ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Εύκολη επικράτηση ο ΑΕΣΧ

Άνετο μεσημεριανό παιχνίδι για τον ΑΕΣΧ Πυλαίας, ο οποίος είχε τον έλεγχο σε όλη την διάρκεια του αγώνα και επικράτησε του Ζαφειράκη Νάουσας με 30-18, για την 9η αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ.

Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά και πήραν διαφορά πέντε τερμάτων στο τέλος του ημιχρόνου (14-9). Ο ΑΕΣΧ Πυλαίας είχε τον κύριο έλεγχο του αγώνα και συνεχώς αύξανε την διαφορά στο δεύτερο μέρος, με αποτέλεσμα να επικρατήσει με 30-18. Με αυτήν την νίκη, ο ΑΕΣΧ Πυλαίας ανέβηκε στους επτά πόντους (3-1-4), ενώ ο Ζαφεράκης Νάουσας παρέμεινε στους τέσσερις πόντους (1-2-5).
Πεντάλεπτα: 4-1, 5-2, 9-3, 12-7, 14-8, 14-9, 16-10, 19-11, 23-14, 25-15, 27-17, 30-18
ΑΕΣΧ Πυλαίας: Ζαφείρης 2, Αντωνιάδης 1, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης 10, Τριανταφυλλίδης 1, Μπάτζιος 2, Αλεξανδρίδης 5, Παπαγεωργίου 7, Αλατσιατάνος 1
Ζαφειράκης Νάουσας: Κανιζάι 6, Πίτσος 1, Τσάτσας 2, Μπόλας 2, Ραντίσεβιτς 4, Διδασκάλου 2, Τσαγκεράς 1
Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 5/6 – 3/4