15:29 - Αρχίζει και ο ακοντισμός 10αθλου
15:22 - Με φετινό ρεκόρ στον τελικό ο Εντλούντ
15:04 - Εθνικό ρεκόρ και τελικό o Ακτσάμ

Live Feed

18:49

21-08-2021

Καλό βράδυ

Η ομάδα του Sportsfeed σας καληνυχτίζει από το στάδιο Κασαράνι και επιστρέφει αύριο στις 14:00 για την τελευταία μέρα στο Ναϊρόμπι.

18:48

21-08-2021

Ολοκληρώθηκε η 4η μέρα

Το παγκόσμιο πρωτάθλημα Κ20 φτάνει προς το τέλος του καθώς ολοκληρώθηκε πριν λίγο η 4η μέρα με μεγάλες επιτυχίες για την ελληνική ομάδα και με δυο παγκόσμιο ρεκόρ στα 110μ με εμπόδια και τα 200μ νεανίδων.

18:33

21-08-2021

Το χρυσό ο Ντούμπεκ

Με 8169 (κορυφαία επίδοση στον κόσμο για το 2021) ο Φράντισεκ Ντούμπεκ κατάφερε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και να πάρει την νίκη από τον Ευρωπαίο πρωταθλητή Ουτεκίτε που σημείωσε 8053.

18:28

21-08-2021

Νταμπλ η Κοσόνεν

Η Σίλα Κοσόνεν με 71.64μ που αποτελεί ρεκόρ αγώνων, κατάφερε να εξασφαλίσει ακόμα ένα χρυσό μετάλλιο μετά το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 του Ταλίν και μετά την συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

18:26

21-08-2021

Εθνικό ρεκόρ και το χρυσό ο Ονγουζουρίκε

Με 20.21 ο Νιγηριάνος αθλητής Ουντόντι Τζούντι Ονγουζουρίκε κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο για την χώρα του με την επίδοσή του να αποτελεί εθνικό ρεκόρ.

18:20

21-08-2021

Το χρυσό η Εμομπά

Με 21.84 η Κριστιν Εμόμπα από τη Νάμπια κατάφερε να πλησιάσει το δικό της παγκόσμιο ρεκόρ Κ20 21.81 με το οποίο είχε σημειώσει στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο.

17:40

21-08-2021

Οριστικά 6η η Ντραγκομίροβα

Με βολή στα 13.78μ ολοκλήρωσε τον τελικό της σφαιροβολίας η Αναστασία Ντραγκομίροβα κατακτώντας την 6η θέση.

17:28

21-08-2021

Άκυρη η 5η της Σάββα

Άκυρη ήταν η πέμπτη προσπάθεια της Βαλεντίνας Σάββα. Με 62.18μ (νέο παγκύπριο ρεκόρ) η 16χρονη Κύπρια είναι στην 5η θέση που είναι πολύ μεγάλη επιτυχία.

17:27

21-08-2021

Βελτιώθηκε η Ντραγκομίροβα

Στα 14.57μ ήταν η 4η βολή της Ντραγκομίροβα που όμως παραμένει στην 6η θέση στον τελικό της σφαιροβολίας.

17:24

21-08-2021

Φοβερός Πεσέλα στα 400μ

Φοβερή κούρσα στον τελικό των 400μ εφήβων με το μεγάλο φαβορί Λάιθ Πιλάι να είναι πρώτος και χαμογελαστός μέχρι τα 350 μέτρα όταν ο Άντονι Πεσέλα από τη Μποτσουάνα έκανε τρομερό φίνις και μ 44.58 έκανε ρεκόρ αγώνων και πήρε το χρυσό. Ο τρομερός Μεξικανός Λουίς Αβίλες Φερέιρο με εθνικό ρεκόρ ήταν δεύτερος κάνοντας 44.95.

17:19

21-08-2021

61.50μ στην 4η η Σάββα

Σταθερά πάνω από τα 60μ οι βολές της Βαλεντίνα Σάββα που διατηρείται στην 4η θέση.

17:17

21-08-2021

13.93μ η 3η βολή της Ντραγκομίροβα

Χαμηλά η τρίτη βολή της Ντραγκομίροβα στη σφαιροβολία. Παραμένει στην 6η θέση.

17:09

21-08-2021

Ουκό το χρυσό στα 400μ νεανίδων

Η Νιγηρία πρόσθεσε άλλο ένα χρυσό μετάλλιο στη συλλογή της με την Ιμάομπονγκ Ενσέ Ουκό να τερματίζει πρώτη σε 51.55.

17:07

21-08-2021

Παγκύπριο ρεκόρ η Σάββα και 4η

Τρομερή η 16χρονη Βαλεντίνα Σάββα έκανε παγκύπριο ρεκόρ με 62.18μ και αυτή τη στιγμή είναι στην 4η θέση του τελικού της σφυροβολίας μετά την ολοκλήρωση της 3ης βολής.

Ακυρώθηκε ο Ετιάνγκ

Ο Καμά Ετιάνγκ χάνει το χάλκινο μετάλλιο στα 1.500μ γιατί βγήκε εκτός πίστας. Το μετάλλιο πηγαίνει (μέχρι νεοτέρας) στον Αιθίοπα Μελκένε Αζίζε.
O Ετιάνγκ είχε κερδίσει και την πρόκριση για τους Ολυμπιακούς, αλλά επειδή δεν είχε συμπληρώσει τον απαιτούμενο αριθμό αιφνίδιων ελέγχων ντόπινγκ (5) του ακυρώθηκε η συμμετοχή.

16:40

21-08-2021

Καλή αρχή η Σάββα

Η 16χρονη Κύπρια Βαλεντίνα Σάββα ξεκίνησε πολύ καλά τον τελικό στη σφυροβολία των νεανίδων ρίχνοντας 59.78μ.

16:38

21-08-2021

1-3 η Κένυα στα 1.500μ εφήβων

Η Βίνσεντ Κιμπέτ Κίτερ κέρδισε τα 1.500μ σε 3:37.24 με τον Αιθίοπα Γουεγκένε Αντίσου με 3:37.86 να χαλάει το 1-2 για την Κένυα που είχε στην τρίτη θέση τον Καμάρ Ετιάνγκ με 3:39.55

16:23

21-08-2021

Νούτζεντ: «Είμαι χαρούμενη που είμαι μέρος της ιστορίας»

Μετά από την Τζίλιαν Ράσελ το 1990 κατάφερε Τζαμαϊκανή αθλήτρια να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου στα 100μ με εμπόδια νεανίδων με την Ακίρα Νούτζεντ. Ερχόμενη στη μεικτή ζώνη μίλησε στο Sportsfeed δηλώνοντας: «Είμαι πολύ χαρούμενη για το χρυσό και που κατάφερα να είμαι μέρος της ιστορίας. Από εδώ και πέρα θέλω να πάρω το χρόνο μου και βήμα - βήμα να γίνω η καλύτερη εκδοχή του εαυτού μου».

16:22

21-08-2021

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΡΕΚΟΡ Ο ΖΟΓΙΑ!

Διέλυσε το δικό του παγκόσμιο ρεκόρ (12.93) τρέχοντας σε 12.72! Τρομερός Σάσα Ζόγια!

16:19

21-08-2021

Οι υψίστες της Κένυας...

Οι αθλητές του ύψος της Κένυας τόσο οι έφηβοι όσο και οι νεάνιδες έχουν κλέψι την παράσταση.

16:09

21-08-2021

800μ (Ε) - η 8άδα του τελικού

16:06

21-08-2021

4 τερμάτισαν κανονικά στα 100μ εμπόδια

Επτά ξεκίνησαν τον τελικό των 100μ εμποδίων, τρεις έπεσαν κατά τη διάρκεια της κούρσας μεταξύ αυτών και η Καπούτζι και ενώ ήταν πρώτη μέχρι το 4ο εμπόδια (το χτύπησε στο πέρασμα) για να κερδίσει το χρυσό η Τζαμαϊκανή Νούτζεντ.

16:02

21-08-2021

400μ εμπόδια (Ε) - η 8άδα του τελικού

16:01

21-08-2021

Το μετάλλιο στη Τζαμάικα 29 χρόνια μετά

Η Ακίρα Νούγκεντ κατάφερε να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο στα 100μ με εμπόδια, ένα αγώνισμα στο οποίο είχε να ανέβει στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου Τζαμαϊκανή 29 χρόνια.

15:56

21-08-2021

Με την καλύτερη επίδοση ο Τοϊβόνεν

Ο Φινλανδός Τοϊβόνεν έριξε στην τρίτη και τελευταία βολή του ακοντισμού δεκάθλου 66.25μ για να σημειώσει φετινό ρεκόρ, να προσθέσει 832 πόντους και να πάρει το προβάδισμα με 7565 από τον Ουτεκίτε που με 7423 είναι δεύτερος.

15:48

21-08-2021

64.03μ ο Ντούμπεκ

Ο Φινλαδνός Φράντισεκ Ντούμπεκ έριξε βολή στα 64.03μ στη δεύτερη προσπάθεια του ακοντισμού δεκάθλου και είναι πρώτος στην κατάταξη για τώρα με ατομικό ρεκόρ.

15:41

21-08-2021

O Κιμπέτ στον τελικό

Ακόμα ένας Κενυάτης αθλητής προκρίθηκε στον τελικό των 800μ εφήβων αφού ο Νόα Κίμπετ με 1:46.47 ήταν πρώτος στη 2η προκριματική σειρά του αγωνίσματος. Στην ίδια σειρά έτρεξε και ο Γιάκουμπ Νταβίντικ από την Τσεχία που με 1:46.59 σημείωσε εθνικό ρεκόρ.

15:39

21-08-2021

Ξεκούραστος ο Γκρόνμπεχ

Μετά το ατομικό ρεκόρ στο επί κοντώ με 5.00μ και με ελάχιστη ξεκούραση ο Δανός δεκαθλητής Νικολάι Γκρόνμπεχ μπόρεσε να ρίξει βολή στα 59.25μ στον ακοντισμό και να σημειώσει ακόμα ένα ατομικό ρεκόρ.

15:37

21-08-2021

Χαλαρά στον τελικό ο Γουανιόνι

Ο Κενυάτης Εμάνουελ Γουανιόνι τερμάτισε πρώτος στην 1η ημιτελική σειρά των 800μ με χρόνο 1:46.15.

15:29

21-08-2021

Αρχίζει και ο ακοντισμός 10αθλου

Πριν λίγη ώρα ολοκλήρωσε τις προσπάθειές του στο επί κοντώ στο ύψος των 5.10μ ο δεκαθλητής Γκρόνμπεχ και τώρα θα πρέπει να αγωνιστεί στο ακοντισμό.

15:22

21-08-2021

Με φετινό ρεκόρ στον τελικό ο Εντλούντ

Ο Όσκαρ Εντλούντ από τη Σουηδία έτρεξε στην τρίτη και τελευταία προκριματική σειρά των 400μ με εμπόδια και με 50.70 πήρε το εισιτήριο του τελικού ενώ παράλληλα σημείωσε φετινό ρεκόρ.

15:18

21-08-2021

Υψίστες μέσα στο στάδιο

Οι υψίστες που θα αγωνιστούν στον τελικό του αγωνίσματος είναι μέσα στο στάδιο και έχουν ξεκινήσει την προθέρμανσή τους καθώς και μερικά δοκιμαστικά άλματα.

15:15

21-08-2021

Ο Νοβοσέλτσεφ επικράτησε στη 2η

Στην 2η προκριματική σειρά των 400μ με εμπόδια επικράτησε ο Ρώσος Ντένις Νοβοσέλτσεφ με 50.31.

15:04

21-08-2021

Εθνικό ρεκόρ και τελικό o Ακτσάμ

Ο Μπερκέ Ακτσάμ ο Ευρωπαίος πρωταθλητής στο Ταλίν στα 400μ με εμπόδια , έτρεξε στην πρώτη ημιτελική σειρά του ίδιου αγωνίσματος τερματίζοντας πρώτος με 49.73μ που είναι και εθνικό ρεκόρ.