ΠΑΛΗ

Δευτεραθλητής Ευρώπης ο Κουγιουμτζίδης

Ο Γιώργος Κουγιουμτζίδης θα επιστρέψει από το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης των εφήβων που διεξάγεται στο Ντόρτμουντ της Γερμανίας.

Πριν από λίγο, ο Έλληνας πρωταθλητής των 79κ της ελευθέρας πάλης, αντιμετώπισε στον τελικό τον Ρασούλ Ασλούεφ και ηττήθηκε 3-1 στα σημεία για να περιοριστεί στο αργυρό μετάλλιο. Ωστόσο πρόσθεσε άλλη μια μεγάλη επιτυχία στο βιογραφικό του και όπως όλα δείχνουν το μέλλον του ανήκει.
Νωρίτερα, στον αγώνα για το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 57κ της ελευθέρας πάλης, ο Γιάννης Μαρτίδης αναδείχθηκε μεν ισόπαλος με τον Ελβετό Τόμας Επ 1-1 όμως έχοντας δεχθεί παρατήρηση τελευταίος, ο Έλληνας παλαιστής έχασε το μετάλλιο και ολοκλήρωσε στην 5η θέση.