Δε χάνει την τετράδα η Γλυφάδα

Συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Α1 πόλο των ανδρών η ομάδα του ΑΝΟ Γλυφάδας, σημειώνοντας ακόμα μία νίκη, αυτή τη φορά για τη 15η αγωνιστική.

Η ομάδα του Δημήτρη Μάζη νίκησε σε Νέα Σμύρνη τον Πανιώνιο 8-2 και δείχνει ότι δύσκολα θα χάσει την τετράδα. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Πανιώνιο να προηγείται με 1-0, όμως ένα σερί 3-0 του ΑΝΟ Γλυφάδας έβαλε την ομάδα του Δημήτρη Μάζη μπροστά στο σκορ. Ο Χρήστος Κουτσιαλής με πολύ ωραίο σουτ μείωσε σε 3-2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο ΑΝΟΓ μπήκε πολύ δυνατά και ουσιαστικά «καθάρισε» την υπόθεση νίκη στο τρίτο οκτάλεπτο, όταν έκανε ένα σερί 4-0 με κάποια εύκολα γκολ στην κόντρα. Στην τελευταία περίοδο οι ομάδες κατέβασαν ρυθμούς με αποτέλεσμα να σημειωθεί μόλις ένα γκολ από τον Παπούκα, το οποίο διαμόρφωσε το τελικό 8-2 για την ομάδα της Γλυφάδας.
Oκτάλεπτα 1-1, 1-2, 0-4, 0-1
Πανιώνιος (Δήμου) Καρακάσης 1, Κουτσιαλής 1.
ΑΝΟ Γλυφάδας (Μάζης) Τζελάτης 1, Φωτόπουλος 1, Παπαναστασίου 1, Παπούκας 1, Αλεξίου 1, Σκουμπάκης 1, Γιαννόπουλος 2.