Μεγάλη νίκη της Γλυφάδας στη Χίο

Πολύ μεγαλη νίκη που τη φέρνει όλο και πιο κοντά στην τετράδα σημείωσε ο ΑΝΟ Γλυφάδας στο Χίο επικρατώντας 5-4 με γκολ που σημειώθηκε έξι δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

Το παιχνίδι είχε το χαρακτήρα του ντέρμπι όπως εξ αρχής αναμενόταν με το ΝΟ Χίου να μπαίνει καλύτερα και να προηγείται με 2-1 στη λήξη του πρώτου οκταλέπτου. Στη δεύτερη περίοδο ο ΑΝΟ Γλυφάδας ισοφάρισε σε 2-2, αλλά στο ημίχρονο οι Χιώτες πήγαν με προβάδισμα 3-2.
Το παιχνίδι ήταν δραματικό και στην τρίτη περίοδο, με την ομάδα των νοτίων προαστίων να ισοφαρίζει σε 3-3. Η ομάδα της Χίου προηγήθηκε με 4-3, όμως οι παίκτες του ΑΝΟΓ έκαναν τη μεγάλη ανατροπή στα δύο τελευταία λεπτά και πήραν μεγάλη νίκη με 5-4 χάρη σε γκολ του Σκουμπάκη μόλις 6 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη.
Οκτάλεπτα 2-1, 1-1, 0-1, 1-2
ΝΟ Χίου (Μικέδης) Θωμάκος 2, Βουκμίροβιτς 1, Γκιουβέτσης 1.
ΑΝΟ Γλυφάδας (Μάζης) Φωτόπουλος 2, Χατζηγούλας 2, Σκουμπάκης 1.