ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Δε χάνει ο Ιωνικός ΝΦ!

Ο Ιωνικός ΝΦ συνέχισε την…ξέφρενη πορεία του, επικρατώντας εκτός έδρας του Άρη Νίκαιας με 25-19  και πετυχαίνοντας την τρίτη σερί νίκη του, βάζοντας φωτιά για τα playoffs του νότιου ομίλου.

O Ιωνικός ΝΦ είχε τα ηνία του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με δύο γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (12-10). Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν αυτήν την διαφορά και στο δεύτερο μισό και διεύρυναν το προβάδισμα τους, με αποτέλεσμα να νικήσουν τον Άρη Νίκαιας με 25-19. Ο Ιωνικός ΝΦ ανέβηκε στους δέκα βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση, ενώ είναι ένα βαθμό πίσω του τέταρτου Διομήδη Άργους (11π.) και του τρίτου Δούκα (11π., ένα ματς λιγότερο), ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στους έξι βαθμούς.
Πεντάλεπτα: 2-2, 3-5, 4-7, 6-8, 8-10, 10-12 (ημχ.), 13-15, 15-17, 15-18, 16-21,17-22, 19-25
Άρης Νίκαιας (Γ. Γρηγοράκης): Βλάχος 5, Δ. Μελετάκος 7, Ακερμανίδης 1,  Χουρσουντιάν 3, Τσαμούρης 3
Ιωνικός ΝΦ (Γ. Αρβανίτης):  Σ. Αϊβαλιώτης 1, Βασιλείου 1, Χαντέλης 6, Μπούτος 3, Λιόλιος 9, Χάλαρης 3, Μπαλάσκας 2,
Δίλεπτα: 3-6 Πέναλτι: 2/4-4/4