ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Ισοπαλία για τον Άρη Νίκαιας με τον Δούκα

Ο Άρης Νίκαιας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον ΑΣΕ Δούκα 21-21 στον αγώνα που ολοκλήρωσε την όγδοη αγωνιστική της χάντμπολ πρεμι΄έρ.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΑΣΕ Δούκα είχε προβάδισμα ενός γκολ στα πρώτα λεπτά με τον Άρη Νίκαιας να ακολουθεί, αλλά τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με ένα γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (11-10). Ο Άρης Νίκαιας έφερε τα ματς στα ίσα στο 40΄ λεπτό (40-40), με τον ΑΣΕ Δούκα να έχει το προβάδισμα μέχρι το τέλος του αγώνα, αλλά 15 δευτερόλεπτα πριν την λήξη του αγώνα τον Μελετάκο να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους σε 21-21, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Ο Άρης Νίκαιας ανέβηκε στο 2-1-4, ενώ ο ΑΣΕ Δούκας έπεσε στο 2-2-2.
Πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 4-5, 7-8, 8-9, 10-11 (Ημχ) 12-13, 14-14, 15-16, 16-19, 18-20, 21-21
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Σαμαράς, Ταουσάνης 1, Βλάχος, Μελετάκος Γ. 4, Μελετάκος Δ. 3, Τζάνος, Κοκκοράκης 1, Ακερμανίδης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 5, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας 3, Βελλώρας, Τσανίνος 1, Τσαμούρης 3
ΔΟΥΚΑΣ: Μαρκατάτος 1, Παγιατής 1, Βούλγαρης, Τσιγαρίδας 2, Κοβάνης, Τζανιδάκης, Γερουλάνος 6, Αναστασίου, Νικολίνταης, Πάνου 4, Ντούνης 1, Janca 2, Αποστολίδης 1, Κολλύρης, Γιόσμου, Στεφανίτσης 3
Δίλεπτα: 9/5 Πέναλτι: 2/2, 2/5