ΠΑΛΗ

Επιστρέφουν γεμάτοι μετάλλια από το μεσογειακό

Τέσσερα μετάλλια κατέκτησαν οι Έλληνες παλαιστές της ελληνορωμαϊκής στο μεσογειακό πρωτάθλημα που ολοκληρώθηκε στη Μαδρίτη.

Οι αθλητές της Εθνικής που προέρχονται όλοι από το σύλλογο του Παναθηναϊκού κατάφεραν να συγκεντρώσουν ένα αργυρό και τρία χάλκινα μετάλλια, χαρίζοντας στην Ελλάδα τη δεύτερη θέση στο ομαδικό πίσω από την Ισπανία, με τη Σερβία να καταλαμβάνει την τρίτη θέση.
Ο Νίκος Λέων ήταν αυτός που κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο αγωνιζόμενος στην κατηγορία των 130κ. ενώ τα χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι Βασίλης Δερματάς στα 66κ. και ο Χρήστος Κουτσουρίδης στα 74 κιλά τόσο των ανδρών όσο και των εφήβων, παλεύοντας και στις δύο κατηγορίες.