ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Χάντμπολ Πρεμιέρ: Με το δεξί στο νέο του σπίτι ο Άρης Νίκαιας

Ο Άρης Νίκαιας κατάφερε να πετύχει την πρώτη του νίκη στην φετινή σεζόν με τον πρώτο αγώνα που έδωσε στο νέο κλειστό γυμναστήριο «Μάνος Λοΐζος», επικρατώντας της Σαλαμίνας με 29-24 για την πέμπτη αγωνιστική της χάντμπολ πρεμιέρ.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με τέσσερα γκολ στο τέλος του ημιχρόνου (14-10), ενώ τραυματίστηκε στο 28′ λεπτό ο Τζώρτζης στο δεξί γόνατο. Αν και η Σαλαμίνα ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική και στο δεύτερο μέρος, ο Άρης Νίκαιας διατήρησε το προβάδισμα του και νίκησε εντός έδρας με 29-24
Πεντάλεπτα: 2-2, 6-2, 7-3, 9-5, 11-8, 14-10 (ημχ.), 16-13, 17-15, 20-18, 23-19, 25-22, 29-24
Άρης (Γρηγοράκης): Τζανακάκης, Σαμαράς, Ταουσάνης 4, Βλάχος 3, Γ. Μελετάκος 4, Αλωπούδης 1, Δ. Μελετάκος 6, Τζάνος, Τζώρτζης, Τόμσον, Χουρσουντιάν 3, Ζιβούλοβιτς 5,  Τζουβάρας 2, Βελαώρας, Τσανίνος 1, Τσαμούρης.
Σαλαμίνα: Μπακαούκας, Κουτσόπουλος 2, Πετράκος, Τσαρπαλής, Κόρρος, Χιώτης, Τρούλος 5, Τσομπανίδης 3, Πασλής, Βασιλόπουλος, Φίλης, Σκυφτός 1, Χαραλάμπους 8, Δίπλαρος 1, Γεωργακόπουλος 4, Παπαδόπουλος
Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 2/3-2/3