ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ πρεμιέρ: Διπλό για την ΑΕΚ

Η ΑΕΚ ήταν καταιγιστική ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εκτός έδρας τον Διομήδη Άργους με 32-22, για την 13η αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ.

Οι κιτρινόμαυροι είχαν τα ηνία του αγώνα από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκε με γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (13-8). Η Ένωση συνέχισε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και βρέθηκε σε θέση οδηγού, με αποτέλεσμα να νικήσει  εκτός έδρας τον Διομήδη Άργους με 27-18, με αποτέλεσμα να ανέβει στους 20 πόντους, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στους έντεκα πόντους.
Πεντάλεπτα: 0-3, 4-4, 6-6, 6-10, 7-11, 8-13 (Ημίχρονο), 10-17, 15-20, 17-24, 18-27, 22-32
Διομήδης Άργους (Ανδρέας Βασιλόπουλος): Σεβέλεφ 3, Τζίμπουλας 3, Χιόνης 2, Μούγιτς Γ. 1, Μάλλιος 9, Μούγιτς Τ. 2, Ροντρίγκες 2
ΑΕΚ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Αραμπατζής 2, Μπριάτκα 2, Τζηράς 6, Νικολαΐδης 1, Ηλιόπουλος 2, Μπουκοβίνας 1, Πλάθα 4, Μόγια 5,  Παπαδιονυσίου 1, Ουγκάλντε 2, Δικαιούλιας 2, Καλόμοιρος 3, Μπεριά 1
Δίλεπτα: 3-1 (Αποβολή: Μάνθος, 35:33, απευθείας κόκκινη για επικίνδυνο παιχνίδι), Πέναλτι: 2/5-3/4