ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Καλή η συνέχεια για Αντωνιάδη

Ο Δημήτρης Αντωνιάδης κατέλαβε την δέκατη θέση τη δεύτερη ημέρα του Salamina MTB Race που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο.

του Στέφανου Σουλιώτη

Με χρόνο 1:16:18 ο πρωταθλητής Ελλάδας τερμάτισε 01:43 πίσω από το νικητή Στεφάν Τέμπιερ και πρόσθεσε 25 πόντους στην προσωπική του συγκομιδή αλλά και σε εκείνη της Ελλάδας. Στην 24η θέση ολοκλήρωσε ο Χαρούν Μολλά ο οποίος ξεκίνησε καλά τον αγώνα αλλά στον τρίτο γύρο έπαθε λάστιχο με αποτέλεσμα να χάσει πολύτιμο χρόνο. Ο Αλέξανδρος Βροχίδης βρέθηκε μακριά από τον καλό του εαυτό καθώς τερμάτισε στην 31η θέση. Δεύτερος πέρασε τη γραμμή του τερματισμού ο Εσθονός Μαρτιν Λο και αμέσως μετά ο Πορτογάλος Νταβίντ Ρόσα από την Πορτογαλία. Οι δυο τους είχαν ανεβεί στο βάθρο και την πρώτη ημέρα της διοργάνωσης. Σήμερα Κυριακή το Salamina MTB Race ολοκληρώνεται με τον αγώνα 35χλμ. με αφετηρία το Αιάντειο.