ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

4η η Εθνική σκιτ ανδρών στο παγκόσμιο κύπελλο

Οι Νίκος Μαυρομμάτης, Γιάννης Γκογκολάκης και Μάκης Μίτας αγωνίστηκαν χθες στον τελικό του ομαδικού σκιτ αδνρών στο παγκόσμιο κύπελλο του Όσιγιεκ και κατέκτησαν την τέταρτη θέση.

Στον χθεσινό τελικό του ομαδικού σκιτ η Εθνική μας ομάδα αντιμετώπισε τη Γερμανία για το χάλκινο μετάλλιο. Νικητές ήταν οι Σβεν Κόρτε, Βίνσετ Χάγκα και Τίλο Σρέιερ που με 504 βαθμούς άφησαν τους Έλληνες σκοπευτές τέταρτους που είχαν συνολικά 496. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Ιταλοί με 510 βαθμούς και το ασημένιο οι Τσέχοι με 505. Σήμερα η Εμμανουέλα Κατζουράκη, που στον τελικό του ατομικού σκιτ κατέλαβε επίσης την τέταρτη θέση, μαζί με τον Μαυρομμάτη θα αγωνιστούν στο ομαδικό mixed.