Γερμανία: Πρώτη η Φριντριχσχάφεν

Η Χάφλερ πέρασε από την έδρα της Λούνεμπουργκ (αντίπαλος της και στον τελικό του Κυπέλλου) και πήρε την πρωτιά στην κανονική περίοδο.

του Δημήτρη Τυχάλα [email protected]

Με τον Θανάση Πρωτοψάλτη στον πάγκο η Φριντριχσχάφεν έχασε το πρώτο σετ, πήρε το δεύτερο στις λεπτομέρειες και παρόλο που ο διαγώνιος της Μάλεσα είχε 9/12 επιθέσεις, ο Χέινεν έκανε διπλή αλλαγή (Γιάνους, Μπόλαντζ αντι Ρέντβιτζ, Μάλεσα) κι η ομάδα του πήρε εύκολα το ματς με τον Μπόλαντζ να έχει 11/14 επιθέσεις!
Νίκη 3-0 για την Φρανκφούρτη στην έδρα της Νετζχόπερς με τον Φράγκο να μπαίνει αλλαγή στο τρίτο σετ και τον Κωστόπουλο στον πάγκο, ενώ ως 5η στην κανονική διάρκεια θα παίξει στα πλέι οφ με την Λούνεμπουργκ (και αν περάσει στα ημιτελικά με την Φριντριχσχάφεν).