενώ προηγήθηκε και με ένα γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (22-21). Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Ελληνική ομάδα να προσπερνάει στο 40′ λεπτό (29-28). Η Βίκτορ ξαναπήρε άμεσα τα ηνία και τα διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα, με αποτέλεσμα να νικήσει εκτός έδρας τον Χιλιώτη Δράμας με 41-39. Η ομάδα από την Ανατολική Μακεδονία μπορεί να ανατρέψει τα δεδομένα, αν νικήσει με πάνω από δύο γκολ στον επαναληπτικό αγώνα το Σάββατο (4/12) στη Σταυρούπολη της Ρωσίας. Πεντάλεπτα: 3-4, 8-8, 10-11, 14-15, 17-18, 21-22, 24-25, 29-28, 31-33, 34-36, 36-38, 39-41
Δράμα (Βαλαβάνης): Καφαντάρης, Μπουγκαρίνοβιτς 2, Νίκολιτς 8, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης 1, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 4, Τορνικίδης, Τοζακίδης, Τόσκας 8, Παπάζογλου 2, Καλαϊτζίδης, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 7, Σίνα 4.
Βίκτορ (Κλένοφ): Ζαμπολότσκι 1, Κομπζίι 7, Πιετσόφσκι 3, Ιλτίνσκι 7, Χαριτόνοφ, Γκρεμπένκιν, Πασένοφ 9, Καρίμποφ 1, Αφλιτούλιν 5, Γκρότσκι, Κριβένκο, Λαρίν 1, Κότσουρα 2, Λαπίτσκι, Βράτσεβιτς 3, Καρβάτσκι 2.
Δίλεπτα: 5-7. Κόκκινη: Γκρότσκι (44:11 – τρία δίλεπτα). Πέναλτι: 3/3 – 4/4