Γερμανία: Έσπασε το αήττητο της Στουτγάρδης

Με απρόσμενο τρόπο, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας από την Άαχεν, η Στουτγάρδη γνώρισε την πρώτη της ήττα στη φετινή σεζόν.

του Δημήτρη Τυχάλα

Η Στουτγάρδη με την Αϊντινογκιουλαρί στον πάγκο στα δύο πρώτα σετ, τα έχασε με κάτω τα χέρια, έχοντας 26% και 31% στην επίθεση, με τον Γιάννη Αθανασόπουλο να ρίχνει στο ματς την Τουρκάλα και το 2-2 να γίνεται εξίσου εύκολα. Ωστόσο στο τάι μπρέικ, το οποίο διήρκησε περισσότερο από κάθε άλλο σετ (28 λεπτά) η Άαχεν επικράτησε με 23-25!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τo υπόλοιπο πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής:
Στουτγάρδη-Άαχεν 2-3 (18-25, 16-25, 25-17, 25-18, 23-25)
Στράουμπινγκ-Βίλσμπιμπουργκ 3-2 (25-14, 21-25, 11-25, 25-19, 15-12)