Δεύτερο σερί για Ταμουρίδη

Ο Γιάννης Ταμουρίδης επανέλαβε την περσινή του επιτυχία και κατέκτησε την πρώτη θέση στην ατομική χρονομέτρηση του πανελλήνιου πρωταθλήματος δρόμου που διεξάγεται στην Σπάρτη.

του Στέφανου Σουλιώτη

Ο 36χρονος αθλητής επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και δεν είχε κανένα πρόβλημα να υπερασπιστεί τον τίτλο του στη διαδρομή των 44,8χλμ. καθώς τερμάτισε σε 57.37 αφήνοντας πίσω του τον Πολυχρόνη Τζωρτζάκη με διαφορά ενός λεπτού. Στη τρίτη θέση τερμάτισε ο Γιώργος Μπούγλας. Κύριο χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ο ισχυρός άνεμος που δυσκόλευε τις προσπάθειες των αθλητών. Το πανελλήνιο πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σάββατο με την αντοχή γυναικών.