Φιορεντζουόλα: 6ος στο σκρατς ο Βολικάκης

Ο εκπρόσωπός μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο στο όμνιουμ της ποδηλασίας Χρηστός Βολικάκης, αγωνίστηκε χθες σε διεθνές μίτιγνκ στην Ιταλία και κατέλαβε την έκτη θέση στο σκρατς.

Φωτογραφία: Lorenzo Cantalupi

Στη Φιορεντζουόλα ο Βολικάκης ολοκλήρωσε έκτος στη γενική κατάταξη στο αγώνισμα του σκρατς και έμεινε εκτός τελικού. Ο αδερφός του Ζαφείρης Βολικάκης κατέλαβε την 16η θέση στις προκριματικές σειρές και δεν μπόρεσε να συνεχίσει στους επόμενους γύρους. Τις πρώτες τρεις θέσεις κατέλαβαν οι Βλας Σίστσκιν από τη Ρωσία, Μπέντζαμιν Τόμας και Ντόνοβαν Γκρόντιν από τη Γαλλία. Σήμερα θα αγωνιστεί στο όμνιουμ, στο οποίο έχει λάβει το Ολυμπιακό εισιτήριο, στις 16:30 ώρα Ελλάδος.